we're all mad here.

Červenec 2015

/ / 5 types of annoying bloggers / /

17. července 2015 v 22:46 | Liz |  My thoughts.

Nikdy mi nešlo dělat žádné zařazování lidí do skupin, takže jsem se o tyhle populární vtipné články nějak přestala snažit. Teď jsem se ale rozhodla, že si projednou zase na něco postěžuji a vymyslela jsem pět 'skupin' blogerů, které mě opravdu deprimují. Chtěla bych jen říci, že vím, že každý bloger nějak do některé ze skupin zapadá/zapadal, já sama o sobě vím, že jsem často přesný příklad toho, co nesnáším číst. Nechci tímto nikoho urazit, je to jen můj názor na věci, co mě někdy dost otravují.

The 'grammar problems' blogger
Všichni děláme chyby. Mnozí blogeři blogují třeba i pět let a stejně dělají neustále stejné chyby, spletou si i/y, či mají problémy s používáním s/z, tvary jenž nebo s koncovkami přídavných jmen. Jenže pak tu jsou blogeři, kteří dělají opravdu hrozné chyby jako 'shody'. Každý se někdy překlikne nebo opravdu neví, ale v některých případech je zřejmé, že autor při hodinách češtiny pochrupuje na lavici. Jak už jsem řekla, všichni děláme chyby, ale lidi, pojďme to tu mít trochu na úrovni, ne jako ve zprávách na facebooku.

The 'propagation' blogger
Všichni jsme začínali a snažili se nějak zviditelnit. Ve většině případů to bylo komentování na jiných blozích, ale pak tu jsou tací, kteří se totálně vykašlou na to, že jste si dali práci s podělaným článkem a napíšou vám do komentáře, abyste se podívali na jejich blog a přečetli jejich podělaný články. Tohle je prostě fakt hnusný a věřte nebo ne, žádný bloger vaši blbou stránku nenavštíví.

The 'five minutes' blogger
Začnu si blog, napíšu uvítací článek, fakty o sobě, náběr spřátelených blogů, nelíbí se mi vzhled, založím si blog znovu. Jsem pyšná na to, že můžu říci, že budu mít svůj blog už tři roky a nikdy jsem se nepřestěhovala na jinou adresu. Myslím, že by si každý měl zažít nějaký pády a malou návštěvnost a pak budete ještě šťastnější, když se budou čtenářům konečně vaše články líbit. Pochopím, pokud si budete chtít jednou nebo dvakrát blog vyměnit a začít s čistým štítem, ale sakra, zakládat si novou stránku po týdnu je blbý a otravný.

The 'smiley faces' blogger
Smajlíci jsou poslední dobou takový hit. Asi to lidem dost pomáhá se vyjadřovat, když si s někým píší. Někdy se to do článků hodí, pokud se snažíte odlehčit situaci nebo chcete dát najevo sarkasmus, ale pak tu jsou blogeři, kteří mají smajlíka opravdu za každou větou. Je to podobné jako s tou gramatikou, někdy je to v pohodě, někdy mě to fakt vytáčí. Tohle jsou vaše články na vašem blogu a čistě teoreticky by měly být napsány bez chyb a bez smajlíků. Není to žádný facebookový chat s kamarádkou o tom, jak jste se pohádali se svým 'bae'.

The 'excuses' blogger
Blog, kde je více 'omlouvám se' článků o délce pěti vět než opravdu smysluplných článků. Opět, mnozí z nás jsou často pryč nebo mají moc školy, takže blog nestíhají a cítí potřebu se čtenářům omluvit a pokud tu opravdu jsou lidé, které to zajímá, nevidím na tom nic špatného. Pak tu jsou však blogeři, kteří si většinou jen namlouvají, že mají plno čtenářů, kteří každý den sedí před počítačem a čekají na to, až výjde nový článek. Nikoho nezajímá, že jste byli týden u nějaký random kamarádky pokud po této informaci nebude následovat kvalitní článek.Stay weird, Liz.

/ / how to: not be bored this summer / /

15. července 2015 v 22:44 | Liz |  Tips & cool stuff.

Hi there!
Tohle je možná poprvé a naposledy, co název článku doopravdy něco vypovídá o článku, wow. Tohle léto bych si chtěla vážně užít, ale pořád tu jsou některé dny nebo dokonce týdny, kdy se vám nic nechce dělat nebo na vás nikdo nemá čas a proto jsem se snažila vymyslet nějaký seznam věcí, které byste měli tohle léto (popřípadě i v průběhu školního roku) vyzkoušet.

CAMPING/SUMMER CAMP
Ať už se jedná o normální stanování nebo nějaký organizovaný tábor, aspoň jedno by se mělo každé léto odehrát. Já jsem nikdy stanovat nebyla (čehož každý den lituji), ale v sobotu jsem se vrátila z tábora, kde si to každý rok moc užiju. Pevně věřím v to, že každý si najde nějaký sympatický tábor a pokaždé se tam najde nějaká sranda, takže je to super způsob jak nějak zaplnit týden volného času.

DIY
Pojďme si to přiznat, všichni jsme už někdy viděli nějaké super diy na pinterestu, tumblru, instagramu nebo youtubu, ale nikdy jsme se nezvedli z postele odhodlaní ho vyzkoušet taky. Teď to přišlo, kamarádi, zvedněte se, nakupte nezbytné potřeby, poproste někoho o pomoc a udělejte to. Takto to asi zní docela lehce a já vím, že to není úplně easy peasy lemon squeezy, ale to neznamená, že byste to neměli aspoň jednu vyzkoušet. Můžete začít se starýma tričkama, dekorací pokoje nebo fotokoláží, nejtěžší je první krok.

COOKING/BAKING
To je skoro jako diy s jídlem/pitím. Určitě už jste někdy viděli nějaké jídlo, které byste chtěli vyzkoušet udělat nebo jste zahlédli v časopisu recept, jenž vůbec nezní špatně. Oznamte rodičům, že si na den zabíráte kuchyň, poprostě maminku nebo kamarády o pomoc, nakupte potřeby a jděte na to. Nejlepší je asi právě pečení, protože budete mít určitě radost z něčeho sladkého, ale zkusit můžete i různé nápoje či mexickou kuchyni, všechno co vás napadne. Pro mě jsou trofejí za toto léto špagety a těstoviny se sýrovou omáčkou, kdo mě překoná?

NEW HAIRSTYLES
Heslo je pořád stejné, prostě se zvedněte a vyzkoušejte to. Nemusíte se nutně nechat nějak ostříhat, stačí vyzkoušet nějaký typy culíků nebo copánků, pusťte youtube a garantuju vám, že najdete nějaký účes, který se vám bude líbit. Naučte se udělat rybí cop nebo si kroutit vlasy žehličkou, většina těchto složitých věcí jsou většinou dost lehké.

NEW MOVIES/SERIES/BOOKS
Překvapivě. V létě se najde hrozně moc času na sledování filmů nebo seriálů a pokud nechcete pořád jen sedět doma, vemte někam ven knížku. Založte si Goodreads nebo účet na databazeknih.cz, jděte na serialycz.cz nebo na topserialy.sk či milujemefilmy.eu a prozkoumejte různé novinky. Taky můžete zkusit muzikály (osobně doporučuji Pomádu, Rocky Horror Picture Show nebo Funny Girl) či staré filmy jako Breakfast Club, Dirty Dancing, Breakfast at Tiffany's nebo Ferris Bueller's Day Off, nebudete toho litovat. Každý někdy potřebuje oddech a pár neproduktivních dní s počítačem v posteli ještě nikoho nezabilo.

NEW MUSIC
Ná táboře jsme si s jedním kamarádem pouštěli navzájem hudbu a jeho hudební styl byl dost odlišný od toho mého a krapet mi vybouchla hlava, když jsem zjistila, že se mi vlastně docela líbí nějaký rap nebo hip hop. Proto si myslím, že bychom všichni měli občas vyzkoušet něco jiného a dost odlišného od toho, co normálně posloucháme. Zkuste tedy zapnout 8tracks či Spotify a prostě zkusit něco naprosto jiného.

OLD&NEW FRIENDS
Tohle je takové trochu neurčité, ale jednoduše navažte znovu vztahy se svýma starýma kamarádama a zároveň se snažte poznat nové. Proč? Protože je někdy prostě fajn nějaké mít. Určitě se najdou nějací kamarádi, kteří jsou čas od času online na facebooku, ale vy jim nikdy nenapíšete, zkuste to, možná si budete pořád rozumět, budete mít více věcí, co si navzájem říci. Možná takto přemýšlím jen já, protože nejsem typ člověka, co má hromadu kamarádů, ale za zkoušku nic nedáte, většina lidí bude určitě ráda, že jste jim dali o sobě vědět.

CLEANING UP&CHARITY
Nikdo nemá v pokoji opravdu uklizeno. Nikdo. Vždy jsou tam nějaké skříňky a poličky, kde jsou zahrabané věci, které s vekou pravděpodobností nepoužíváte a nikdy už nebudete. Proto byste si měli vyhradit nějaký den, kdy odstraníte všechny nepotřebné věci, vyzkoušíte všechno oblečení, abyste se ujistili, že vám pořád všechno padne a vyhodíte zapadlé odpadky. Pokud pak nemáte žádné mladší sourozence stejného pohlaví (v případě oblečení je to většinou potřeba), můžete vyzkoušet najít nějakou charitu nebo dobročinou akci, kam můžete věnovat staré plyšáky, panenky i oblečení. I já se zrovna snažím nějakou najít, protože se mi opravdu nechtějí vyhazovat moje staré hračky (oblečení jde vždy mé mladší sestřence).

PICNIC
Tohle je nejvíc cliché nápad, ale udělejte si piknik. Běžte na koupaliště, nafoukněte si bazének doma, běžte někam, kde je tráva, sedněte si a udělejte si piknik. Běžte na zmrzlinu, na oběd, do kina, je to úplě jedno, jen něco podnikněte! Jídlo vám určitě zlepší den.

SPORTS

Předpokládám, že mnozí z vás, stejně jako já, si slíbili, že toto léto budou cvičit, každé ráno běhat, jíst zdravě. Přiznejme si, že nic z toho doopravdy nevyšlo, ale neznamená to, že bychom neměli zkusit začít ještě jednou! Když se nudíte, nemusíte hned jíst, běžte si zaběhat nebo zaplavat a pak si dejte sváču. Nechci si hrát na nějakého osobního trenéra, ale všechny maličkosti se počítají.

Pochopím, jestli vás nic z mého seznamu neláká a proto pokud máte nějaké jiné nápady, určitě mi je napište do komentáře, protože i já se dokážu pořádně nudit. Každopádně, doufám, že si všichni užijete prázdniny na 106% a pokud budete potřebovat nové kamarády či tipy na seriály/knížky, jsem kdykoliv k dispozici.


Stay weird, Liz.

/ / i'll keep you my dirty litle secrets / /

14. července 2015 v 9:44 | Liz |  Liz.
Jen bych chtěla zezačátku zmínit, že předchozí článek nebyl myšlený úplně doslova, spíš jen čistě teoreticky a spíš jsem se snažila lidi povzbudit a donutit je myslet na ty lepší věci v životě, než vystrašit nebo něco podobného. Nemám v plánu se v nejbližší době zabít a doufám, že ani nikdo z čtenářů. Taky bych chtěla zmínit, že včera to byly dva roky, co umřel herec Cory Monteith a asi stojí za zmínku, že to byl rozhodně úžasný člověk a umřel hodně brzo (článek k jednomu roku po jeho úmrtí - click).

Teď, když jsme si vyjasnili tyto věci, mohla bych přejít k pointě článku, která vlastně není ani nějak smysluplná, spíš jen má naivní snaha o zachycení toho, jak zatím prochází mé prázdniny (poznámka do neviditelného sešitu: přestaň se snažit psát dlouhé a smysluplné věty). Hlavním důvodem proč jsem poslední týden nepsala žádný články je to, že jsem byla na táboře. Mě osobně tábory hrozně moc baví, myslím, že je to jedna z mých oblíbených věcí na létě a jedna z mých oblíbených věcí vůbec, protože je vždycky fajn poznat nějaké nové lidi a prostě si užít. Tábor tento rok byl super a užila jsem si hodně srandy a ten celý týden byl prostě..super. Takže pokud vám můžu doporučit nějakou aktivitu na léto, tak to určitě bude ježdění na tábory, protože si myslím, že si tam každý někoho najde a nějakým způsobem se bude bavit.
Z tábor jsem se vrátila v sobotu a hned jak jsem dorazila domů, rychle jsem na sebe hodila šaty a vyrazila na svatbu. Bohužel jsem tam vydržela jen na obřad a polívku, jelikož jsem ještě na cestě z tábora zvracela a alkohols polívkou tomu moc nepomohly, takže jsem poprosila o odvoz domů a po pár hodinách šlofíka jsem byla v pohodě. V neděli u nás byli doma sestřiny kamarádi. Moje sestra je skoro o tři roky starší, ale hodně si rozumíme, nevím ale jak je to s jejíma kamarádama, ale myslím, že jsem poměrně dobře zapadla se svým smíchem ve správnou chvíli, pokyvováním hlavou a ukazováním, kde je zmrzlina, nutella nebo skleničky. Včera za mnou byla moje kamaráda, s kterou se většinou vidíme tak dvakrát za rok, takže bylo fajn zase ji vidět. Protože jsme měly dům samy pro sebe, většinu času jsme jedly. Dokonce jsme si udělaly na oběd špagety a těstoviny se sýrovou omáčkou (a actually to chutnalo jako špagety!).
Abych to tedy zhrnula, zatím si prádniny poměrně užívám a už v sobotu zase jedu, spíše letím se Student's Agency na Maltu, kam se moc těším. Letím tam však na dva týdny a jen s malou pravděpodobností budu za tu dobu přidávat nějaký články, za což se omlouvám, protože jsem chtěla tohle léto být aktivní, ale zároveň si ho užít a ugh. Zatím to úplně nevychází. Taky se omlouvám, že tu jsou poslední dobou jen články o mém nudném životě, je mi to fakt líto a budu se teď snažit napsat nějaký smysluplý článek. Nepřestávejte dýchat.


Stay weird, Liz.

/ / i will never.. / /

4. července 2015 v 20:43 | Liz |  Články k tématu týdne
Pokud se dnes zabiju,
nikdy nebudu mít kluka,
nikdy se nevdám,
nikdy nebudu družička na svatbě mé nejlepší kamarádky,
nikdy nebudu mít práci na plný úvazek,
nikdy nebudu mít dítě,
nikdy si neobarvím vlasy,
nikdy nebudu mít 170 cm,
nikdy nepřečtu svůj TBR seznam,
nikdy nezjistím, jak skončí série knih, které jsem nedočetla,
nikdy nedokoukám rozkoukané seriály,
nikdy nedočtu poslední tři knihy Harryho Pottera,
nikdy nepotkám své oblíbené herce, zpěváky, spisovatele, youtubery,
nikdy nenavštívím Ameriku, Austrálii a Asii,
nikdy nepůjdu na módní přehlídku,
nikdy mu neřeknu, že ho mám ráda,
nikdy nepůjdu na vysokou,
nikdy nebudu bydlet sama,
nikdy nenapíšu knihu,
nikdy se nenaučím žádnou skladbu od My Chemical Romance na klavír,
nikdy nebudu mít absolvák,
nikdy nepůjdu na maturitní ples,
nikdy se nenaučím francouzsky nebo latinsky,
nikdy nebudu mít piercing ani tetování,
nikdy nebudu vlastnit conversky,
nikdy nevrátím čtyři knihy do knihovny,
nikdy už nesním jahody nebo pizzu,
nikdy si nevybarvím rozvrh na příští rok,
nikdy mi nesundají rovnátka,
nikdy nebudu mít český občanství,
nikdy nebudu mít kočku nebo psa,
nikdy neskočím s padákem,
nikdy nevyhraju nad dědečkem v šachách,
nikdy se nenaučím hrát na kytaru,
nikdy nepůjdu na muzikál na Broadway,
nikdy nepotkám manžela mé sestry,
nikdy nepotkám manželku mého bratra,
nikdy nezjistím, co mi chtěl říct,
nikdy nedám své staré hračky na charitu,
nikdy nenajdu čtyřlístek,
nikdy nezkusím drogy ani cigarety,
nikdy se nepodívám do Disneylandu,
nikdy nepoužiju své poznámky v telefonu,
nikdy si nehodím s boomerangem,
ale
nikdy už bych si neodřela kolena,
nikdy už bych nic neprohrála,
nikdy už by mi nikdo neublížil,
nikdy už bych nebrečela,
nikdy už bych nic nevzdala,
nikdy už bych nic nezkazila,
nikdy už bych nebyla nejhorší,
nikdy už bych nikomu neublížila,
nikdy už by mě nic nebolelo.
Pokud se dnes zabiju, zapomenu na všechny důvody, proč bych neměla.
Hledejte důvody, ne výmluvy.

/ / hello july / /

2. července 2015 v 20:55 | Liz |  Liz.

..&hello guys.
Zrovna poslouchám soundtrack k Pomádě, takže nevím, jak hodně smyslu tento článek pochytí, ale jen tak od tématu, podívejte se na Pomádu nebo poslouchejte ten soundtrack, protože je to život, prostě to udělejte (až se dostanu k Rocky Horror a Funny Girl, to bude teprve sranda).
A myslím, že o tom přesně by měl červenec být. O tančení po pokoji a víkendem každý den. Přiznejte se, kdo všechno měl včera sobotu, stejně jako dnes? Já se dnes už párkrát ptala, co je za den a ani se za to nestydím. Myslím tím, venku je krásné počasí, deset měsíců ve škole jsme zvládli, takže teď po mně nemůžete chtít něco jako vstávání před desátou.
Nevím jak u vás, ale my máme opravdu krásné počasí. Není to tak, že bych si úplně užívala vedra, ale někdy je to přeci jen příjemné. Konečně můžeme chodit do bazénu a na koupaliště a na přehradu a já nevím kam ještě, prostě se koupat. A ani mi nedocházelo, jaká je to sranda, dokud k tomu nedošlo. Takže doufám, že počasí zůstane stejné, ale zase nebude 'moc', protože co je moc, to je moc.
Ale nejlepší věc na červenci je začátek prázdnin! Nevím proč, ale zatím si vůbec neuvědomuji, že by škola skončila, spíš je to takový dvouměsíční víkend, víte jak. Každopádně, doufám, že tyhle prázdniny budou za něco stát. Je to trochu tak, že bych chtěa dělat hrozně moc super věcí, ale vlastně nemám skoro žádný kamarády, takže něco si přát je na nic xD. Od neděle ale jedu na tábor, kam se moc těším a potom poslední dva týdny učit se anglicky na Maltu. Doufám, že to za něco bude stát a nebudu polovinu prázdnin sedět u knížek a seriálů. Ne, že by mi to nevyhovovalo, ale chci být produktivní a něco dělat a já nevím, nechci být ten člověk, který tráví prázdniny sám v pokoji se soundtracky k muzikálům.
Už nevím, co říct. Povídala sem vám, že mě Pomáda opravdu dostane do takové nálady, kdy nemyslím, jen tančím. Doufám, že se tyto prázdniny dopracuji k nějakým kvalitním článkům, protože zatím je to spíš nic. Takže přepínám na soundtrack Rocky Horror a přeji hezký den a krásné prázdniny. Užijte si je a nepřestávejte dýchat.

Stay weird, Liz.

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající