we're all mad here.

/ / love? what is it for? absolutely nothing / /

25. února 2015 v 18:01 | Liz |  My thoughts.

Hello everyone.
Už dlouho plánuju tenhle článek a hlavním důvodem toho, že jsem ho konečně začala psát je nejspíš to, že jsem tak nějak volná. Volná od pocitů, volná od kluků, tak nějak. Myslím, že když jste do někoho 'zakoukaní' asi rok jako já a už se s osobou vůbec nebavíte, vzpomínky začnou blednout a vy si je budete chtít jaksi vylepšit a tímto způsobem to mám já. Je těžký o něm myslet, když nemám žádnou naprosto čistou vzpomínku, což je v pořádku, protože mě už taky nebaví na někoho myslet. Zrovna teď chci být dostatečná pro sebe a ne pro jakéhokoliv kluka. Proto vám chci jaksi sepsat své názory na téma láska&kluci (to zní divně, i'm sorry).
V poslední době jsem přemýšlela nad tím, jak vlastně takový člověk příjde na to, že je připraven na to, aby se mu někdo líbil, či měl vztah. Asi všichni jsme někdy zažili to, že se nám někdo prostě líbil, ale nikdy jsem nemohla pochopit tenhle přechod z 'líbí se kamarádství' do jakéhosi vztahu. Jsem někdo, kdo ten přechod nikdy nezažil, takže to asi chápat nemusím, ale vždycky jsem si s tím lámala hlavu. Znám lidi, kteří jsou kamarádi a jeden z nich něco cítí k tomu druhému, ale i tak mi připadá, že mají ten typ přátelství, kde by bylo trapný, kdyby se dali dohromady. Mám pocit, že já na to nejsem připravená nejen kvůli těmhle divným přechodům, kterým nerozumím, ale taky protože si nemyslím, že jste připraveni něco cítit, natož někoho milovat, pokud nemilujete sami sebe.
Což mě přivádí k tomu, že nejsem taková holka, která by se snažila kvůli klukovi vypadat lépe, měnit se. Množství holek si bere třeba větší výstřihy, aby měli co ukazovat klukům, dělají věci, které je ani nebaví nebo mění své názory. Nemůžu vystát tu možnost, že bych nevystačila mému 'princovi' taková jaká jsem. Samozdřejmě, nechci říct, že je špatné zkoušet nové věci, abyste se sblížili, to je asi správná věc. Ale pokud vás kluk/holka jednoduše neberou takové jaké jste, just go ahead and move along.
Dalším mým problémem je asi to, že mám moc vysoké očekávání. A asi za to hodně můžou knížky, filmy, seriály. Tohle je asi jediný důvod, proč nečíst knihy a nesledovat žádné romantické komedie, budete pak moc optimističtí a mít až moc naděje, což někdy není úplně správně. Neříkám, že mám nějakého vysněného kluka, ale jakési vlastnosti tam asi jsou a asi je pro mě někdy těžké najít kluka, který by měl aspoň jednu. Vlastně jsem v hledání smíchaniny takováho Daye, Kye, Peety, Toabiase, Holdera, Tuckera, Patche, Syna, Gata, Finna, Bellamyho, Adriana, Christiana, Adama, Jace, Simona, St. Claira a Olivera (je jich mnohem víc) docela špatná. I když, musím uznat, že někdy prostě stačí, když je na mě kluk hodný a nemá potřebu se mi vysmávat kvůli věcem, které na sobě sama nemám ráda. To je hlavní věc, kterou potřebuju - ne jen zatracenou lásku, ale nejlepšího kamaráda.
Ale abych byla upřímná, i když zrovna teď nemám nějakého 'love interest' a všechno, hrozně ráda podporuju někoho, kdo má holku/kluka nebo se mu někdo líbí. Když jsou spolu lidi, kteří si rozumějí a není to jen o tom, že by se neustále mazlili a takové věci, dělá mě to šťastnou, protože..vlastně nevím proč, je to způsob, kterým si připomínám, že každý je schopen mít někoho rád. Taky si upřímně řečeno užívám číst o tom, jak se někdo zamiluje, i když je to často slaďárna s předvídatelným koncem. Zbožňuju ten proces a to, jak si člověk neuvědomuje, jak moc mu na tý osobě záleží. Možná mi to přidává na sebevědomí a k pocitu, že i já možná jednou přestanu všechno nesnášet a budu moct být šťastná za sebe.
Takže nakonec snad jen stačí dodat: nebojte se toho, když něco k někomu cítíte a vím, že se to lehce říká, ale nejlepší způsob, jak se dozvědět, jestli k sobě nějakým způsobem patříte, je dát to najevo. Taky je ale v pořádku, pokud jste spokojeni sami nebo se nikomu nelíbíte, život není o tom, abyste našli nějakého prince, můžete to dát tak na 10. místo v seznamu věcí, kterých byste chtěli dosáhnout. A ještě jedna připomínka - nezapomínejte, že se vždycky najde někdo, kdo vás má rád.
/obrázek ze seriálu skins/
Stay weird, LizLíbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Holka/kluk?

Holka.
Kluk.

Komentáře

1 mymusic-18 mymusic-18 | Web | 27. února 2015 v 15:06 | Reagovat

Krásný článek, přečetla jsem ho jedním dechem. :-) Máš to pěkně uspořádané. Úplně souhlasím s tebou v tom, že je blbost se kvůli někomu měnit. A myslím, že ani kluci to nemají rádi, když si holka hraje na někoho, kdo není, dělá věci, které jinak nedělá. Romantické knížky a filmy mě asi taky trochu ovlivňují, to máš pravdu. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající