we're all mad here.

/ / looking for a stranger to love / /

24. května 2015 v 23:44 | Liz |  Liz.

Hi people, yes, it is me again.
A přicházím v míru s omluvou, protože už druhý den nejsem doma a konečně jsem dostala šanci zapnout počítač a napsat článek, yaay. Pro vysvětlení, zrovna se nacházím v Itálii na dovolené s prarodiči (zmiňovala jsem to už v Hello May článku) a budu zde nadcházející týden. Jezdíme takhle kžadý rok už nějakou dobu, ale abych bya upřímná, tento rok jsem jet nechtěla. Já vím, mnozí z vás si teď asi myslí něco jako 'jo, většina z nás se na takovou dovolenou nedostane ani jednou za život' nebo taky 'běž si s těma svýma namyšlenýma kecama jinam', takže to úplně rozebírat asi nebudu. Chtěla jsem zůsat doma hlaně kvůli škole, jelikož na tom se známkama nejsem nejhůře, ale taky ne nejlépe. Taky, nevím jak často tu budu psát, protože, koneckonců, je to dovolená a já jsem si vzala asi devět knížek a mám v plánu všechny přečíst. A co dalšího se za ty dva týdny v mém životě stalo?
Nejprve bych začala s něčím, co se stalo již poměrně dávno, ale nějak jsem se vám zapomněla zmínit a teď mi to připadá jako vzrušující novinka. Jak možná někteří víte, na minulé narozeniny (mám je v zimě) jsem dostala svůj první vlastní notebook, který jsem nezdědila a hned v létě jsem si na něj vylila mléko a rozbila si ho. Od té doby jsem používala starší počítač. No a teď jsem rozbila prasátko (ne doslovně, přece bych ho nerozbila, kdo to vůbec dělá?) a voila, koupila si notebook za své úspory! Jsem na sebe hrozně pyšná a jsem ráda, že mám konečně dobrý počítač, můžu si ho kamkoliv vzít a dělat na něm spoustu věcí najednou. Takže mi teď můžete všichni držet palce, abych nějak nerozbila i tento..
A teď se snažím přemýšlet o tom, co se poslední dva týdny dělo. Rozhodně jsme psali písemky, o tom není pochyb. Napsali jsme si z dějepisu a zeměpisu a v obou jsem, dovolím si říci, zabodovala a dostala krásné jedničky. Od čtvrtka předminulého týdne jsem nějak onemocněla, ale školu neflákala, samo sebou. Předminulý týden jsme taky psali dvě přepadovky z matiky a já jsem z nich, překvapivě dostala za jedna a za dva, což mému průměru úplně nepomohlo, ale alespoň na tom nejsem tak bídně. Minulý týden jsme psali už oficiální a větší písemku z matiky, ze které mám 1-, yay. Jsem ohledně školy teď naprosto vymytá a nemůžu si vůbec vzpomenout, co se tam dělo.
Ani v žádném jiném smyslu si moc vzpomenout nemůžu, mám takovou 'reading slump' a doufám, že se teď rozjedu, jelikož jsem musela a vlastně pořád musím, protože ještě nefinishuju, číst povinnou četbu. Dobrá zpráva je, že jsem zase na dobré cestě k dokoukání všech seriálů a začínání nových, yay. Taky mi chybí čtení anglicky (přeskakuju z jednoho tématu k druhému, pardon) a po přečtení Eleanor&Park v angličtině bych opravdu nejraději četla anglicky pořád. Proto mám teď taky objednaných asi sedm knih, všechny anglicky. Čekám hlavně až výjde P.S.: I Still Love You (sequel k To All the Boys I've Loved Before), jelikož ho mám předobjednaný a taky až bude skladem Our Mutual Friend (800 stran, Dickens, anglicky - tomu říkám výzva, kamarádi).
Mám ale jednu vzrušující - alespoň tedy pro mě - novinku! tento rok se účastním asi každé literální soutěže, kterou mi kdo nabídne a proto jsem skočila i po pardubickém pramínku a napsala slohovou práci na téma 'Štěstí nečeká'. Pár týdnů předem mi moje třídní a zároveň češtinářka oznámila, že si ve středu 20. 5. pojedu pro nějaké ocenění, ale ani ona nevěděla pro jaké. A pro mě bylo obrovským překvapením, když jsem ve středu zjistila, že jsem vyhrála 1. místo! Vyhrávám ceny na soutěžích, ale ještě nikdy jsem nevyhrála první místo a byla jsem strašně šťastná a překvapená! Dostala jsem knihu jako na každé takové soutěží, ale bohužel je až třetí v sérii, což mě trochu naštvalo. Ale rozhodně to nepřebušilo nadšení z mé výhry! V nejbližší době vám sem slohovou práci dám taky.Stay weird, Liz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michaela Michaela | Web | 25. května 2015 v 15:34 | Reagovat

Ty brdo, hned bych jela někam za teplíčkem. Užij si to tam!
Jsi šikovná že sis našetřila a koupila si notebook za své, podle mě to ted už dělá málo kdo. :)

2 Malíček Malíček | Web | 25. května 2015 v 15:34 | Reagovat

Já ti tu dovolenou trošku závidím, to je pravda, ale zároveň ti jí hodně moc přeju! Takže si to tam pořádně užij... a nemysli tolik na známky, nejsou v životě to nejdůležitější a věřím, že nemáš horší známku než dvojku. :D :)
Tééda tolik knih? Já bych se taky už chtěla dostat ke čtení, hrozně mi to chybí.
Pane jo, tak to jsi fakt dobrá! Já mám notebook od rodičů, ale nový mi slibovali až půjdu na gympl a nakonec jsem ho dostala až teď ve druháku. Snad si ho hned nerozbiješ, ty nešiko! :D
Já vždycky věděla, že jsi talent na psaní. To se pozná! Jsi fakt šikulka a moc ti gratuluju! <3

3 Heaven Heaven | E-mail | Web | 26. května 2015 v 16:37 | Reagovat

Užij si dovolenou! Taky bych jela někam do teplých krajin. O známkách mi ani nemluv, dneska jsem pohnojila písemku z matiky :D A už mám tak maximálně 10 dní školy, protože jedeme na exkurzi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající