we're all mad here.

/ / random book tag / /

15. dubna 2015 v 21:04 | Liz |  Books

Hai.
Dnes jsem se rozhodla pro článek v podobě tagu, který jsem našla u blogerky Jane. Abych byla upřímná, vlastně jsem ho viděla asi měsíc zpátky a vzpomněla si na něj a teď ho hledala asi 20 minut, skvěle Liz. Takže už přestanu blábolit a pojďme na to! /jen to chci rychle napsat, abych mohla číst poslední díl Bohů Olympu lol/

1. Máš doma určené místo pro čtení?
Nějaké místo, kde bych četla úplně pokaždé rozhodně nemám. Nejraději čtu na posteli, ale jelikož mě za chvilku začnou bolet záda a mám tam prej blbý světlo (blabla), tak poslední dobou čtu na židli u stolu při svitu lampičky. Na narozeniny jsem měla/mám dostat předělávání pokoje, což se pořád nějako řeší a chtěla jsem mít v pokoji jakýsi gaučík 'uvnitř' stěny s knihovnou, což mělo sloužit jako místo pro čtení, ale bohužel se tento nápad nejspíš neuskuteční.

2. Záložka nebo náhodný kus papíru?
Uu, tohle je těžká otázka. Poslední dobou mám záložku, kterou jsem dostala na soutěži a ta se mi moc líbí. Taky jsem zvyklá, že mi moje nejlepší kamarádka dělá random barevný záložky z nepotřebných kusů papíru, pokud potřebuju. Dřív to bylo hodně o těch náhodných kouscích papíru, obalu od žvýkačky nebo i celého časopisu. Dokážu si i jednoduše pamatovat stránku, na které jsem skončila.

3. Můžeš přestat číst kdekoliv, nebo musíš dojít na konec kapitoly/stránky/odstavce?
Tak to asi hodně záleží na situaci. Pokud si čtu třeba před spaním a ještě necítím naprostou únavu, kdy bych měla každou chvíli zavřít oči, vždy dočtu kapitolu. Nikdy nekončím na konci stránky, protože je to taky jako končit uprostřed odstavce nebo slova, což mi úplně nevyhovuje. Proto tedy většinou zavírám knížku po dokončení odstavce, skončit u nějakého náhodného slova bych nemohla, začala bych pak celý odstavec znovu.

4. Jíš nebo piješ při čtení?
Takhle, asi bych to zvládla - potravu dokážu zapojit kamkoliv, ale je mi příjemnější držet rukama jen knihu a nezabývat se něčím jiným. Nejčastěji tedy u čtení hlavně piju, ale jíst je mi nepříjemné.

5. Můžeš číst při poslouchání hudby nebo sledování televize?
Dřív mi to s hudbou dělalo obrovský problém, jelikož prostě nemůžu poslouchat hudbu a nesoustředit se na slova, nezpívat si nahlas nebo jen v hlavě. Poslední dobou už mi to jde a pokud mám fakt potřebu si něco zazpívat, přestanu číst a zpívám si, protože proč ne. Když je knížka zajímavá, ani tu hudbu nevnímám, spíš je to takový nepatrný křoví. Televizi můžu mít zapnutou, ale sledovat bych ji nezvládla.

6. Jedna kniha, nebo více najednou?
Poslední dobou se mi to hodně mění. Ještě minulý rok to byla jedna česká a popřípadě jedna anglická, kterou jsem obvykle četla dýl, protože jsem četla anglicky hlavně o prázdninách. O těchto letních prázdninách a dále na začátku prvního pololetí mi to bylo už jedno, ale četla jsem vždy jen jednu knihu. Až v zimě jsem četla třeba jednu knihu 3 měsíce (Anne Frank, uhm uhm) a jinou 2 dny. Možná dokážete pochopit, že zrovna Anne Frank je ten typ knihy, která dokáže někdy nudit, jelikož tam není jakási pořádná zápletka. Jednoduše, když mě nějaká knížka začne nudit, čtu další.

7. Čteš nahlas, nebo potichu ve své hlavě?
Aha, no, já si čtu potichu ve hlavě. Tohle byla divná otázka.

8. Čteš dopředu, přeskakuješ stránky?
Dobře, tohle by měl být můj 8. hřích. Hrozně často neodolám a podívám se na poslední stránku nebo v napínavých chvílích přelétávám očima stránku, abych se jakousi informaci dozvěděla ještě dřív. Možná předpokládáte, že toho následně lituju.

9. Píšeš do knih?
Říkal někdo 9. hřích? Protože já se přímo vyžívám v ohýbání rohů, podtrhávání citátů a psaní poznámek na okraje stránek. Je to opravdu hrozný, ale já se cítím jako nějaký filozof a prostě mě to úplně naplňuje. Taky vždycky vím, kde jsou moje oblíbené pasáže. Mimo to, vždy (kromě We Were Liars, kdy jsem prostě neměla tužku) to podtrhávám obyčejnou tužkou, takže se to dá vygumovat.

10. Jakou knihu máš teď rozečtenou? Jakou se chystáš číst?
Už asi půl roku mám rozečtenýho Harryho Pottera a ohnivej pohár a doopravdy bych to dočetla, ale musela jsem to vrátit do knihovny a teď čekám, až to bude dostupný. Jinak mám rozečtený poslední díl Bohů Olympu - Krev polobohů. Nevím, jestli se to počítá jako kniha, ale průběžně taky vyplňuju Wreck This Journal. Doma mi taky leží kupičky knih na přečtení a na vrchu je teď Deset věcí, co jsme provedly (a asi neměly) od Sarah Mlynowsky a Léto na druhý pokud od Morgan Matson.

11. Jak nacházíš nové knihy k přečtení?
Puf, hlavně asi kamarádi, pak sociální sítě jako Goodreads nebo různý stránky na facebooku a různě. Hlavním zdrojem je asi internet, ale někdy dokonce vybírám namátkově v knihovně.

12. Kdy jsi začala číst?
Pokud si pamatuju, tak moje první četba byly úzké knížky Medvídka Pú, které jsem četla ještě předtím, než jsem šla do školy, no a od té doby jsem vlastně nepřestala.

13. Jak často si kupuješ knihy?
Poslední dobou poměrně často a vůbec mi to není líto :D. Spíše ale dávám přednost většímu nákupu jednou za půl roku, protože si knížky hodně půjčuju v knihovně.

14. Jak často se díváš na poslední stránku knihy?
Spíš ano než ne. Někdy se chci pokochat posledními slovy, jindy chci vědět, jestli postava přežije nebo pokud je knížka obzvlášť nudná, prostě jak to skončí. Je to opravdu špatný zlozvyk a myslím, že budu jenoduše poslední stránku stejně jako Doctor Who odtrhávat, tradá.Stay weird, Liz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lany Lany | Web | 20. dubna 2015 v 15:38 | Reagovat

Super tag :D Je zaujímavé, že toho máme tak veľa spoločné, ale ja by som proste nemohla niečo písať do knihy. Siedma otázka je naozaj od veci :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající