we're all mad here.

/ / mojenoty.cz / /

20. listopadu 2014 v 20:49 | Liz |  Tips & cool stuff.
/kliknutím na obrázek se vám v nové záložce stránka otevře/
Hey there.
Říkala jsem si, že už delší dobou plánuju vás seznámit s nějakou zajímavou stránku, jako jsem to udělala třeba s Goodreads a vůbec jsem se k tomu nedostala. Proto vám dnes chci ukázat velmi užitečnou stránku a to mojenoty.cz. Jak už jste z názvu mohli pochopit, stránka funguje jako zdroj not, nejčastěji na klavír a piano, kytaru nebo flétnu. Nejdříve musíte začít se zaregistrováním - myslím, že všichni takové věci kolem registrování znají - zadáme jméno, heslo, email a nějaké údaje. Zabere to max. 10 minut a pak už hurá hledat noty. Rovnou vás upozorňuji, že tam opravdu není tisíce not a obzvlášt tam není třeba hodně not na písně od méně populárních interpretů. Například já, protože neposlouchám moc pop a takovou současnou hudbu, ale hlavně punk rock, pop punk nebo rock, většina mých oblíbených interpretů tam není.
Stahování je zadarmo a můžete si stáhnout jakoukoli píseň najdete. Já osobně vždy, když hledám nějaké noty, přijdu na stránku, zadám do vyhledavače název písně nebo pokud chci jen nějaké noty od určitého interpreta, zadám interpreta. Následně odkliknu 'noty ke stažení' pod vyhledavačem a hledám. Jak už jsem řekla, nemůžete čekat, že tam budou všechny noty světa, ale populární písničky, obzvlášť ty hrané na klavír tam často jsou. A následně jen kliknu na stáhnutí. Ještě je možnost 'noty e-mailem', kterou jsem upřímně řečeno nikdy nevyužila, ale v podstatě jde o to, že nějakému uživateli, který má noty pošlete zprávu se žádostí o noty a on vám je pošle buď sám od sebe nebo výměnou za jiné noty. Já upřednostňuji první možnost a to stahování not z internetu.
Tato stránka mi dala mnoho not k písničkám, které jsem si chtěla na klavír zkusit zahrát nebo se naučit. Samozdřejmě, existuje spousta jiných stránek s notama, ale bohužel, často se platí, kdežto tahle je zdarma. Určitě doporučuji vyzkoušet, pokud hrajete na nějaký hudební nástroj a máte chuť zkoušet hrát nějaké populární písničky místo Bacha, Haydena nebo Beethovena. Každopádně nemáte co ztratit.
Stay weird, LizLíbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Holka/kluk?

Holka.
Kluk.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající