we're all mad here.

/ / there's never enough of books / /

25. listopadu 2015 v 19:31 | Liz |  Books
Čauky mňauky.
Zase po dlouhé době jsem se rozhodla se ukázat na svém oblíbeném blogu. Whop whop. Tentokrát bych se vám chtěla pochlubit mými novými knížkami, které mi vlastně přišly už skoro před měsícem, ale nikdy není moc pozdě se chlubit knihami, že? Všechny jsou v angičtině, jelikož si ve většině případů kupuji jen ty anglické - do češtiny nejsou přeložené nebo si je můžu vypůjčit v knihovně. Všechny jsou zakoupené na nejlevnejsi-knihy.cz, tuto stránku moc doporučuji, kupuju si tam knihy pokaždé, mají tam veliký výběr jak českých tak cizojazyčných knih, ceny jsou přijatelné a pokud učiníte jeden nákup, automaticky se vám založí účet, na kterým následně můžete sbírat body a dostávat slevy (což se v některých případech dost vypatí, jednou jsem platila něco kolem 2 000 a dostala slevu asi 100 korun).


Teen Angst? Naaah... - Ned Vizzini
Jedna z mých oblíbených knížek (It's Kind Of A Funny Story) je též od Neda Vizziniho, a jelikož jsem si ji tolik oblíbila, nemohla jsem odolat a pořídila si i jeho autobiografii aka první vydanou knihu. Je to zatím jediná kniha, kterou jsem z celého nákupu přečetla a je naprosto úžasná. V budoucnu bych mohla napsat recenzi, protože si zaslouží rozhodně další zmínění - miluju styl psaní Vizziniho a miluju Vizziniho, takže doporučuji všechny knihy od něj. Také je to první autobriografie co jsem kdy četla.


Confess - Colleen Hoover
K této knize jsem se ještě bohužel nedostala, ale od Colleen Hoover jsem četla další jednu z mých oblíbených knih - Bez naděje a též Život jedna báseň (ta se mi tolik nelíbila) a teď mám vypůjčenou Ztracenou naději z knihovny (pokračování Bez naděje) a moc se na ni těším. Colleen Hoover má moc pěkné knihy, mám ráda její styl psaní a musím uznat, že rozhodně dokáže donutit člověka něco cítit. Poprosila jsem si tedy od ní ještě jednu knihu k Vánocům (Ugly Love) a teď jen doufám, že se brzo dostanu k téhle, protože jsem o ní slyšela hodně dobrých věcí.


Love Letters To The Dead - Ave Dellaria
Tenhle kousek jsem měla v seznamu knih, jenž si chci přečíst pěkně dlouho a je to až trochu neuvěřitelný, že ji mám konečně doma. Zaujala mě na ní jak obálka tak krátké shrnutí děje - v kostce jde o dívku, která píše dopisy mrtvým celebritám a vede s nimi rozhovory, vypráví jim o svých dnech. Když o tom tak přemýšlím, zní to trochu psycho, ale když pomyslím na to, kolikrát jsem psala nějaký dopis a nikdy nikomu nedala? Ok, taky jsem psycho. Každopádně, přišlo mi to zajímavé, takže se opravdu těším až si knihu přečtu.


Burn For Burn - Jenny Han&Siobhan Vivian
Tuhle knihu jsem upřímně vybrala úplně náhodně (aneb řekla jsem kamarádovi, aby mi vybral jednu z několika a on vybral tuto), ale rozhodně se těším až si ji přečtu. Od Jenny Han jsem již četla To All The Boys I've Loved Before, P.S. I Still Love You a česky Léto, kdy jsem zkrásněla a Bez tebe to není léto, což je většina jejich knih, tak proč si nepřečíst další? Píše skvěle a baví mě to číst, takže mám celkem vysoká očekávaní od tohoto kousku.


Alice's Adventures in Wonderland and Through the Looking Glass - Lewis Carroll
Alenka je další má oblíbená knížka, kterou jsem však četla česky, takže jsem ji musela mít doma samozřejmě i v angličtině. Jediné co bych si vyčetla by bylo to, že jsem chtěla nějaký krásný tlustý pevný obal, zatímco tohle je uzoučká knížečka v paperbacku bez iustrací. To je mi docela líto, ale Alenka jako Alenka, slova se počítají nejvíce.Stay weird, Liz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 27. listopadu 2015 v 17:28 | Reagovat

Žádnou anglicky psanou knihu jsem zatím nečetla, ale všechny mají moc zajímavé obálky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající