we're all mad here.

/ / book tag / /

23. prosince 2014 v 16:54 | Liz |  Books

Bafity baf. /ne/
Nedělala jsem tagy asi milion let, ale protože jsem našla jeden blog (který se mi mimochodem moc líbil), na kterém byl tento tag, řekla jsem si, proč ne? Tag jsem našla -> zde <- a tak jsem se ho rozhodla též udělat (nebo se říká vyplnit?). No a teď už to nebudu zdržovat a jen vám chci popřát, ať si užijete článek (pokud si myslíte, že teď zapínám Goodreads, abych měla na očích všechny knížky, které jsem četla, tak si myslíte naprosto správně). Nevím, jak to teď budu mít s články, jelikož zítra odjíždím pryč (směr Kolín, Belgie a Amsterdam) a budu moci psát až 30., takže možná přednastavím články, možná ne, každopádně moc nepočítejte s aktivitou.

1. V jakém fantasy nebo dystopickém světě byste chtěli žít?
Tohle je obtížná otázka, protože mě napadá více světů a ne úplně světů najednou. Jako první mi samozdřejmě přišel na mysl Harry Potter, protože kdo by nechtěl žít v Bradavicích? Upřímně řečeno, mám víc školního duchu Bradavic, než naší školy a taky rozumím víc Famfrpálu, než fotbalu, takže by rozhodně neuškodilo žít tam, kam opravdu patřím (šuš, ten dopis se jen ztratil na poště). Taky mě však napadá svět Lovců stínů ze série The Mortal Instruments, což je moje oblíbená, jelikož.. Lovci stínů vypadají líp v černé, než okna jejich nepřátel od roku 1234, no ne? Nesmím zapomenout na knížku Jak vycvičit draka, protože kdo by si nechtěl vycvičit draka? Petra Pana a Zemi Nezemi, kam bych moc ráda odletěla. Ale nakonec, místo, které je mi opravdu hodně blízké a to Krajina divů, kam se zatoulala Alenka. Přísahám, že kdybych viděla bílýho králíka, bylo by mi jedno jestli má kapesné hodinky nebo ne, prostě bych za ním běžela dokud by mě někam nezavedl.


2. Kdo by byl váš knížní partner?
Jedna otázka těžší, než ta druhá. Trochu se budu opakovat z první otázky, ale mohl by to být třeba Petr Pan, který by mě odnesl pryč do Země Nezemě. Taky se trochu opičím od Nu., ale moc se mi líbil její nápad s Malým Princem, který by společnost, přítele zasloužil ze všeho nejvíce. Další, kdo mě napadá je Elisa Dembowski z Tahle píseň ti změní život, s kterou bych si myslím hodně rozumněla. No a nakonec, vím, že jsem zatím nečetla žádnou knihu o něm, ale jelikož jsem viděla seriál, dovolím si zmínit jeho jméno, tedy Sherlocka. Nedá mi to, myslím, že Sherlock by byl nejlepší parťák vůbec.


3.Do které bradavické koleje byste patřili?
Abych byla upřímná, je to opět velmi těžká otázka. Chtěla bych se dostat do Nebelvíru, ale nemyslím si, že jsem na to dost odvážná - i když bych byla odvážná na to, abych poprosila Moudrý klobouk o zařazení. Mrzimor je mi myslím nejvzdálenější, ten určitě ne. Havraspár je založen na chytrosti, inteligenci a učení. Je možné, že tam bych se docela hodila i když si nemyslím, že jsem nějaký chytrolín. Nakonec je to asi tak, že nejblíže je mi Zmijozel, jelikož si vždy jdu za svým cílem, takže mou odpovědí nejspíše bude Zmijozel.

4. Se kterou knížní postavou se aspoň trochu ztotožňujete?
Sakra, ale fakt, kdo takový otázky vymyslel? Tak dobře, trochu se opět opakuji, ale myslím, že toho mám dost společného s Elisou Dembowski a nebudu vysvětlovat proč, jednoduše to tak hodně cítím. Taky myslím, že jsme si podobné s Larou Jean z To All the Boys I've Loved Before - při čtení knihy jsem si hodně uvědomovala jaké stejné špatné vlastnosti mám s Larou Jean. No a nakonec je to jedna z mých nejoblíbenějších postav a to Rose Hathaway ze série Vampýrská Akademie. Je dost namyšlené prohlašovat, že si myslím, že jsme v některých věcech stejné, protože jsem si na 106% jistá, že je mnohem lepší člověk jak já a chtěla bych být takový člověk jako ona, ale přece jen tam jsou někdy momenty, kdy se v ní vidím.


5. Kdybyste si mohli vybrat, stali byste se upírem nebo vlkodlakem?
Well, hodně záleží na tom z jaké knížky bereme upíry, či vlkodlaky. Kdyby šlo o The Mortal Instruments, vybrala bych si vlkodlaka (promiň Simone). Kdyby byli ale upíři jako ve Vampýrské Akademii, byla bych rozhodně upír (tam ale vlkodlaci nejsou).

6. Ve kterém knížním světě byste nechtěli žít?
Záludná otázka. Jako první mě napadl Panem - Hunger Games a asi mi všichni rozumíte proč. Dále svět v Deliriu, kde byla láska nemoc. V takovém světě bych nikdy žít nechtěla. Jsem roztříštěná, svět po válce, všechno zničené a hrozná vláda, k tomu byste mě nedonutili, ani za nahýho Kenjiho (nebo možná..).

7. Který autor je váš nejoblíbenější?
S touto otázkou mám docela velký problém, protože většina autorů buď napíše jednu sérii nebo knihu, dvě a já si oblíbím ty knihy, ale ne úplně toho autora, protože jak může být můj nejoblíbenější s jednou knihou? Proto takovými mými nejoblíbenějšími jsou: Morgan Matson, John Green, J. K. Rowling, Richelle Mead, Cassandra Clare, Becca Fitzpatrick, Kerstin Gier či Nicholas Sparks nebo Rick Riordan. Když jsem byla mladší, byli to rozhodně Vojtěch Steklač a Meg Cabot.

8. Který fandom je ti nejbližší?
Ach, nemůžu přeci vybrat jen jedno z mých dětiček fandomů! Budu počítat nejen knížky, jelikož nemohu vynechat seriály, tedy rozhodně Glee (kvůli němuž za chvilku umřu, až skončí poslední série), Pretty Little Liars, který mě zabíjí už hodně dlouho a asi mi ještě nemá v plánu prozradit, kdo je zatraceně -A, Sherlock - ach Sherlock. Z knížek samozdřejmě Harry Potter, velmi překvapivé. Taky hodně The Mortal Instruments a Percy Jackson (což mi připomíná, jaký je Rick Riordan úžasný spisovatel a že má nejlepší hlášky). Divergence a Hunger Games jsou mi taky dost blízké (ale vůbec se mi nezamlouvají filmy k Divergenci).
Stay weird, LizLíbající
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Holka/kluk?

Holka.
Kluk.

Komentáře

1 Nu. Nu. | Web | 23. prosince 2014 v 17:20 | Reagovat

Tak jsi ho udělala! Super :D Já ti nevím s tím Panemem... mě by zase hrozně bavilo být součástí té revoluce a toho odboje... Neříkám, že bych tam nadšeně běžela, ale asi bych ho nezvolila, jako ten, kde bych vyloženě nechtěla být :))

2 zuzkaeveryday zuzkaeveryday | Web | 25. prosince 2014 v 13:00 | Reagovat

No to si ze mě děláš srandu. Předepsala jsem si ho na leden chtěla jsem tě do toho taky zapojit, křížíš mi plány :-D  :D

3 Lany Lany | Web | 27. prosince 2014 v 20:50 | Reagovat

Podobný tag som tiež robila, ale niektoré otázky boli iné ako tu :-) Inak, zaujímavé, a ten Harry Potter bol dosť prekvapivý, no :-D Divergencia- to je moje, ale Experiment sa mi až tak nepáčil a Veronica ho mohla napísať lepšie. Vampire Academy som nečítala a ani nevidela, ale chcela by som sa do toho už pustiť. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající