we're all mad here.

/ / favorite book covers / /

21. září 2015 v 21:43 | Liz |  Books

Irresistible - Fall Out Boy

Zjistila jsem, že poslední dobou přemýšlím o knížkách víc než o svým životě, což mi ani moc nevadí, takže následující článek je opět o knihách, ale tentokrát o něčem jiném než jejich vnitřku, ale právě naopak - vnějšku. I když se samozřejmě snažím nesoudit knížky podle jejich obalů, nikdy to nebude doopravdy fungovat, stejně tak u lidí. Z toho důvodu jsem vybrala pár obálek, které jsem si oblíbila nejvíce a odpovídají knize dokonale nebo vůbec.

1. The Little Prince - Antoine de Saint-ExupéryNení žádným tajemstvím, že Malý princ je jedna z mých oblíbených knížek, které bych mohla číst pořád dokola a na konci vždy brečet. Obálka je krásná sama o sobě a pokud mi někdo řekne, že vypadá jako každá dětská knížka, tak to tak není. Ne. Je moc krásná a v jednoduchosti je to kouzlo. Perfektně se hodí ke knížce.

2. The Mara Dyer Trilogy - Michelle Hodkin


Obálky celé trilogie Mary Dyerové jsou art. Jestli vás tohle nezaujme tak už nevím co. Skvělý je, že tady to nejsou jen úžasné obálky a zajímavé názvy, ale zároveň taky chytlavý a napínavý děj. Obálky vystihují vztah mezi dvěma postavama velmi dobře. A kromě obrázků použitých na knížky je taky nafocen celý photoshoot takových uměleckých fotek, na které určitě stojí za to se podívat (stačí vyhledat na googlu pod heslem 'mara dyer'!).

3. Trilogie Drahokamy - Kerstin Gier


Nikdy jsem neměla moc ráda nafocené obálky (kromě Mary Dyerové, samo sebou..) a tahle trilogie mě jen potěšila svou krásou. Jsou takové pohádkové a zasněné, přesně jako styl psaní autorky a celý děj. Také po přečtení knížek zjistíte, že jsou vlastně pěkně detailní, což se poslední dobou moc často nestává. Od Kerstin Gier jsou také pěkné obálky ke trilogii začínající z První stříbrné knihy snů. Kerstin Gier je obecná hrozně dobrá autorka a její obálky určitě nelžou, jsou stejně skvělé jako vnitřek.

4. It's Kind Of A Funny Story - Ned Vizzini


Já vím, já vím, další moje oblíbená knížka, ale notak, podívejte se na tu nádhernou obálku s tak silnou myšlenkou! Geniální! Kniha mě zpočátku oslovila vlastně jen díky obálce a předpokládám, že tak tomu bylo u hodně lidí. Obsah je nezapomenutelný a nesmírně krásně napsaný. Obrázek se k němu moc hodí.

5. Since You've Been Gone - Morgan Matson


Jedna z mála nafocených obálek, co se mi kdy líbila. Vyzařuje z ní radost a přátelství a teplo, o čemž tahle knížka taky je. Zbožňuji Morgan Matson a vím, že i ona je z obálky nadšená stejně jako já. Je skvělé, že ke konci knihy konečně zjistíte, co všechny fotky znamenají a že byly dokonce zakonponovány do příběhu. Řekněte, jak často se tohle stává? 10/10 za obálku a 11/10 za knihu.

6. We Were Liars - E. LockhartWe Were Liars je jedna z dalších uměleckých obálek, která říká něco jako: 'Kniha plná léta a zábavy, kterou si ty nikdy neužiješ, whop whop.', což upřímně řečeno moc nepopisuje samu knihu. Obálka je moc krásná, ale slova uvnitř jsou mnohem lepší a já jsem je hltala po soustech. Určitě ale vděčím obálce za to, že mě nalákala i když to bylo něco úplně jiného než jsem čekala.

7. A Little Something Different - Sandy Hall


Další zasněná a kouzelná obálka. Detaily nechybí a pokud se podíváte zblízka, pochopíte každou čárku, která souvidí s dějem. Sama knížka je velmi originální a obrázek ji vystihuje skvěle. Jen od pohledu vypadá jako pěkná slaďárna, ale dobře napsaná slaďárna.

8. Chvíle před koncem - Lauren Oliver


Last but not least, mohli jste si všimnout, že jsem název knihy napsala v češtině, je to proto, že v anglickém vydání je obal nehezký a mně se vůbec nelíbí. Zato v češtině je to krásný a umělecký a dodává to knížce takový hluboký a tajemný nádech. Nevystihuje knížku úplně, ale když se o tom po přečtení zamyslíte, dojde vám, že ji vlastně popisuje jedním obrázkem skvěle. Tohle neříkám moc často, ale děkujeme CooBoo za změnu obálky!Stay weird, Liz.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 22. září 2015 v 16:11 | Reagovat

Spoustu coverů, hlavně u těch anglických knížek neznám, ale jsou na první pohled velmi podařené :) Mara Dyer má opravdu úžasné obálky... doufám, že vyjde v češtině i třeí díl, protože ho prostě potřebuju...! A nebo se konečně donutím číst v angličtině :D Série Drahokamy mají taky povedenou a zajímavou obálku, i když mám raději jiné, abych pravdu řekla :) Chvíle před koncem má jednu z nejnádhernějších obálek vůbec :)

2 Lany Lany | Web | 22. září 2015 v 18:43 | Reagovat

Aj mne sa veľmi páčia obálky ku všetkým knižkám o Mare Dyerovej. Musím sa priznať, že som to začala čítať už dvakrát ale ešte som to nedočítala do konca. :D Veľmi ma zaujala trilógia Drahokamy. Možno začnem uvažovať, že si ich prečítam. :-)

3 Aňa Aňa | Web | 28. září 2015 v 11:34 | Reagovat

Mám moc ráda tvé články o knihách. Většinou totiž objevím něco nového, co m zaujme. Mám už pěkný seznam knížek, které si chci přečíst a značnou část z toho tvoří knihy, které jsem objevila u tebe na blogu.
Říká se, že se nemá soudit podle obalu, ale stejně ten obal hraje velkou roli. Zvlášť když jdu třeba do knihkupectví se jen tak podívat, tak logicky vybírám knihy, které mě zaujmou podle obalu. Protože podle čeho jiného mám vybírat, když ty knihy vůbec neznám, že?? :D
Fakt povedený článek. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající