we're all mad here.

/ / my experiances with doctors / /

9. listopadu 2015 v 19:29 | Liz |  Tips & cool stuff.

(přeskočíme mé omluvy na téma, že jsem asi měsíc nic nepsala, protože mám hodně školy, třeba to vysvětlím v jiném článku)
Doktoři vždy byli tak nějak součástí mého života. Všichni musíme chodit k alespoň nějakým doktorům jako je třeba zubař nebo oční, ale já osobně jsem za celý svůj život měla tolik různých doktorů, že si to zaslouží článek. Ještě předtím než začnu bych však chtěla podotknout, že hrozně obdivuji všechny doktory i když mám s nějakými nehezké zkušenosti, doktoři mají obrovskou trpělivost a výdrží hodně věcí a to se rozhodně počítá.

- Dětský lékař -
Pro mě to od dětství byla paní, tedy lékařka. Mám ji doteď moc ráda, je hodná, sympatická, chápavá a trpělivá. Je mou doktorkou již od mého dětství a cítím k ní důvěru, což by mělo podle mě fungovat u každého doktora. Takže v celém, jsem moc ráda za svou doktorku, jelikož jsem s ní nikdy nezažila nic špatného a vždy mi pomohla.

- Zubař -
Pokud jde o zubaře, myslím, že jsem měla minimálně tři. Nikdy jsem se však nebála k němu/ní chodit - měla jsem za to, že si čistím zuby dobře a po kontrole mi dají bonbon. Bohužel, zuby jsem si tak precizně nečistila a při většině návštěv jsem spíš dostala plombu. Poslední dobou mámalespoň moc hodnou zubařku, která nikdy nechodí okolo horké kaše a nemá takový trapný doktorský humor, který děti jen znervózňuje.

- Oční -
I u očního jsem měla více doktorů. Mám dost silné dioptrie (někde kolem -5), takže je pro mě oční dost důležitý (když už jsme u toho, docela bych k němu potřebovala, protože zase viím špatně, lol), ale doktor, kterého mám poslední dobou je nehorázně nepříjemný, řekla bych, že dokonce i neschopný a s nulovým odhodláním nebo nadšením ze své práce. Taky mám někdy pocit, že když třeba řeknu, že to písmenko nevidím, on uslyší přesný opak.

- Neuolog -
Tohle oddělení pro mě bylo minulý rok takovou novinkou. Měla (a možná pořád mám) nějaké problémy a abych byla upřímná, docela jsem se styděla za to, že musím chodit k neurologovi a brát prášky a někdy se neustále cítím kvůli tomu špatně. Můj neurolog mi byl zezačátku nesympatický a musím přiznat, že s tím měl i co dělat fakt, že pán rozhodně není ve svých mladých letech, ba naopak, vypadá to, že hodně brzy bude vybírat oblek do rakve. Nevím, jestli mě též nemá rád, ale kdykoliv něco řeknu má asi pocit, že lžu, nebo že to není možné, nebo že to není podstatné. Třeba když mu povím, že nemůžu spát, řekne mi, že trávím moc času na počítači. Bez toho, abych já nebo on vůbec nějak okrajové zmínil počítač a elektroniku. Ale samozřejmě má pravdu, protože já hodinu předtím než jdu spát nepoužívám elektroniku, lehnu si do postele, dvě hodiny nemůžu usnout, ale určitě je to tím, že jsem moc často na počítači ;). /pokud někdo nepozná sarkasmus, tak tohle byla právě skvělá ukázka sarkasmu./

- Ortodent -
Již přes rok mám rovnátka (a v prosinci mi je budou sundávat!!), takže asi dva roky chodím k ortodentovi. Moje paní doktorka je asi má úplně nejoblíbenější. Je hodná, milá, sympatická, opatrná, jemná, starostlivá, dbá na detaily, prostě je skvělá. Vlastně je mi i trochu líto, že už k ní po sundání rovnátek nebudu chodit, jelikož ji mám moc ráda. Je vidět, že má svou práci ráda, baví ji hrabat se lidem v puse a dokáže mi naproti od některých doktorů objasnit mou 'situaci' a povídat si se mnou.

- Alergolog -
Dalším mým zdravotním problémem se jeví alergie a astma. Předpokládám, že všichni vědí, o co se jedná. I tady si z dětství vzpomínám na nějaké rozmazané tváře více doktorů a různých budov, ale za poslední léta mám jednoho alergologa, kterého mám ráda. Je příjemný a chápavý, takže když mu řeknete, že nesportujete, protože nemáte čas, prostě to odkývne s prosbou, abyste alespoň jednou za čas něco dělali. Taky má smysl pro humor, což má opravdu hrozně málo doktorů. Jsem nesmírně ráda, že dokáže odlehčit situaci a zároveň je vynikající ve svém oboru.

- Fyzeoterapeut -
V neposlední řadě tu mám svou poslední 'bolístku', kterou se jeví rehabilitace aneb mé problémy se zády. Není tu moc co vysvětlovat ohledně mého zdravotního stavu. Moje fyzeoterapeutka je moc milá paní, tady však musím sama něco dělat, na což někdy nemám čas a jí se to moc nelíbí - nedivím se jí. I tak je mi moc sympatická, ale někdy nedokážu poznat, co si myslí ona, jelikož je spíše introvert. Doufám však, že v jejich očích nevypadám jako úplný flákač, kterýho nezajímá, jestli ho budou bolet záda nebo ne.Stay weird, Liz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 11. listopadu 2015 v 14:55 | Reagovat

Taky už jsem si pár doktorama prošla. Od normálních (očařů, zubařů) až po různý specializovaný... ale musím zaklepat, že zatím nemám moc velkých potíží :D Zubařů jsem se taky nikdy nebále, plomby sice už taky mám, ale kromě hroznýho rovnátkáře, kam už nechodím, mě moc netýrali :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající