we're all mad here.

/ / hopeless / /

5. prosince 2014 v 21:43 | Liz |  Books
Hey.
Nad tímto článkem jsem opravdu hodně přemýšlela, protože tuhle knížku jsem si už asi po 50ti stránkách zamilovala, ale nechci se s nikým o ni dělit, je moje (to znělo špatně, ale určitě jste někdy měli nějakou knížku, která vás tak zaujala a mysleli jste si, že by si ji měl každý přečíst, ale zároveň jste nechtěli, aby nikdo kromě vás znal její tajemtsví). Nakonec jsem se ale rozhodla, obzvlášť proto, že jsem ji teď četla znova, že vám aspoň trochu vysvětlím, proč ji tak obdivuju. Spisovatelka Colleen Hoover je poměrně úspěšná, jak jsem zjistila po přečtení knížky. Vydala už pár dalších knih kromě této a má jich ještě spoustu v plánu a já se moc těším, až si přečtu pokračování Bez Naděje a Slammed - obě jsou přeloženy do češtiny. Moc se mi nechce do knih nepřeložených, protože u některých autorů to mám jednoduše nejraději v češtině, ale uvidíme. Jak už jsem řekla, autorka napsala i volné pokračování z pohledu Holdera (pokud jsem to dobře pochopila) a já se nemůžu dočkat, až bude k vypůjčení v knihovně, jelikož jsem četla, že je možná i o trochu lepší než Bez Naděje, jmenuje se Ztracená Naděje. No a teď už dost kecání a trochu k obsahu.

Sky není úplně normální puberťačka. Třeba proto, že je adoptovaná, učí se doma, její 'máma' Karen je proti dnešním technologiím jako televizi nebo telefonům, takže nic takového nevlastní a taky se živí velmi zdravou výživou, což Sky zakazuje mít doma třeba čokoládu nebo kolu (ne že by neměla své tajné skrýše, ale pšt). Samozdřejmě už si na všechno tohle zvykla, obzvlášť s její nejlepší kamarádkou Six, která bydlí vedle ní. Když však Sky přemluví Karen, aby mohla na poslední rok střední chodit do opravdové školy, Six odjíždí do Itálie studovat a ona tam zůstává sama. Potkává však Breckina, který jí hned oznámí, že je součástí aliance a on je její nový nejvíc nejlepší kamarád na celým světě, což Sky hned uklidňuje. Následně taky potkává v samoobsluze Deana Holdera, který jí ze začátku vyděsí, ale pak začne poznávat jeho dobré stránky, ty špatné samozdřejmě taky. Sky se dozvídá o Holderovi hodně věcí, ale taky zjišťuje, že nejsou pravda, stejně jako zvěsti o tom, že je ona kurva. Začíná s Holderem chodit a zamilovávat se do něj. A zrovna v tom momentě, kdy si myslíte, že se už nemůže stát nic zajímavého začneme poznávat Skyinu milunost a všechno se krásně zamotá. Každopádně vás musím ujistit, kniha je plná překvapení.


Je hrozný milovat knížku a vlastně neznat kloudný důvody proč. Nejdříve bych chtěla začít s tím, že je to prostě dobře napsaný, styl psaní autorky se mi moc líbil. Působí to na vás tak, že jednoduše musíte pokračovat ve čtení ať se děje, co se děje. Dalším důvodem je Holder. Motherfucking Dean Holder aneb jeden z nejdokonalejších kluků z knih. Není to jen jeho povahou, která je mimochodem taky prostě awh, ale taky tím, jak se dokáže přispůsobit, i když je dost výbušný cholerik (jako já. náhoda? nemyslím si). Taky je naprosto boží přítel, protože který kluk by s váma jen tak uprostřed školního roku utekl, protože jste se pohádali s vaší nevlastní mámou (slovo pohádali je trochu nepřesné, protože šlo o mnoho víc, ale nechci spoilerovat, okay).
Další věcí je: některé knihy se vám líbí, ale nezanechá to ve vás skoro nic, ale některé knihy vám zanechají nekončna poseltví a vy na ně prostě nezapomenete. To je tahle knížka. Po přečtení nikdy nebudete chtít brečet znovu, ale zároveň víte, že brečet vlastně není někdy vůbec špatný, ani úplně dětinský. Po přečtení chcete vstát, vyhodit všechny mobily, počítače i televize a chodit každé ráno běhat s tím, že byste mohli potkat někoho jako Holdera. Myslím, že tak by měla působit jakákoli kniha a tato splnila všechna má očekávání. Čtení jí znovu mi jen potvrdilo, jak je úžasná a jaká dokonalá slova jí tvoří. Bylo to trochu klišé, ale opravdu ne tak moc jako u normálních YA knih. Každopádně, myslím, že jí můžu vřele doporučit všem, co mají rádi roztomilý páry, ale taky nějaký děj mimo to. Nezapomeňte si ale vzít ke čtení kapesníčky, budou se hodit. Ale má to i nějaké nejvtipnější pasáže, co jsem kdy četla, takže se připravte i na případný smích.

Stay weird, LizLíbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Holka/kluk?

Holka.
Kluk.

Komentáře

1 Malíček Malíček | Web | 6. prosince 2014 v 11:40 | Reagovat

Kamarádka tuhle knížku četla, v češtině akorát, a hrozně se jí líbila, takže mi ji doporučila a já jsm se k ní ještě nedostala. V poslední době vůbec nestíhám věci, které bych stíhat chtěla. Knihu jsem neotvřela už ani nepamatuju, pokud se nepočítají učebnice do školy. :D
Noo, ale nejspíš si na ni dnes nebo zítra opravdu nějaký ten čas najdu a začnu ji číst, protože jak říkám, nejsi jediná, komu se líbila a kdo ji může doporučit. :3
Užívej si víkend, zlato! <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající