we're all mad here.

/ / little ways to change your life / /

1. května 2015 v 22:06 | Liz |  Tips & cool stuff.
Myslím, že všichni máme v životě chvíle, kdy je všechno hrozně špatně. Já štěstí považuju za pocit, který je jen na chvíli, takže nedokážu být třeba jeden týden šťastná. Proto jsem začala přemýšlet o věcech, které by vám jakýmsi způsobem měli zlepšit život obecně a možná, že když se jich budete nějak držet, budete časem i šťastnější. Samozřejmě, nejsem žádný doktor nebo bůh ví co, ale jako průměrný člověk můžu potvrdit, že vám minimálně nějaká rutina pomůže cítit se líp.
Začneme s něčím lehkým - voda. Můj doktor mi řekl, že bych měla víc pít (a taky chodit na záchod. vážně, chodila jsem hrozně málo na záchod a někteří mi to už dokonce říkali, wtf) a já od té doby taky mnohem víc piju, což hrozně prospívá zdraví, pokošce nebo metabolismu, takže je dobrý denně vypít minimálně jeden litr vody. Čímž se dostáváme k zdravé stravě. Už asi měsíc zpátky jsem se rozhodla, že začnu něco dělat se svojí postavou, protože i když nemám ani nadváhu, ani podváhu, s ní nejsem spokojená a to mě přivedlo na rozhodně lepší stravu. Nejím sladké, i když poslední dobou si někdy dám, protože za 1. stres a za 2. kdo by odolal? Ale myslím, že se cítíte lehčeji, pokud se nepřejídáte sladkým nebo obecně čímkoliv. Neříkám, že bysme teď všichni měli hromadně začít držet dietu a vím, že je skvělý pocit jíst a být nasycený, ale jsem si jistá, že když se najíte tak akorát, cítíte se lehce, ani ne hladově, ani ne přesyceně.
A dále tu tedy máme sport. Hodně mých kamarádů (včetně mě) chodí na nějaké sportovní kroužky a mimo to mají samozřejmě ve škole tělocvik, ale zároveň, někteří nejsou v tomhle smyslu skoro vůbec aktivní, což není moc dobrý. Takže i v tom případě, že nemáte moc šancí sportovat, tak každý si může někdy zajít zaběhat a nejenže se cítíte unaveně, spoceně a udýchaně, ale zároveň i zdravě a fit.
Základ toho, abyste měli v životě pořádek, je mít pořádek i v pokoji, domě. Vím, že pro některé je to přímo utrpení uklízet si v pokoji, ale když se nad tím zamyslím, tak ano, taky jsem často líná a nechce se mi uklízet, ale zároveň je mi nepříjemné, když se všude něco válí a já tu nemám nějaký systém. Můžete vyzkoušet si v pokoji přestavit nábytek nebo jen jinak seřadit knížky, poskládat věci na stole. Taky pořádek v počítači, telefonu nebo věcech do školy. Obecně, změny jsou často skvělým oslazením do života.
Protože se ale i já někdy setkávám s tím, že toho musím udělat hodně, ale hrozně mě to zavaluje a já nevím s čím začít a pak se bojím, že na něco zapomenu a z tlaku prostě jen sedím a za chvilku usnu (teď asi zním trochu psycho, tak si asi zvykněte, protože trochu psycho někdy jsem), tak je fajn, napsat si každý den všechno, co potřebujete udělat, či si udělat rozvrh na každý den. Třeba já bych nemohla fungovat bez diáře a kalendáře, kam si píšu jak narozeniny, tak úkoly nebo písemky. Hrozně moc mi to pomáhá a minimálně nezapomenu na nějaký důležitý věci. Zároveň je ale dobrý dávat si pauzy, protože se z toho časem zblázníte, jestli budete jen dělat to, co musíte.
Teď mě asi musíte mít za pořádnýho perfekcionistu, ale důležité je i někdy se uvolnit. Jít ven s kamarády nebo jen na procházku. Jet do kina a dát si nějakou pořádně nezdravou věc, protože právě tohle pomáhá tomu chvilkovýmu štěstí. Sedět hodiny u počítače a nebýt produktivní - proč ne? Přispat si v sobotu nebo nechat si úkoly na přestávku před hodinou. Někdy je důležitý být liný a někdy zase podniknout něco s kamarádya zapomenout na povinosti.
Nejdůležitější je ale jedna věc - neuzavírat se do sebe. Vím, že já to dělám strašně často, nechci k sobě pouštět lidi a raději zůstanu doma, než abych se někoho zeptala, jestli by chtěl jít ven, jelikož se neustále cítím, jako kdybych všechny otravovala. A i když se to někdy tak zdá, samota vám nepomůže vylepšit život. Proto je důležité udržovat si vztahy a pokud vám někdo chybí, dejte mu vědět, protože mu možná chybíte taky. Nebo možná ne a musíte se přes to přenést a jít za někým jiným. Nezůstávejte zaseklý na určitých věcech a lidech a zkoušejte v životě co nejvíc věcí, jelikož o tom to vlastně je, ne?Stay weird, Liz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající