we're all mad here.

/ / it's not about your make-up or how you try to shape up / /

25. června 2015 v 23:26 | Liz |  My thoughts.

The Kooks - She Moves In Her Own Way

Napadlo vás někdy, že by nám nemuselo tolik záležet na našem vzhledu?
Vím, že to není úplně možný. Můžu vám tady nakecávat desítky důvodů, ale stejně půjdu po dopsání šlánku do sprchy a zaseknu se u zrcadla, kde si vymáčknu všechny svoje otravný pupínky a budu se snažit samu sebe přesvědčit o tom, že nejsem tak ošklivá. A i když se snažíme (nebo minimálně já) přestat soudit na základě vzhledu, nikdy, nikdy, nikdy se nám to doopravdy nepovede. A nevím jak vám, ale mně je to docela líto.
Poslední dobou mě (s prominutím) sere, že na sebe většina holek patá 300 tun make-upu, neustále nakupují nové oblečení a snaží se vypadat co nejstylověji a nehledí na to, jestli je jejich outfit pohodlný nebo ne. Chápu, proč se to děje a chápu, že společnost a obzvlášť očekávání a standarty kluků holky nutí být dokonalými. Ale nechápu, proč mají všichni raději nádhernou holku, která se nedokáže o ničem bavit a pomalu ani neodpovědět na otázku, než normální holku s brýlema, která nemá stylový oblečení ani namalovaný obličej, ale zase by mohla kandidovat na prezidenta. Už mám po krk toho, jak hezcí lidi vždy vyhrávají.
Věci se mají asi takto. Myslím, že se každá holka zajímá o svůj vzhled, ať už má jakékoliv námitky. A pro hodně holek je asi typické, že se párkrát za týden vyfotí, hodí pár selfíček na instagram a nějakou nejhezčí fotku se smutným popiskem na facebook. A já jsem nikdy tohle nechtěla být. Uznávám, někdy jsem taky chtěla, aby mi napsalo pár lidí, že mi to na nějaký fotce moc sluší a mít na ní hrozně moc liků jen abych se cítila líp. A je pravda, že jsem se párkrát o to asi nějakým způsobem pokoušela a ano, asi jsem dosáhla nějakého počtu liků a komentářů, vůbec mě to však nepotěšilo, necítila jsem žádný zvrat mého života a podobně. A asi jsem přišla na to, že někdy je dobrý se chtít cítit krásná a ukázat i ostatním, že já jsem taky sakra krásná! Ale nechci být tak posuzována. Být souzena za to, že mám brýle, že mám nos jako bambulku, že nemám nejlepší postavu, žádný křivky, vlasy jako slámu, nevýrazný oči a tlustý stehna. Protože tyhle věci neurčují, kdo jsem.
A tím, že na sebe napatlám nějaký make-up, řasenku a tužu na oči, tomu nepomůžu. Nikdy nebudu jako krásný holky, který mají spoustu žádostí o přátelství a liků na instagramu ale možná, že jednou budu moci prohlásit, že jsem měla pravdu a tahle krása jim k ničemu není. Protože překvápko, jednou zestárnete a nevím jak moc vás váš manžel milionář bude milovat, až nebudete moci být jeho dvacetiletá krásná kurva. A až já budu mít v té době skvělou pracovní kariéru, pořád tlustý tehna a velký brýle, řeknu vám, jaký to je, nebojovat jen a jen za vzhled,
Teto rok jsem se namalovala asi jednou. Někdy vážně nechápu, proč mi připadalo tak "cool" zkoušet si dělat linky nebo se naučit s pudrem, jelikož teď je mi jednoduše nepříjemný jen ty zkrášlovadla cítit. A věřte tomu nebo ne, cítím se mnohem líp. Cítím se čistěji a nevinně, lehce. A přitom šlo jen o to, zvyknout si na sebe takovou, jaká doopravdy jsem. A neříkám, že na sebe už nikdy nic nenamatlám, ale chci vám svou zkušeností dokázat, že někdy je lepší být čístá a lehká, protože když se budete malovat v patnácti, představte si, jak na tom budete v třiceti?

Já vím, že je nemožné donutit lidi nesoudit ostatní podle vzhledu. Vím, že je nemožné k tomu donutit samu sebe, protože i když znám lidi, kteří nejsou modelky a modelové s jsou to ti nejhodnější idi na světě, pořád při prvním setkání přemýšlím o charakteru osoby podle jejich vzhledu. A ano, stydím se za to. Takže vám teď slíbím, že pokud se i vy trochu postavíte těmto předsudkům, i já se budu snažit předejít posuzování a odsuzování založenému na vzhledu. Hádám, že bychom neměli zapomínat na to, že jsme všichni lidi a nikdo si nevybírá, v jakém těle se narodí.Stay weird, Liz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 26. června 2015 v 10:33 | Reagovat

Užívej si toho, že se ještě nemaluješ. Možná to zní divně, ale ještě si s make-upem užiješ dost starostí později :)
Já se maluju z prostého důvodu a to proto, že si pak připadám lépe. Nedělám to kvůli nějakým klukům (přiznejme si, že to stejně moc nefunguje)... oblečení musím mít takové, aby mi bylo pohodlné a zároveň se mi líbilo, jinak si ho nekoupím a vůbec v něm nevylezu ven. Nechápu lidi, kteří si vybírají třeba své "kamarády" jen proto, jak vypadají, aby se jimi mohli někde chlubit... takové chování je pro mně nepředstavitelné. Každý jsme nějaký a měli bychom se tak brát :) Smutný je, že ne všichni to pochopili...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající