we're all mad here.

/ / meaningless numbers / /

25. listopadu 2014 v 21:04 | Liz |  My thoughts.
Hi.
No, možná jste už z názvu a citátu mohli pochopit, o čem bych se chtěla snažit napsat článek. Nejen poslední dobou, ale myslím, že vždycky se řešilo téma ohledně věku a prostě lidi se přirovnávali ke svému věku, jako třeba 'mokré třináctky'. Chtěla bych, abyste si teď všichni odpověděli na otázku, už jste někdy opravdu znali nějakou 'ze všeho mokrou třináctku'? Protože já ne. Lidi z tohohle dělají hrozný závěry. Pokud má holka prvního kluka v dvanácti a tvrdí, že ho miluje, všichni řeknou, že je moc malá na to, aby chápala, co to znamená milovat. Pokud se ale odehrává stejná situace a holce je patnáct, všichni naprosto věří tomu, že ho miluje. Předtím, než vám dám najevo to, jak moc to nechápu, chci zmínit, že prostě holky, nejčastěji 11-14 leté (ale i starší, teď jsem to nechtěla říct přesně proti mému povídání) mají v oblibě zveřejňovat na sociálních stránkách, jak svého miláčka milují a blablabla a prosím, tohle do toho opravdu nebudu tahat - tedy, že si po dvou týdnech vztahu plánují svadbu za 10 let a vědí, jak se budou jmenovat jejich děti, děkujeme moc, ale more like no. Abych se ale vrátila k původnímu tématu, nechápu jak tohle jednoduše může fungovat. Věk, obzvlášť v průběhu dětství a puberty se nehorázně přeceňuje a nejsou to jen dospělí, kdo ho přeceňují, ale my samy to děláme. Já osobně jsem toho názoru, že někteří 15-ti letí můžou být 2x moudřejší než 18-ti letí, protože vyspělost a pohled na život se mění se zkušenostmi, ne jen věkem. Mladší tomu nebudou rozumět, protože jsou o rok mladší a jsou to malý děti? Opravdu? A není to třeba tak, že jste před rokem byli naprosto stejný člověk, jako jste teď, ale to, že byste to pochópily vy, neznamená, že to pochopí oni. Takže mi prosím vysvětlete, proč vaše mokrý třináctky nemůžou mít depresi, pocit samoty, úzkost nebo chtíč spáchat sebevraždu, ale o dva roky starší lidi ano? Protože jsou o dva roky starší, děkuju moc.
Další věcí je to, jak všichni docela solidně teď předstírají, jací nejsou chytří a mají řeči typu: 'V dnešní době 8-mi letý děti sedí doma s mobilama a 13-ti letý holky zažívají svoje poprvé a řežou se'. Moc děkuju těmto lidem, kteří dělají to samé jako ti 8-mi letí děti a denně prosedí 4 hodiny na sociálních sítích, aby tohle 10x sdílely a napsaly si to jako popisek k fotce. K tomu, že teď hodně holek zažívá svoje porvé rozhodně dřív, než by podle mého názoru měla se nemůžu nijak vyjádřit, protože je to volba člověka, ale nevím jak vy, ale já bych svoje poslední částečky dětství neuhasila ve třinácti. Když ale lidi říkají, že je to tak dnes u všech holek, je to naprostá blbost. K tomu, většina holek, která to zažije v tomto věku, je znásilněná a to, že my tento fakt ignorujeme, neznamená, že jen tak zmizí. Řezání, další věc, kterou hrozně lidí zpochybňuje, je jedno o jaký jde věk. Nechci se k tomu nějak extra vyjadřovat, jelikož je tu i článek níž, ale neustále trvám na tom, že třináctky mají často větší důvody k pocitu, že jim to pomůže i chtíče se zabít.
Nevím, jestli vás tento článek nějak ovlivnil, ale jednoduše už mě nebaví to, jak se lidi ptají nejdříve na věk a předpokládají, že jim to prozradí celou povahu člověka, jelikož tak to není. Trochu jsem to přehnala se sarkasmem, ale nemůžu si od toho pomoct, děláme moc ukvapený závěry, které nedávají často smysl. Věk není věc podle které byste měli soudit člověka. /btw. ano, musela jsem použít Harryho quote a ještě ho sem hodit 2x/Stay weird, LizLíbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Holka/kluk?

Holka.
Kluk.

Komentáře

1 Zuzi :) Zuzi :) | Web | 27. listopadu 2014 v 14:53 | Reagovat

Moc pěkný článek a musím naprosto souhlasit, že věk neznamená všechno. Mám svoji nejlepší kamarádku, které je 16 let. Všichni si myslí, jaká je to ještě malá holka a nemá rozum. Ale, opak je pravdou. Je tak vyspělá, má svoje názory, ví, co od života chce a jde si za tím tvrdě.. Takže, asi tak :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající