we're all mad here.

/ / hardcover or paperback? / /

17. března 2015 v 20:28 | Liz |  Books

Helloo.
Dnes jsem si pro vás zase projednou připravila článek o knížkách. Možná, protože je to jedno z mých nejčastějších a nejoblíbenějších témat při konverzování, ale možná taky ne. Spíš jo. Doufám, že vás tento článek jaksi obohatí a teď už se vrhneme k mým myšlenkám.
Poslední dobou se potýkám s poměrně důležitým problémem - knihy se začaly dělat převážně v paperbacku. Knížky pro mě byly vždy takový opravdový, když měli pevný vázaní a byly tlustý, jednoduše skutečný. Mám ráda to, že jsou těžší a s větším 'štítem'. Naopak v této 'éře paperbacků' mi nehorázně začalo vadit mnoho věcí. Jedna z nejdůležitějších je - odstává první stránka a nejsem schopna knihu pořádně otevřít. I když jsem si v poslední době dost oblíbila do knih čmárat a ohýbat jim stránky (jen taková omluva všem, co to nesnesou, mě to naplňuje) a nevadí mi, že nejsou v nejlepším stavu, ale když vidím ležící knihu a ta jedna stupidní stránka trčí, hrozně mě to vytáčí. Je možné, že je to tím, že jsem tak trochu perfekcionista (teď jsem to beztak napsala špatně), ale řekněte, nepříjde vám to jednoduše špatný? Taky se nedají, jak už jsem řekla, pořádně otevřít tak jako ty pevný. Nemají 'ochraný štít' a zničí se mnohem rychleji.
Jejich výhodou však je, že jsou mnohem levnější a vy tedy neutrácíte tolik peněz při jejich koupi. To je, uznávám, velká výhoda a když jsem si posledně kupovala knížky, byly to jen paperbacky, jelikož za 1. jsou levnější a za 2. tam možná ani s pevnou vazbou neměli. Taky už jsem zmiňovala, že nejsou tak těžké a tlusté, což je výhodný pokud nosíte knihu někde s sebou - to se asi stává často. Obecně, musím uznat, že z této stránky jsou mnohem lepší a rozumím, proč lidem tak vyhovují a proč si je tolik lidí oblíbilo.
Jak paperback, tak pevná vazba je pořád ta samá kniha. S pevnou vazbou se cítím 'vzdělanější' a s paperbackem zase modernější. Oba jsou ale pořád knihy vyrobené z papírů a ne písmenka v počítači nebo čtečce (i když ta není tak špatná), což jim oboum dává body k dobru. Pro mě bude stejně vždy nejlepší pevná vazba, protože ať má jakoukoliv obálku, pořád to pro mě bude kniha taková, jak má vypadat a ta, do které jsem se zamilovala.


Stay weird, LizLíbající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Holka/kluk?

Holka.
Kluk.

Komentáře

1 Envy Envy | Web | 22. března 2015 v 21:38 | Reagovat

Asi bych měla a chtěla začít popořadě.
Jednak děkuji za milý komentář u mě, a jsem ráda, že jsem tě onou krádeží poctila :)
Taktéž se omlouvám, že reaguji s obrovskou prodlevou, ale nějak se všechno začíná jen a pouze zrychlovat.
Doufám, že tě Hlava nezklame, jelikož ji opravdu miluji, ale bohužel patří mezi ty sporné knihy. Neb válečná satira nesedne každému. Ale dost už s tímhle! :D
Primárně jsem píšu, abych vyjádřila souhlas s tvým článkem. Líbí se mi, jak jsi obratně shrnula pro i proti. :) A musím s tvými argumenty zkrátka a jen souhlasit.
Nicméně za mě to i přes stejné názory na paperbacky vyhrávají knihy s pevnými deskami kvůli tomu pocitu z nich. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající