we're all mad here.

/ / float down like autumn leaves / /

30. září 2015 v 20:11 | Liz |  My thoughts.

Přišel čas mého oblíbeného ročního období. Možná z toho dělám moc velkou vědu, ale podzim byl vždy mým oblíbeným. Následující odstavce jsou moje slohová práce právě na téma 'mé oblíbené roční období', kterou jsem psala do školy. I když je tento podzim již teď chladný a zatím ani nevidím tolik krásných barev, neměním svůj názor a nesmírně si ho užívám. Všechny použité fotky jsou z podzimu minulého roku.

Ze všech ročních období mám nejraději podzim. O tento post bojuje s létem a jeho dlouhými prázdninami. A i když v červenci září teplé slunce a na nebi není ani jeden mráček, který by na něj házel stín, říjnové deště či napůl opadané stromy jsou mnohem krásnější podívaná.
Podzim je nerozhodné období, které si neumí vybrat mezi dlouhými lijáky, silným větrem a studeným sluncem, jež nás oslepuje. Jeho výhodou však je, že ať se rozhodně jakkoli, vždy sladí počasí s barevnými listy. Můžeme si všimnout různých odstínů ve špinavé kaluži nebo pestrých deštníků spěchajících žáků i dospělých. Létajících větví a neposedných kapesníků, do kterých se majitel nestihl vysmrkat.
Nejkrásnější je slunce. Osvítí všechny kapky a studené kouty. Je velmi záludné, donutí naivní kluky sundat si bundy a čepice, pak je nechá ho závistivě pozorovat oknem, zatímco oni leží s chřipkou v posteli. Listy se pod jeho silou nemohou rozhodnout, kterou barvu si obléknou - zelenou, žlutou, červenou, či hnědou? Je to na ně ale pohled! Pokaždé je pozoruji, vzhlédnu k vysokým stavbám, kde se paprsky odráží, a nadechnu se čerstvé vůně podzimu.


Jsou to měsíce nádherných barev, pospíchajících pošťáků a černých kabátů. Ptáci skupinové odlétají za teplem, my si takový luxus dovolit nemůžeme. Veverky se chystají ke spánku, při čemž neustále míjejí zahrabané ježky. Maminka uklízí z terasy květináče, vše je najednou smutnější. Poslední odlesky léta mizí a lidé se obávají chladu. Navlékáme si rukavice a slunce je studenější, jakoby vzdálené. Můj oblíbený podzim se ztrácí, přechází v zimu.
Toto období je pro mě zajímavé právě proto, že se nikdy nezmění. Zatímco jaro přichází každým rokem později, září se od srpna liší pokaždé. Splývá do barevné malby a při chůzi cítím tahy štětce. Vše je neurčité, rozházené a nedává smysl. Je uměním najít v tom určitou pravidelnost.
Stay weird, Liz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nu. Nu. | Web | 30. září 2015 v 22:41 | Reagovat

Krasne poeticke ♡. Taky miluju pozdim, ale zaroven jsem z nej smutna :(. Ale presne, ty barvy a to podzimni slunce! :3 ♡♡♡
Doufam, ze jsi dostala jednicku! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající