we're all mad here.

/ / this song will save your life / /

3. listopadu 2014 v 20:43 | Liz |  Books
Hey.
Dnes jsem si pro vás po delší době připravila 'něco jako recenzi'. Tentokrát se bude týkat jedné z mých oblíbených knih a to This Song Will Save Your Life, aneb Tahle píseň ti změní život, kterou jsem tento víkend četla podruhé, což musím říct je u mě opravdu něco, jelikož jedinou knihu, kterou jsem četla dvakrát (a budu číst víckrát) je Malý Princ a toto je teď druhá. Každopádně, ještě něž začnu, nesmím zapomenout na trailer ke knížce, který jsem samozdřejmě viděla až po přečtení, jop. Neudělejte stejnou chybu jako já a udělejte -> click. Také, v knize je zmíněno opravdu hodně písniček a nedoporučuji tento playlist poslouchat jen když ji čtete, ale obecně, takže komu by se hudba v knížce zalíbila, tak udělejte ještě jednou -> click.

Elisa je loser a outsider skoro celý svůj život. Ve druháku na střední se ale rozhodně, že se od základů změní a celé léto se snaží se naučit být co nejvíce 'cool'. Jediné, co na sobě však opravdu nemůže změnit je její hudební vkus. Když příjde do školy, pochopí, že žádná taková změna ji nepomůže najít si kamarády nebo se stát něčím jiným, než odpadlíkem Elisou, kterou nikdo nemá rád. Proto se chce zabít. Dorazí domů a nejdříve se jen zkusí pořezat a následně volá dívce ze školy od které chce jen kouset pozornosti, které se jí nikdy nedostává. Ona však místo pomoci jen zavolá sanitku a Elisa je poznamenána tím, co se snažila udělat.
Nacházíme se na stejným místě, se stejnou ale zároveň jinou osobou o pár měsíců později, v dubnu. Elisa si ve škole opravdu našla dvě kamarádky - podle ní jsou ale trochu víc zaujatý okolím, než sami sebou. Její rodiče si i po všem tom času dělají o ní starosti a jediné, co jí pomáhá jsou její noční procházky a samozdřejmě hudba. Jednou ji ale na jejím nočním poflakování osloví dvě holky, které se zdají o hodně víc cool, než je ona a berou ji s sebou do Startu - nejlepší taneční party. Poprvé se tam cítí Elisa nesvá a osamělá a zmizí. Následně se ale vrátí a začne to tam poznávat - Viky a Pippu, které se jí ujali, DJeje Chara, který jí ukáže, jak na to s DJováním a dostane od něj svoji první pusu a možná i něco víc. Věci se ale komplikují - někdo začne psát jakýsi online deník o ní a o tom, že se chce zabít a jak všechno nesnáší. Elisa nemá však tušení, kdo by to mohl být, protože kromě ní, jejich rodičů a dívky, které volala to nikdo neví. Příběh je tak plný překvapení a nápětí.
Pokud jste už zapomněli na to, že je toto jedna z mých oblíbených knih, právě vám to připomínám, protože uznávám, že když jsem knihu četla poprvé, necítila jsem se tak špatně jako teď a když jsem ji četla podruhé dost mě povzbudila. Je plná skvělé hudby na kterou už většina populace zapomněla nebo ji považuje za špatnou, což je hrozně smutné. Mimo to, každá kapitola začíná citátem (jen zmiňuju, že zbožňuju, když nějaká knížka a kapitoly v ní začínají s cítatami) různých kapel a nevím jak vy, ale mně to k tomu, abych si je zkusila poslechnout naprosto stačí. Další věcí jsou citáty, ale taky jen prosté slova v knížce samotné. Často si do knížek lepím takové lepivé papírky (jinak to vysvětlit neumím), kterýma si označuju má oblíbená místa. Když jsou knížky moje a nemusím je pak vyndávat (jako když jsou třeba z knihovny), ráda si taky tužkou knížku podtrhávám. Tyhle stránky si opravdu moji tužku užili a nevím, jestli to je tím, že jsem vážně chápala, jak se Elisa cítí nebo ne, ale v některých větách jsem slyšela samu sebe, moc nahlas. Pokud jste fanoušek oldies a obecně hudby, tuto knihu vám doporučuji. Pokud jste v depresi, neustále smutní a nikdo vác nechápe, tuto knihu vám doporučuji. Pokud jste kdokoliv a kdekoliv a nemáte co číst nebo vás můj popis zaujal, tuto knihu vám sakra doporučuji.
/nakonec můj pokus o 'bookandface'
Stay weird, LizLíbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající