we're all mad here.

/ / booktubers? / /

6. května 2015 v 20:59 | Liz |  Books

Poslední dobou je dost populární dívat se na youtubery - Zoella, Pointlessblog, Pewdiepie, Smosh, danisnotonfire, AmazingPhil a další. Já jsem měla vždycky hodně youtuberů ráda, ale nemám na ně už skoro žádný čas, takže se dívám na videa málokdy. Nedávno jsem však narazila na takovou novinku - booktubers. Není to úplně něco nového, vlastně takový booktube existuje už pěkně dlouho a mně je moc líto, že jsem ho nesledovala už dřív.
Prví taková youtuberka, na kterou jsem v týhle oblasti narazila, byla Sasha Alsberg (abookutopia). Vlastně jsem ji našla na instagramu, nejdříve její fan account, tedy theshadowhunters a od něho i její normální profil - sashaalsberg. Na jejím profilu můžete vidt hodně cosplayů a obecně fotek knížek. Je členem mnoha knížních klubů a potkala již hodně autorů, teď zrovna by měla editovat nějakou knihu, zapomněla jsem, jak se jmenuje. Taky byla extra ve filmu Divergence, protože se točil v Chicagu odkud ona je. Sasha jde příští rok na univerzitu.


Jak už jsem řekla, tohle byla první booktuberka, na kterou jsem kdy koukala, takže to pro mě bylo něco nového. Sasha je hrozná milá a sladká a je mi moc sympatická, což je důležité u každého youtubera. Často ji můžeme potkat v oblasti videí, kde ukazuje své nové knihy, jak má na poličce poskládané knihy, reakce na trailery nebo obsazení ve filmech/seriálech natočených podle knih. Myslím, že někoho, kdo nečte tak často, by to nebylo moc zajímavé. Mě třeba opradu baví dívat se deset minut jen na to, jak vyndává každou svou knihu a čte název. Samozřejmě má i zajímavější videa - recenze nebo 5 knížek s nejlepšími zvraty. Pokud jí nezkouknete na youtube, tak bych rozhodně doporučovala alespoň se podívat na její instagram, jelikož má moc krásné fotky a dělá photoshooty hodně ve stylu Skotska nebo obálek knížek.
Druhou a poslední booktuberkou, kterou doopravdy sleduju a zhlédla jsem od ní už více videí, je Zoe Herdt, tedy readbyzoe. Pod tímto jménem ji najdete i na instagramu, goodreads, twitteru a podobně. Na ni jsem narazila úplně náhodně, když jsem prostě zapnula youtube a chtěla se na něco podívat. Už od začátku mi byla velmi sympatická, stejně jako Sasha. I její videa nejsou úplně recenze nebo nějaká zamyšlení, ba naopak, hodně tam mluví o knížkách, co si kupuje nebo o knížních boyfriendech.


Tento nápad s točením o knížkách se mi hrozně zalíbil. Možná hlavně proto, že takový fandoms se hodně pohybují na tumblru nebo instagramu, ale nikdo nenatočí video a nemluví o tom. Mluvený to zní skvěle a když je vám youtuber sympatický a má melodický hlas, je to úžasný. Mám rozhodně v plánu se podívat po dalších takových booktuberech, jelikož chci i tuto část youtubu nějak poznat. Zároveň, chápu ty, které to nebaví sledovat a uznávám, že to není pro každého. I tak ale doporučuji alespoň nějaké video vyzkoušet, možná, že i když nečtete moc často, se vám to zalíbí a bude vás to bavit sledovat.Stay weird, Liz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Unicorns Unicorns | 7. května 2015 v 21:06 | Reagovat

Ahoj, omlouváme se, jestli rušíme, ale chtěli by jsme tě poprosit, zda by jsi nedal/a hlas, pro naší nejlepší kamarádku, ale také blogerku, kterou můžeš znát jako Andie. Dá se hlasovat každý den a bylo by skvělé, kdyby jsi hlasoval/a víckrát, protože by nám to neskutečně pomohlo. Chceme jí ale i dokázat, že se taky umístí mezi holkami co podvádí (nepřijde nám normální, že každou minutu jedný holce přibudou 3-5 hlasů)
Omlouváme se, pokud ti to posíláme už po několikáté.
http://miss2015.bravo.cz/?paged=5&cat=1 - je tam pod jménem Andrea Řezníčková (pokud není na straně 5, tak bude na 6, protože tam ještě přidávají nějaký lidi)
Moc děkujeme! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající