we're all mad here.

/ / fix me / /

12. prosince 2014 v 20:38 | Liz |  Články k tématu týdne

Coldplay - Fix You

/nevím proč tohle cpu do tématu týdne, ale jak jsem za něj zavadila pohledem, chtělo se mi/
Vlastně vím, proč tohle zařazuju do tématu týdne, protože jsou to věci, s kterýma se chci svěřovat kamarádům, ale nemůžu (proto to píšu na blog, haha). Nevím proč a chci to vědět. Seznámím se s člověkem, začnu ho poznávat, svěřovat se, dostanu se k němu blíž, konec. Nemůžu se dostat blízko, protože lidem nedůvěřuju a jsem moc zranitelná. Zároveň ale neumím utíkat od lidí. Chci tu pro ně být a chci vypadat jako nejvíc v pohodě člověk, kterýmu se můžou svěřit a očekávat od něj pomoc. Nepotřebuju jim říkat, proč jsem smutná já a cítím úzkost. Proč? Protože to nikdo nepozná, dokud nebudu chtít, aby to poznal. A pak jen pozoruju, jak to lidi vzdávají. Jak jim dojde, že mě opravdu nepotřebují a vím, že je to pravda. Možná, že kdybych se jim někdy taky svěřovala, nedopadlo by to tak. Ale kde je pointa? Pointa toho, že jim řeknu, co je špatně a proč v pohodě nejsem? Co se změní, když to udělám?
Snažím se nejlépe, jak můžu, ale stejně pořád prohrávám.
Jsem unavená, hrozně unavená, ale nemůžu spát.
Ztratila jsem něco, co nejde nahradit.
Jsem rozbitá a snažím se sama zpravit, ale neumím to.
A Fix You je až moc výstižná písnička.
Miluju pocit, když ležím v posteli po tom, co jsem moc dlouho přemýšlela a moje oči jsou unavený od přemýšlení. Nestává se to často. Někdy mě to zasáhne jako blesk. Jako výbuch všech emocí, o kterých jsem nikomu neřekla. Je tma a celý dům spí a já cítím pod obličejem vlhko a najednou to zkončí. A příjde nesmírný klid v tichu a tmě. Nekončí to pomalu, ale náhle na pár minut se cítím skvěle. Jako kdyby mi někdo dal všechny odpovědi, které potřebuju a i když stejně nemůžu spát, na chvilku mám pocit, jako že je všechno spravené a moje imaginární lepidlo funguje.
---
Špatný je, když nepomáhají seriály. Horší, když nepomáhá čtení. Nejhorší, když nepomáhá hudba, protože v tom momentě by měli pomoct lidi. Mám kamarády. Vlastně mám kamarády, kteří mě pevně ujišťují v tom, že jim kdykoliv můžu napsat a svěřit se, ale nemám kamarády, kteří mě vidí ztracenou ve tři ráno a můžou mě přijít obejmout a říct mi, co mám dělat. Nemám kamarády, který jsem potřebovala a potřebuju hodně. Ostatním jsem moc blízko nebo moc daleko a je mi líto, že jim nejsem vždy vděčna za pomoc.
---
Jsem hrozná osoba. Není tak těžké si to přiznat, těžší je snažit se to změnit. Snažím se vyhovět všem, ale zároveň vím, že nedokážu být nic jiného, než tohle. Nikdo neřekl, že je to lehké, ale taky se nikdo nezmínil o tom, jak moc těžké to je (Coldplay je nedocěňovaná skupina, tohle bylo z písničky The Scientist). Chci zpátky do momentu, kdy jsem se nebála za někým jít a mluvit s ním. Nebála se reakce lidí na můj život. Nepřemýšlela o tom, jak to zkončí. Vrátila bych se zpátky a řekla sama sobě, ať příště hned od začátku předpovídám konec. Vždycky.
Hádám, že nejlepší je počkat, až najdu osobu, které budu věřit natolik, abych k ní byla blízko a přitom se mohla svěřit. Čekám na to, až mě někdo příjde ve tři ráno obejmout a já budu moci říct všechno, co nemůžu.Stay weird&stay strong, LizLíbající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Holka/kluk?

Holka.
Kluk.

Komentáře

1 cobainie cobainie | E-mail | 12. prosince 2014 v 20:52 | Reagovat

Coldplay sú vynikajúca skupina, máš pravdu, sú nedoceňovaní.... Mám ich veľmi rada, priam ich milujem, ich texty sú veľmi pravdivé... Celý tvoj článok mi akoby hovorí z duše... Presne takto sa cítim. Okolo mňa sa nachádza tisícka ľudí, ale ja sa aj tak cítim osamelá.
Potrebujem niekoho, kto by bol ochotný za mnou prísť, hoci aj o tretej ráno, ako vravíš, objať ma a počúvať ma...
Hoci by som vravela úplné nezmysly, potrebujem súrne niekoho, kto by to počúval...
Presne viem, ako sa cítiš.
Snáď nám zostáva iba čakať, kým nepríde niekto, kto by si zaslúžil nosiť nálepku "priateľ".

2 Envy Envy | Web | 12. prosince 2014 v 21:00 | Reagovat

Jsou věci, které se neslučují. Nelze před sebe stavět sklo a zároveň chtít ruce vztahovat ke druhým.
Nelze od nich utíkat a čekat až příjde někdo, kdo se stane opravdu blízkým. Neb vše vyděšené a zranitelné běží co nejdál od příchozího a vytrvale přibližující se podobá se spíše lovci než příteli. A lidská srdce a důvěra nejsou trofeje, jsou to drahokami na sponě přátelstvgí, která se tepe v klidu a úkrytu. Ale i toto je jen hloupá, prázdná řeč, kterou nejspíš slýcháváš všude, ale je upřímná neb i já prchám před svými nejbližšími.

3 Nu. Nu. | Web | 24. prosince 2014 v 11:18 | Reagovat

"Špatný je, když nepomáhají seriály. Horší, když nepomáhá čtení. Nejhorší, když nepomáhá hudba, protože v tom momentě by měli pomoct lidi." Odted to je jeden z mych oblibenych citatu! :D Mam s timhle taky problemy, protozr jak hovori zahlavi meho blogu: nevyhoda toho, byt silny je, ze se te nikdo nezepta, zda jsi v pohode. Nechci aby me lidi, kteri jsou mi nejblizsi pratele, videli slabou, proto se jim nechci sproblemy sverovat. A tem co mi tak blizci nejsou, se uz vudec nechci sverovat... navic by mi asi moc nepomohli. Jenze co mam pak teda sakra delat? :D

4 Liz Liz | Web | 27. prosince 2014 v 22:56 | Reagovat

[1]: myslipm, že cítit se osamělá na místech zaplněńch lidma je nejhorší, nesnášipm to.

[2]: největší pravda, ale přesně to dělám - toužím po pozornosti lidí, ale zároveň je odstrkávám. Hádám, že je to něco jako můj test, ale nikdo zatím neprospěl.

[3]: Vůbec jsem o té větě nepřemýšlela, dokud jsi to nenapsala, wow :D jsem rozhodně hrozně ráda^ Quote na tvým blogu se mi od začátku líbil, je hodně pravduvý. Přesně tak - co pak?..

5 Nu. Nu. | E-mail | Web | 2. ledna 2015 v 23:34 | Reagovat

[4]: oh tak to dekuji a ten citat co jsi napsala se mi libi cim dal tim vic :D uz se objevil v mem FB statusu :D ale netusum zda sem k tobe na zaklade citace nekdo zavita... jsou to lenosi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající