we're all mad here.

Goodreads.

29. srpna 2014 v 21:08 | Liz |  Tips & cool stuff.
Hiii.
I dnes vychází článek opět nějak pozdě, ale spíše z mé lenosti. I když jsem teda dneska stihla udělat poměrně hodně věcí - byla u kadeřnice, nakoupit školní potřeby, trochu začala uklízet, přepsala jeden čtenářák a nakreslila si svůj obvyklý barevný rozvrh (s kterým mimochodem nejsem ani trošičku spokojená, byla bych mnohem radši, kdybychom měli méně zeměpisu, čj, fyziky a chemie a více prázdných místeček). Anyway, rozhodla jsem se, že si zavedu ještě jednu novou rubriku s názvem 'Tips and cool stuff' ve které budou články např. o ne tak populárních, ale stejně zajímavých stránkách nebo obecně jen nějaké tipy a věci, které by se hodily každému. No a dnes tu mám pro vás první stránku, tedy Goodreads.
Už možná z názvu stránky jste pochopili, že se jedná o stránku zaměřenou na knihy a musím vás též předem upozornit, že stránka je jen v angličtině, ale i ti, kteří s angličtinou moc nekamarádí nemusí hned nápad se založením si účtu zahazovat, protože pokud nečtete třeba obsahy knih, tak je tam angličtina primitivní. Celá stránka je vlastně plná knih. Pokud se tam přihlásíte, začínáte s třema poličkama - read, to-read a currently-reading (tedy to, co jste přečetli, to, co byste si přečíst chtělli a to, co právě čtete). Začínáte, nebo aspoň já jsem začala hledat knihy, které jsem už měla přečtené a dávat je do poličky read. U každé knihy můžete dát 1-5 hvězdiček podle toho jak se vám líbila a taky můžete napsat svoje review, což třeba já nedělám moc často, spíš napíšu k zakončení 1-2 věty, ale pokud přemýšlíte o přečtení si příslušné knihy, tak často pomáhá kouknout se na reviews ostatních a taky průměrné hodnocení, protože většina knih, která má pod 3.50 už nejsou tak dobré, ale jde o názor.
Taky, jestli máte knihu zrovna přidanou v poličce currently-reading (knihy můžete různě přemisťovat, třeba když ji máte v currently-reading a dočtete ji, tak ji přesunete do read) můžete přidávat progress vašeho čtení, tedy na jaké jste stránce nebo pokud čtete na nějakém elektronickém zařízaní, které vám říká, kolik za sebou máte procent knihy, tak právě procenta. Zrovna u tohohle bych si ale dávala pozor, protože knihy jsou tam vždy v originálním vydání, hlavně v angličtině, ale třeba i v němčině a knihy mají tak jiný počet stran a jestli chcete být přesní (jako já), tak je možné přepnout na jinou verzi knihy, jak jsem zatím viděla, tak tam povětšinou české verze jsou. Pokud ale ne, máte hold smůlu. Dál si tam můžete přidávat přátele - kdo jiný by taky koukal na to, co čtete a četl vaše reviews? Já mám třeba jen 3-5 aktivních přátel, ale často mě zajímá, co zrovna čtou oni, jestli by mě to taky zajímalo a tak. Proto je tohle zrovna výhodné. Taky můžete jakoukoliv knihu doporučit svéu příteli.
Abychom se ještě vrátili k poličkám - můžete si kdykoliv udělat další, jako třeba school-reading (školní čtení, povětšinou povinná četba), re-reading (knihy, která čtete znova) nebo nějaké originální názvy jako boring-shits-I-couldn't-finish (nudné sračky, které jsem nemohla dočíst) pro knihy, které byli moc nudné. Následně můžete mít knihu na dvou poličkách, třeba v read + school-reading a re-reading a následně je můžete z nich i dávat pryč. Obecně tato stránka má moc zajímavých vlastností a já vám přenechávám, aby jste je všechny našli. Vím, že v součastnosti moc lidí nečte, ale třeba mě tahle stránka, spíš aplikace přinesla hrozně výhod a jsem ráda, že ji mám. Takže jestli si budete chtít přidat mě do přátel, tak neváhejte a přidejte si mě -> click <-.
www.goodreads.comStay weird, LizLíbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající