we're all mad here.

10 reasons why

/ / 10 reasons why: glasses / /

27. května 2015 v 20:05 | Liz

Hi there.
Po delší době jsem se rozhodla zase něco vymyslet do rubriky '10 reasons why', protože jsem ji zatím pojala buď na vkus některých moc vtipně nebo naopak moc hluboce a smutně. Takže jsem si řekla, že tentokrát to prostě pojmu tak, jak pojímám všechny články - budu se snažit o humor, kterýmu nikdo nebude rozumět a zároveň předstírat, že jsem vzdělanec a vím, co dělám. Můžete sami posoudit, jestli mi to jde. Tentokrát to bude deset důvodů, proč je nošení brýlí opravdu nepraktické a otravné.

1. Nemůžete nosit sluneční brýle. Pokud máte tolik dioptrií jako já (hodně moc), nenosíte čočky nebo nemáte dioptrické sluneční brýle (já je nemám třeba proto, že se mi zrak neustále zhoršuje a vydržely by mi na jedno léto a takové brýle nejsou úplně levná záležitost, kterou bych si mohla pořizovat každý rok), musíte nosit buď dvoje brýlí na sobě nebo nenosit sluneční brýle. Nikdo si neuvědomuje závažnost problému, pokud ho sám nezažije, protože nemít šanci nosit normálně suneční brýle fakt není sranda. Zároveň, když máte velký brýle jako já i třeba menší, vždy bude vidět, že máte dvoje a dobře to úplně nevypadá.

2. Zamlžují se a ostatní vám to vždy musí připomenout. Všem, co nenosí brýle, teď prozradím tajemství - my si to uvědomujeme, že se nám zamlžují, protože nic nevidíme. Takže když to ignorujeme, čekáme na to, až se sami odmlží nebo až se nám naskytne šance si je utřít. Kromě toho je to jedoduše otravný, jelikož se třeba v zimě zamlží každou chvíli.

3. Jste s nima více zranitelní a zároveň opatrnější. I teď když mám brýle více jak pět let, někdy se bojím, že mě při sportu někdo do nich trefí míčem, že mi spadnou a něko je zašlápne nebo si na ně omylem sednu. Proto jsem taky často opatrnější a věřím, že většina 'brejlounů' taky, jelikož jak už jsem řekla, brýle nejsou úplně levná záležitost.

4. Všichni si je chtějí vyzkoušet. Nezáleží na tom, kolikrát jim řeknete, že to bude bolet nebo že si tím zhorší zrak, stejně na vás budou naléhat, chtít se v nich vyfotit a nezapomenou na poznámku o tom, jak jste slepí. Upřímně, mně to hrozně vadí a když mi někdo brýle vezme a nechce vrátit, nejraději bych vraždila, protože můj zrak je opravdu špatný a potřebuji je neustále.

5. Nemůžete se normálně opálit. Tento problém vzniká i s ramínky od plavek či právě se slunečníma brýlema, které na sobě ale nemusíte mít pořád. Já nevím jak vy, ale nemůžu se opalovat tak, že si lehnu a nic nedělám. Mám u sebe mobil, nejčastěji knihu, popřípadě si s někým povídám, cokoliv. Takže je celkem logické, že u toho chci používat zrak a ne v té podobě v jaké je bez brýlí. A pak můžu jen čelit smíchu svých kamarádů, kteří mě upozorní na to, že mám brýle opálené.


6. Předsudky. Nikdy nepochopím, proč jsou ve filmech a knížkách zobrazováni 'chytrolíni' s brýlema. Nerozumím, proč by měl mít váš zrak něco společného s vaší inteligencí. Rozumím tomu, že má Harry Potter brýle - autorka mu chtěla dodat zranitelnost, ale pokaždé, když vidím chytrou postavu nosit brýle, vraždila bych.

7. Nemůžete být spontání. Mezi to patří spontání skákání do vody, usínání i probouzení se. Vždy musíte myslet na to, že na sobě máte či naopak nemáte brýle a dávat na ně pozor, čímž se vracíme k opatrnosti.

8. Nemůžete je často střídat a nehodí se ke všemu. Už jsem párkrát zmínila, že brýle rozhodně nejsou levná záležitost a pokud se vám zrak mění třeba jako mně, musíte mít nová sklíčka až dvakrát za rok. Pro mě jsou brýle minimálne na dva roky a střídám je jen pokud jsou nějakým zůsobem rozbité nebo malé. Proto se pak stává to, že vás přestanou bavit, ale vy je nemůžete tak často střídat podle vašeho outfitu a podobně.

9. Nikdo doopravdy nechápe, jaké to je nevidět. Tohle je určené pro všechny stupidní idioty, kteří si prostě nemůžou dát pokoj s 'kolik prstů ukazujuuu??'. Věřte tomu nebo ne, ale když si stoupnu ve správné vzdálenosti od písmenkové tabulky u očního, bez brýlí ani nevidím, kde ta tabulka je (samozřejmě záleží kolik má kdo dioptrií, ale tohle je čistě za mě). Nedokážu vám však vysvětlit jaký to je a ani když se mě na ty prsty zeptáte o týden později.

10. Jednoduše vám to neustále ovlivňuje život. Musíte je mít pořád na sobě. Lidi si vás zapamatují jako 'tu co nosí brýle'. Kluci/holky dávají přednost těm, kteří nemají brýle. Zrak se vám nošením ještě zhoršuje a operace, po které by se napravil není na 100%. Když už máte brýle déle je to možná tak, že je berete jako vaši součást, doplněk, který neustále nosíte, ale rozhodně to ovlivňuje váš život a jaký uděláte dojem na ostatní.Stay weird, Liz.

/ / 5/5 reasons why: internet friends / /

6. dubna 2015 v 21:44 | Liz

Hello there.
Přemýšlela jsem o tom, že bych napsala nějaký článek o Velikonocích, ale pak mě na to přešla chuť, protože moje velikonoční nálada je asi tak nulová a nechci se rozepisovat o takových blbostech. Takže jsem se rozhodla, že ještě poměrně novou rubriku '10 reasons why' trochu obohatím příspěvkem '5/5 reasons why'. Je to vlastně 5 kladných a 5 záporných důvodů proč něco. Není to tak, že mě to vyloženě napadlo, ale měla jsem téma a nebyla jsem schopna vymyslet všech deset, takže voila, rozdělila jsem to (jsou napsány nastřídačku). Dnešním tématem jsou internetoví kamarádi:

1. neznají vaše okolí/lidi ve vašem okolí
Což znamená, že i kdybyste měli problémy s tou nejpopulárnější holkou ve městě, nepostavili by se proti vám nebo by vás nesoudili. Zárovéň to však může být nevýdohou, jelikož nikdy nedokáží doopravdy pochopit, jací lidi ve vašem okolí jsou a s čím se denně potýkáte. Pokud jste však odpadlík a kolují o vás jakési klepy, vaši internetoví kamarádi o nich nikdy neuslyší, dokud jim je nepovíte sami.

2. chtíč je poznat
S tímhle mám opravdu velkou zkušenost. Když se s nějakou kamarádkou/kamarádem bavíte dlouho, chcete tu osobu potkat doopravdy, ne jen přes skype. Pokud máte štěstí, bydlíte ve stejném kraji nebo státě. Někdy se však stává, že váš kamarád/ka bydlí na druhý straně republiky, v horším případě na druhý straně planety. Pak jsou šance na to, že se někdy potkáte velmi mizivé a tento fakt vám bude vyskakovat na mysl pokaždé, když s ní/m komunikujete.

3. většinou často dostupní
Buďme upřímní, pokud už jsme si našli internetového kamaráda, asi to znamená, že sami trávíme dost času na internetu, sociálních stránkách. Přirozeně pak i kamarád bude nejspíš trávit takto dost času a to znamená, že bude taky často dostupný, což se u normálních kamarádů vždy říct nedá.

4. závislost na internetu
Zároveň ale, jak už jsem řekla, jste na internetu závislí vy. Mnozí z nás si denně píšou se svými normálními kamarády, ale pořád mají šanci s nima jít ven a ty důležitější věci si povědět. U internetových kamarádů taková šance často není, takže musíte pořád jen psát, skypovat a dělat další různé věci - všechny na internetu.

5. stejné záliby
Jak to u kamarádů chodí, často mají stejné záliby, ať je jich málo či víc, pořád tam nějaké jsou. Takže když máte šanci si najít kamaráda online, asi si raději vyberete nějakého, který má stejné zájmy, fandomy, dělá stejný sport a podobně, protože se tak logicky máte neustále o čem bavit.

6. jací doopravdy jsou
Značnou nevýhodou je to, že vlastně nevíte, jaký ten člověk doopravdy je. Pořád je tu pravděpodobnost, že za obrazovkou sedí nějaký pedofil nebo sériový vrah. Proto je opravdu dobrý si člověka i trochu ověřit a právě s ním třeba jít na skype nebo nenápadně poprosit o fotku, protože jak jsem řekla, ta pravděpodobnost tam je.

7. poznávání nových věcí
Všechno se tu omýtá dokola, ale kdy máte internetového kamaráda, nejspíš bude bydlet minimálně vně města, kde bydlíte, což znamená, že budete mít šanci poznávat nové věci, možná dokonce nové lidi - víc internet friends, yay! Je to jako poznat třeba Itala, který má jiné zvyky a žije jiným stylem.

8. přednost před normálními kamarády
Může se taky stát, že jednou podlehnete všem výhodám a najednou pro vás lidi, které jste potkali na sociálních sítích budou důležitější, než lidi ve vašem opravdovém životě. Tohle by se nikdy nemělo stát a pokud máte pocit, že se to stalo vám, tak si uvědomte, jak vás mají kamarádi rádi a jedině oni vás můžou obejmout a můžete je slyšet se smát, internet ne.

9. můžete být někým jiným
Nemyslím to ve smyslu, že si uděláte účet s falešnýma fotkama a budete si hrát na potomka nějakého dědice. Možná jste se jaksi změnili uvnitř, ale nikdo ve vašem okolí tuhle změnu nebere na vědomí - právě proto můžete být s internetovými kamarády a být odvážnější, vtipnější nebo milejší.

10. málo opravdové komunikace
Všechno tu opakuju dokola, ale zopakuju to ještě jednou - poslední dobou spolu komunikujeme i v normálním životech málo. Raději si napíšeme, než zavoláme a ven nechodíme tak často. Internetoví kamarádi vám můžou dát skype a videa, ale nikdy nebudete mít doopravdovou konverzaci s mluvením, gestikulací a vašimi výrazy.

Na závěr bych jen chtěla říct, že jsem z tohoto vyvodila to, že mít internet friends je skvělý a často vám tito lidé pomůžou, ale zároveň je tou nejhorší věcí na světě zahazovat své blízké kamarády, kteří vás denně obdařují úsměvem a mohou obejmout. Nezapomínejte dýchat.Stay weird, Liz.

/ / 10 reasons why: stay alive / /

21. ledna 2015 v 21:20 | Liz
Hey pretties.
Dnes tu mám pro vás další článek do nové rubriky '10 důvodů proč'. Tentokrát už nechci toto téma brát jako velkou srandu, naopak to chci vzít z druhého konce a zase napsat takový..povzbudivý článek, který doufám někomu, kdo přemýšlí o některých věcech pomůže na ně aspoň trochu míň myslet. Předem upozorňuju, že to vlastně nejsou jen důvody, ale i takové směsi s 'radama'. Takže se pohodlně usaďte a přečtěte si 10 důvodů, proč byste měli zůstat naživu:

1. Suicide does not end the chances of life getting worse.

Nejsem si úplně jistá tím, že to přečtete proto - "Suicide does not end the chances of life getting worse. Suicide eliminates the possibility of it ever getting better." (sebevražda neukončuje šance, že se život zhorší. Sebevražde zmenšuje pravděpodobnost toho, že se někdy zlepší). Tohle mi přišlo jako nejlepší quote, co jsem o sebevraždě kdy slyšela a samozdřejmě to má naprostou pravdu. Nebudu vám tvrdit, že pokud se zabijete, tak jste sobečtí nebo srabi, ale opravdu jen zhasnete to poslední světélko naděje, které by tam mělo být vždycky. Vždycky se to může zlěpšit, vždycky.

2. ublížíte někomu jinýmu

Dneska to mám nějaký postavený na citátech, ale i tenhle mi přišel dost přesný. Nemyslím si, že by někdo mohl být naprosto sám (a prosím opravte mě, jestli se mýlím). Ve fázi, kdy už se řežete, přemýšlíte nad sebevraždou a jste v depresích, už si ani nedokážete přiznat, že tam jsou i další lidi, kteří o vás mají strach. A věřte tomu nebo ne, bude je bolet, když jednoduše..zmizíte. A když už jste takovou bolest cítili vy, opravu chcete, aby ji musel cítit někdo jiný? Protože v tomto případě bych vás sobeckými nazvala.

3. vzdát se x být odvážný x být sobecký
Tohle už jsem trochu v předešlích bodech zmínila, ale zmíním to ještě možná párkrát, protože je to věc, na kterou asi nikdo při páchání sebevraždy nemyslí. Je tenká hranice mezi tím, když se vzdáte, jste odvážní nebo sobečtí. Vzdávání je pro mě zakázané slovo. Ne, rozhodně na tom nejsem tak špatně a ano, asi tomu nerozumím, jaký by to mohl být pocit, ale vzdávat se je ten nejhorší způsob, jakým byste chtěli zvítězit. Být odvážný, věc kterou si budou říkat kamarádi a přůbuzní po tom, co jejich blízký spáchá sebevraždu. Předtím, než však budete chtít být odvážní, popřemýšlejte o tom, že je to naposled, co budete moci být odvážní.
Sobecký. Všichni jsme někdy sobečtí, ale zrovna tady - lidi, nemůžete myslet jen na sebe. Nemůžete jen myslet na to, že se cítíte prostě..na hovno. Víte kolik lidí se takhle cítí? Sakra, myslíte, že jste na tom fakt nejhůř? Ne? A co vám dává právo se tak chovat?

4. pohřeb
Tohle je dost špatný téma, ale třeba já mám hrozný problém s přemýšlením o svém hrobě a celém tomhle pohřbu. Vlastně už jsem si udělala playlist, protože jeden nikdy neví. Ale skoro nikdo si nemá šanci udělat podle sebe pohřeb a pak si můžete v nebi/peklu vyčítat, že vám navlékli vaše nejméně oblíbené šaty, nevymáčkli ten pupínek, koupili hnědou rakev nebo napsali naprosto cliché citát a přidali k němu nejhorší fotku vůbec. Všichni si vzali černou a vypadají jako klauni a předstírají, že jsou smutní i když je to pro ně úleva, že jste pryč. Pokud tohle pro vás není důležité, ať není, ale já chci mít sakra dobrý pohřeb. Rozdat všem svoje imaginární byty a počmárané knížky.

5. žádná budouctnost
Předtím, než mi řeknete, že tohle je vlastně pointa sebevraždy, prosím vyslechněte mne. Opět to docela navazuje na první důvod. Nepředpokládám, že by tohle mohl číst někdo starší 20ti let, takže to tak i budu psát, Kamarádi moji, prožili jste asi třetinu svého života a už se vzdáváte? Kdo říká, že zítra nebude ten nejlepší den ve vašem životě? Ale to nezjistíte, jestli se ho nedožijete, nebo toho dalšího, dalšího a dalšího zítřka. Najdete lásku svého života? Budete mít skvělou kariéru, dobrý byt, děti? To, že je to špatný teď, neznamená, že to nebude za pár let lepší. Jsou lidi, na který se můžete spolehnout, opět opakuju, vždycky. Stačí chvilku vydržet.

6. zaměřit se na něco
Myslím, že právě to hodně pomáhá. Pokládat si otázky právě k budouctnosti. Co se stane s postavou v seriálu? Bude další pokračování této knihy? Dají se My Chemical Romance zase dohromady a vydají nové album? Vyhraje český hokejový tým konečně 1. místo na mistrovství? Zaměřte se na nějaké body a snažte se na ně těšit. Každý týden na víkend. Každý rok na prázdniny. Každý večer na ráno. Věci, které vás dělají šťastnými a jednoduše je provádějte.

7. lidi umírající na nemoce
Je to smutné, ale ani dnešní technika nedokáže zachránit všechny. Denně umře hrozně moc lidí na nemoce jako leukémie, rakovina nebo obyčejná chřipka. A tyhle lidi nemají na výběr, prostě tu nemoc dostanou a nemůžou se léčit i kdyby chtěli sebevíc. Proto prokažte těmto lidem službu a žijte za ně. Oni k tomu šanci naproti vám neměli, protože jim nikdo pomoci nemohl.

8. vždycky to může být horší
Tuhle větu by si měl každý říct možná tak 106x denně. Dostals/as pětku z písemky? Fajn, taky jsi teď mohl/a spadnout do činné sopky. Asi se dnes hodně opakuju, ale všechno na sebe navazuje - nejste jediní a rozhodně na tom nejste nejhůř, když jsou na tom někteří lépe.

9. seznam věcí, které tě dělají šťastným/ou
Když jsem vymyslela tenhle, byla jsem na sebe opravdu pyšná, jelikož mi to přišlo jako super nápad. Můžou to být věci jako sledování západu slunce, východu slunce, čtení s baterkou, kreslení na jakýkoliv návod k použití nebo stavět domečky z karet. Pokud vás ty aktivity tolik zaměstnávají, abyste nemuseli přemýšlet o věcěch, které vás trápí, prostě je dělejte pořád. Nezáleží na tom, jestli na ně máte čas nebo ne, prostě buďte šťastní.

10. já
Po tomhle článku bych si nikdy neodpustila, kdybyste spáchali sebevraždu, ať už jste o tom přemýšleli dříve nebo až po přečtení. Ne, neznám vás, ale věřte tomu nebo ne, záleží mi na tom, abyste zrovna vy zůstali naživu a zkrášlovali tuhle Zemi. Takže prosím, poslouchejte mě, poslouchejte někoho jinýho, jen do ruky neberte žádný nůž, pistoli nebo provaz. Máte jen jeden život a tuhle hru nesmíte prohrát.Stay weird&stay strong, LizLíbající

/ / 10 reasons why: whales / /

7. ledna 2015 v 17:46 | Liz
/too cute, i know/
Hellooo.
Hádejte co? Ano, Liz založila novou rubriku, yayy! Okay, jsem jediná, co je kvůli tomu nadšená, to nevadí. Každopádně, asi bych vám měla vysvětlit, o čem tyhle články vlastně budou. Jak už jste asi pochopili, vždy to bude deset důvodů, proč něco. Dnes to tedy bude jedno z mých oblíbených témat a to 10 důvodů, proč bych chtěla být velrybou. Zezačátku jsem měla asi jen tři, ale postupem času jsem domyslela další, aby to znělo profesionálněji, ale přiznejme si, jak profesionálně asi zní důvody, proč být velrybou? /jen podotýkám, že jsem před chvilkou dopsala článek a on se mi vzápětí celý smazal, supeer/

1. Jídlo jí samo plave do pusy
Doufám, že chápete jak to myslím. Jak úžasný by bylo kdyby vám hamburger sám přiletěl do pusy? Hodně úžasný.

2. Je pořád na záchodě
Nevím, jak mám objasnit tuto výhodu bez toho, abyste si mysleli, že se často počůrávám. Eh, nepočůrávám. Jen si myslím, že by bylo super nemuset chodit neustále na záchod a mít možnost vyčůrat se kdykoliv - další známka mé lenosti.

3. Nemůže brečet a pokud ano, nikdo to nevidí
Uznávám, nemůžu vědět, jestli můžou velryby brečet nebo ne, ale předpokládám, že ne a kdyby ano, tak to nikdo díky vodě neuvidí a s mojí přecitlivělostí? Myslím, že by se to hodně hodilo - ne že bych nějak často brečela před někým.

4. Mluví hustým jazykem
Bez debat. Doufám, že jste všichni viděli 'Hledá se Nemo' a pamtujete si část s velrybou - přesně to mě inspirovalo k tomuto důvodu.

5. Je tlustá, ale nikdo jí nesoudí
Tohle je můj oblíbený důvod. Nechci se tady nějak moc rozepisovat o tom, jak hodně soudíme lidi podle jejich váhy, ale i já jsem často zahrnována urážky jako 'Jsi tlustá', 'Než přejdeš před televizí, uběhne polovina reklem', což je prostě špatné. No a uznejme si, zrovna velryby jsou dost při těle, ale nikdo jim takto nenadává. Vlastně je to roztomilý, aspoň myslím.

6. Myjou ji ostatní ryby
Vlastně nemusí dělat skoro nic, oceán ji opečovává sám. A mít někoho, kdo by vás měl potřebu mýt? To se nezahazuje.

7. Má měkkou kůžičku
Opět, uznávám, že to nemůžu vědět, ale říká se to a jak můžete vidět, já těmto 'pomluvám' věřím a nemůžu se dočkat dne, kdy se sama budu moci velryby dotknout.

8. Všichni je chtějí zachránit
Filmy jako 'Zachraňte Willyho', organizace na ochranu velryb, charity. Myslím, že je hezké mít pocit, že se o vás lidi zajímají a chtějí pro vás něco udělat.

9. Nikdo není tak velký, aby jí sežral
Samozdřejmě, něco jí sežrat může, ale myslím to jako na jeden hlt, jako třeba chameleon mušku. Není to tak, že bych se bála, že za mnou v noci příjde tygr a sežere mě, ale dává vám to takový lepší pocit, pocit bezpečnosti.

10. Má fontánku
Tohle jsem si prostě musela nechat na konec. Kolik živochičů na Zemi má fontánu? Správně, jeden a to velryba. Jasně, rozumím tomu, že nefunguje jako normální fontánka, ale je to něco, čím byste se mohli lišit nebo cákat ostatní.Stay weird, LizLíbající
 
 

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající