we're all mad here.

/ / turn off the internet and live / /

15. ledna 2015 v 18:53 | Liz |  Články k tématu týdne
Vím, že podobných článků k tématu týdne bude spousta, ale i tak jsem se rozhodla napsat takový typický článek o tom, že bychom neměli v našich životech internet vůbec nebo jen trochu. Doufám, že se budu aspoň nějak lišit od ostatních.

První, co mi přišlo na mysl byla knížka Bez Naděje. Hlavní hrdinka vyrůstala ve světě bez televize, školy a internetu, mobilů. Většina z nás by si asi řekla, co tedy dělala? Jeji jediné dva oblíbené koníčky byli čtení a běhání a při čtení této knihy jsem si nemohla přestat říkat, jak úžasné by to bylo. Musím přiznat, že jsem si ze začátku asi na dva týdny odstranila facebook, protože jsem chtěla s lidmi více komunikovat mluvením - to jsem chtěla ostatně vždycky, ale nevydržela jsem to, jelikož jsem zvyklá psát si s kamarády z táborů nebo jiných měst. Tohle je hodně velká výhoda většiny sociálních sítí - můžete si dopisovat s rodinou, kamarády a zdarma. Skype, facebook, twitter a mnoho dalších, nemůžeme říct, že je to jakýsi výtvor ďábla, jelikož je to v hodně ohledech skvělý nápad a hlavně účinný.
V dnešní době používá většina nás internet denně. Někdy mi připadá, že na něm máme jednoduše nekonečno možností - sledování filmů zdarma, čtení knih, poslouchání a stahování hudby, hraní her, psaní na blog, sociální sítě, hledání určitých informací a mnoho dalších. Otázkou však je, jak důležitý pro naše životy internet je a proč se bez něj neobejdeme? Po chvilce přemýšlení jsem z toho vyvodila jednu přesnou věc - jsme čím dál, tím víc líní. Přiznávám, i já jsem lenoch a místo toho, abych podnikla pětiminutovou cestu ke kamaráce domů, napíšu jí zprávu a čekám na odpověď. Místo toho, abych hledala informace o látce, na kterou mám udělat prezentaci v knihovně, hledám je na wikipedii. Dalo by se vymyslet mnoho dalších příkladů, ale myslím, že jsme všichni pochopili. Ale po zjištění této pravdy, změní se někdo z nás? Upřímně si myslím, že ne. Kdybych vám řekla, že vám neustále koukání do různých monitorů ničí oči, nejspíš byste obětovali váš zrak, začali nosit brýle a pokračovali ve své závisloti.
Internet se stal obrovskou součástí našich životů. Ano, myslím si, že naše lenost je jeden z hlavních důvodů proč, všechno je jednodušší. Dalším je asi sdílení souborů a možnost stahovat hrozně moc věcí zdarma, jak už jsem zmiňovala dřív - knihy, filmy, seriály, hry, obrázky, hudba atd. Je to výhodnější, jeden či dva lidi si koupí produkt, nahrají na internet a dají možnost ostatním lidem si ho stáhnout zdarma. Jeden z důvodů, proč mám často strach o vydělávání spisovatelů, všech, co se podílí na filmu nebo muzikantů. Proto si ráda kupuju alba, jelikož jsem ráda, když se takto prodávají.
Je tu ale i lepší stránka internetu. Jak už jsem zmiňovala, když jsou lidi od sebe vzdálení a nemají příležitost se navštěvovat, je hodně výhodné komunikovat přes sociální sítě. Stránky jako blog, kde si svůj vlastní může každý založit a psát o tom, co mu příjde zajímavé. Další stránky jako youtube, kde se můžeš koukat na videa, karaoketexty - texty a překlady písní, 8tracks - možnost dělat i poslouchat playlisty. Je mnoho užitečných stránek i sociálních sítí, ale se žádnou se to nesmí moc přehánět a pokud máte pocit, že právě to děláte, doporučuji si dát minimálně na týden pauzu. Pokud v Bez Naděje zvládla Sky žít bez všech novodobých vychytávek asi 14 let svého života, vy to zvládnete též. Nejsem vzorná a internet používám denně a jsem si vědoma toho, že ho někdy využívám až moc a chtěla bych to rozhodně změnit.
Doufám, že i vy se zamyslíte nad tím, jaká sranda by to byla bez internetu a vyzkoušíte tak žít. Internet je skvělá věc, na které se ale rychle stanete závislí. Takže vypněte facebook, instagram a youtube. Vypněte počítač, odložte mobil a běžte ven se svými kamarády. Pomozte mamce v kuchyni, běžte si zaběhat. Svět na vás čeká.

(p.s: obrázek nahoře mám od blogerky Kate)Stay weird, LizLíbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Holka/kluk?

Holka.
Kluk.

Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 15. ledna 2015 v 19:59 | Reagovat

Skvely clanek, souhlasim :-)

2 Nu. Nu. | Web | 18. ledna 2015 v 10:53 | Reagovat

Jojo pravda pravdoucí, jsem líná stejně jako všichni lidé používající internet. Ale asi toho nelituju. Fakt si užívám tu možnost sledovat jakékoliv seriály, které už roky nikdy neběží a to v jakémkoliv jazyce online :D Je úplně mazec, že si člověk může psát s někým z druhého konce světa a ta zpráva dorazí ve zlomku sekundy! Jestli tohle není zázrak, tak už nevím co :D
Já mám ten problém, že většinu času sice čtu, ale čtu na internetu. Protože čtu hlavně fanfiction a i klasickou literaturu čtu v pdf. Takže vypadám jako závislák na PC, ale já tam čtu! :D (hůře vidím a oceňuji, že si to na pc můžu zvětšit a když si nastavím hodně nízký jas monitoru, oči mě nebolí). Ale je fakt, že si hrozně moc užívám, když jsem o prázdninách na chtě mimo civilizaci a jen se koupu v řece a chodím na houby... nádhera. To člověku internet nedopřeje :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající