we're all mad here.

/ / 17. listopad / /

18. listopadu 2014 v 13:38 | Liz |  Tips & cool stuff.
Hello.
*tento článek jsem začala psát včera, tedy v pondělí, ale měla jsem problémy s počítačem a nebyla jsem schopná ho dopsat, takže je tu opožděně až dnes.
Jak jsem psala včera, mám tu pro vás článek ohledně dne 17. listopadu, což je jak možná víte dnes a je označován jako den studenstva. Pokud jste si ale mysleli, že teď příjde ta část, kdy já vytáhnu jak o tom všechno moc dobře vím a znám a vím přesně, co se stalo a kdy se stalo a rozumím tomu, tak to fakt nepříjde, jelikož všechno co o Dnu studenstva vím, znám jen ze školního divadla, hah. Samozdřejmě předpokládám, že jsou tu ještě méně vzdělaní lidé, jak já, takže vám dám aspoň něco, co o roku 1938 a 1989 vím - pokud bych se dopustila nějakých chyb, prosím opravte mě, jelikož o tom opravdu moc nevím a jen jsem chtěla napsat článek z toho důvodu, že někteří nezaregistrovali Den Studensta vůbec.
V roce 1939 se na 17. listopadu zavřeli v Česku vysoké školy Adolfem Hitlerem a studenti byli narcisty odvezeny do koncentračních táborů. 50 let po tom se konala Sametová revoluce po které odstoupilo komunistické vedení a prezidentem se stal Václav Havel. Tak bych to řekla velmi stručně - rozvýjet to nebudu, protože se určitě dopustím chyb a proto, koho to zajímá udělejte -> click.
No, a jelikož už o samotném dni studenstva nejsem schopná nic říct, teď přejdeme k akci, která se pořáda na naší škole, nemá žádný název, ale koná se na počest 17. listopadu. Každý rok si každá třída vylosuje téma, na které udělá 10-15ti minutové divadlo. Třéťáci (tedy 3.A a 7.B u nás) mají vždy téma 17. listopad 1939/1989 a divadlo je obvykle delší. Maturanti se akce neúčastní. Divadla hrajeme pro svou školu - všichni sedíme v hledišti a když příjde řáda na naší třídu, odehrajeme scénku a zpět sednout a pak pro veřejnost. Následně učitelé a žáci hlasují pro nejlepší scénku malého gymplu, velkého gymplu a nejlepší herečku a herce. Ne všichni musí hrát a vůbec se toho účastnit. Minulý rok to pro naší třídu byl (aspoň z mého pohledu) naprostý propadák a tento rok se to možná o něco zlepšilo, ale stejně si nemyslím, že bychom mohli být podle hlasů aspoň druzí. Vylosovali jsme si téma 'Hřísný tanec' a náš původní (tedy lepší) scénář nám učitelka dramaťáku, která musí všechny scénáře odsouhlasit, zamítla. Skončili jsme tedy s méně vtipným a docela trapným scénářem, ale i tak si myslím, že zase takové trubky jsme nebyli. Jako režisér musím říct, že lépe bychom to už nezahráli a nezatančili a jsem na všechny herce hrozně pyšná.
Doufám tedy, že jste si na den studensta aspoň vzpomněli a nebrali den volna jen jako nic. Mimochodem, naše škola má dneska ředitelské volno, jako každý rok díky divadlu. Ještě jednou se omlouvám, že je tu článek až dnes a uvidíme se zítra.
Stay weird, LizLíbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Holka/kluk?

Holka.
Kluk.

Komentáře

1 Eliška Eliška | 22. listopadu 2014 v 19:46 | Reagovat

Ahoj, myslím si, že se tomu neříká Den studenstva, ale Den boje za svobodu a demokracii. Bylo to přejmenováno. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající