we're all mad here.

Books

It's Kind Of a Funny Story - best moments&quotes.

28. července 2014 v 15:41 | Liz
Hello everyone.
Nevím, proč jsem teď začala dělat víc místo recenzí na knihy spíše 'best moments&quotes', ale upřímně řečeno mi to připadá o trochu zajímavější a trochu více nahlédnete do knihy. Pokud jste četli už nějaké moje články, tak jste možná viděli nějakou zmínku o této knize, kterou jsem četla v angličtině - myslím, že česky ani nevyšla a nemají v plánu jí překládat. Je podle ní natočen i film 'Něco jako komedie', který je normálně i česky dabovaný, takže si ho můžete pustit. Anyway, dnes jsem si připravila zase pro jednou 'best moments&quotes' z této skvělé knihy. Bohužel, jak už jsem řekla, četla jsem jí v angličtině a myslím, že některé ty úryvky nevyznějí tak dobře přeložený a proto tu budou anglicky. Doufám, že to nijak nebude vadit, jelikož nejsou tak těžké a myslím, že většina lidí si je zvládne přeložit hned.

1. So, you're just going to give up?
That's the plan.

2. Oh, right, God. Forgot about him. You tell him your problems and he, ah, does nothing.

3. I'm young, but I'm already screwing up my life. I'm smart, but not enough - just smart enough to have problems.

4. "What's a triumph is that you woke up this morning and decided to live. That's what you did today." - Craigova maminka.

5. DREAMS ARE ONLY DREAMS UNTIL YOU WAKE UP AND MAKE THEM REAL.

6. THINGS I HAVE TO DO TODAY: 1) BREATHE IN 2) BREATHE OUT.

7. What war is that, again?
The one you're fighting with your own head.
Right, how are we doing?
You're making gains, soldier, can't you see that?

8. "So? He's like thirteen."
"I'm fifteen."
"Well, let him say it, then," Bobby says to Johnny. "Leave the thirteen-year-olds to the thirteen-year-olds."
"I'm fifteen," I interject.
"Craig, you should probably wait a few years, because sex at thirteen can mess you up."
"I'm fifteen!"

9. I decided I didn't want any regrets. I'm done with those; regrets are an excuse for people who have failed.

10. "I think," I think out loud, "she's just one of these girls who's never really not had a boyfriend."
"Sometimes we call those girls sluts."

11. "You're trouble," I say.
"You're silly," she answers.

12. So now live for real, Caig. Live. Live. Live. Live.
Live.

Ano, tak to je vše. Opravdu doufám, že si tedy všechno buď přeložíte sami, protože mi to nepříjde zas tak těžké (no, to asi nic z tý knihy, když jsem ji celou v angličtině četla) nebo vám to určitě přeloží překladač. Každopádně, přemýšlela jsem o tom, že bych upravila svoje 'read&to-read', protože je v tom zmatek a i když tam moc lidí nechodí, tak chci, aby to tam bylo přehledné. Doufám, že se článek líbil, užívejte prázdniny!:)Stay weird, LizLíbající

The Evolution of Mara Dyer - best moments&quotes

20. července 2014 v 12:28 | Liz

Hey everyone.
Omlouvám se, že včera ani předevčírem nepřibyl žádný článek, trochu víc jsem relaxovala a večer jsem koukali na filmy, takže se mi už vážně nechtělo nic psát. Nicméně, dnes tu pro Vás mám mé oblíbené pasáže a citáty z knihy 'Proměna Mary Dyerové', kterou jsem četla, no, už docela dávno - na konci školníh roku, což znamená, že už jsem po tom přečetla dalších pár knih, ale stejně mám tuto knihu stále utkvenou v paměti, aby ne, je úžasná.

1. Jestli ho skutečně miluji, říkala, tak ho opustím. Přála bych si, abych ho tolik milovala.

2. "Kluci jsou hlupáci a holky potížistky." - mamka Mary

3. Ale já nechci být zraněné ptáče, které potřebuje ošetřit, nemocná holka, která potřebuje utěšit.

4. "Lidé, na kterých nám záleží jsou pro nás vždy cennější než, na kterých nám nezáleží. Ať se tváříme jakkoliv." - Noah Shaw (<3)

5. "Mohla by sis číst obskurtní poezii, zatímco já bych hrál na triangl, třeba. Nebo bychom se mohli pomazat bukárovým máslem a výt na měsíc. Zkus zapojit svou představivost." - Noah Shaw (<3)

6. /vynechávám pauzy mezi přímou řečí/
"Hudba složená z konsonantních akordů je prostě systém zvuků a pomlk.V takové hudbě není žádné napětí. Většina popových hitů je taková a to je důvod, proč je lidé rádi poslouchají. Jsou chytlavé, ale jeden jako druhý. Nuda. Zato disonantní pasáže dodávají hudbě napětí. Nemůžeš předvídat, co bude dál. Omezeným lidem to je nepříjemné, jsou takovou hudbou deprimovaní, protože jí nerozumějí. A čemu nerozumějí, to nesnáší. Ale ti, kteří takové hudbě rozumějí, ji shledávají za fascinující. Krásnou jako já tebe." - Noah Shaw (<3)
Stay weird, LizLíbající

Why I can't talk or even hear about TFIOS.

18. června 2014 v 13:27 | Liz

Ed Sheeran - All Of the Stars

Hey guys:)
Dnes tu mám článek zaměřený vlastně na nic. Dlouho, dlouho, dlouho jsem chtěla napsat recenzi ke knize Hvězdy nám nepřáli, protože jsem to naproti polovině lidí, co to četlo, četla fakt dávno předtím, než se vůbec začalo tak mluvit o filmu a teď asi už 2 týdny zpátky jsem byla s kamarádkou na tom v kině. Ne, tenhle článek není o ničem, ale o tom, jak jsem neschopná a nedokážu jak o knize, tak o filmu normálně mluvit, protože mě to natolik dostalo.

Vím, že už jste většina tuhle knihu určitě četli nebo viděli film či trailer, ale jsem si naprosto jistá tím, že jste už o ní slyšeli, jestli ne, tak blahopřeji. Na začátek se ale stejně pokusím nějak shrnout děj knihy. V podstatě je to o dívce, Hazel Grace Lancaster, která má rakovinu plic nebo něco takového, prostě vím, že má rakovinu a souvisí to s plícemi, ale nechci tady nějak kecat, takže nevím. Jednou, když jde na (nemůžu si vzpomenout, jak se tomu říká) eh, skupinu, kde se mají podporvat děti s rakvinou, tak tam potká kluka, Augustuse Waterse, s kterým se seznámí a tráví s ním hodně času. Pak se do sebe zamilují, to všichni známe. Augustovi se ale vrátí rakovina, kterou již překonal a následně umírá.
Nevím, jak většina čtenářů, ale já jsem u knihy hrozně brečela a u filmu sice taky, jak jinak, ale přiznávám, že u filmu to střída smích, protože to prostě není ono. Film by nikdy nemohl být tak dokonalý jako kniha. U ní jsem brečela totiž 2y víc. To ale nic nemění na faktu, že o tom nedokážu mluvit, protože mi to rozporcovalo srdce na kousíčky. Lidi, kteří to dokážou a ještě líp - dokážou o tom napsat receni mají u mě největší obdiv, protože mám z toho strach. Nikdy bych nedokázala knihu přečíst znova, protože mě to děsí, není to ale jediná kniha, které se tak bojím. U filmu to samé. Kolem a kolem, Now Is Good ( recenze na knihu -> click) je film s podobnou pointou, ale už jsem to viděla asi 3x a klidně bych se koukla ještě jednou, ale u Hvězdy nám nepřáli se opravdu neskutečně bojím, ale naprsto nevím důvod #judgingme. Každopádně, všichni co se na to chystáte (psaní recenze, či jen mluvení tom) good luck, doufám, že nikdo z vás není tak citlivý jako já, jelikož to není zas tak příjemné.


Stay weird, LizLíbající

Unravel Me - best moments&quotes

12. června 2014 v 20:54 | Liz
/one of them<3/
Heloo:)
Právě jsem se rozhodla, že už se nebudu nekonečně omlouvat, protože je to hlavně na nic a taky na nic. A proto, se hned vrhnem k dnešnímu článku, který by měl být o podle mého názoru nejlepších momentech a citátech z knihy 'Jsem zlomená', která je sice 2. díl trilogie, ale nemyslím si, že to vadí. Dočetla jsem ji včera a moc se mi líbila a teď už jsem se vrhla na 'Thirteen Reasons Why'. Ale zpět ke knize, zakládala jsem si ji takovýma těma barevnýma lepícíma papírkama a je tím polepená dost velká část knihy, a proto Vám chci sem vypsat ty části, které jsem si opravdu zamilovala a naprosto mě ohromily. /patří do nich i ten citát zezhora, tak ho už nebudu psát znova/

1. "Jo, brácho." Kenji odloží lžíci. "Jsi protivný. To je pořád: 'Zavři klapačku, Kenji.' 'Zalez do postele, Kenji.' 'Nikdo tě nechce vidět nahého, Kenji.' A já přitom vím, že aspoň tisícovka lidí by mě ráda viděla nahého-" - Kenji.

2. Osamocenost je podivná věc.
Přikrade se k vám, potichu a nenápadně, v temnotě noci se usadí vedle vás a ve spánku vás hladí po vlasech. Obtočí se vám kolem kostí a zmáčkne vás tak silně, že se nemůžete pořádně nadechnout, šustí vám po kůži, takže neslyšíte vlastní puls a přitiskne vám své rty do vlasů na krk. Naplní vám srdce až po okraj, noc co noc leží vedle vás, vysává světlo ze všech koutů. Stane se vaším stálým společníkem a klepne vás po rukou, kdykoliv se jí zkusíte pozastavit. Ráno se probudíte a přemýšlíte, kdo jste. V noci nemůžete usnout a nepřestanete se třást. Neustále pochybujete, zda máte, nemáte, byste měli, byste neměli, proč byste měli, a to dokonce i tehdy, když jste připraveni nechat to být, chcete se od toho odpoutat a jste připraveni začít nový život. Samota je jako starý kamarád, který stojí vedle vás a dívá se s vámi do zrcadla. Hledí vám do očí a mění váš život k obrazu svému. Nedokážete najít vhodná slova, kterými byste proti tomu mohli bojovat a bránit se výkřikům, že nejste, nikdy nebudete, nikdy, opravdu nikdy nebudete dost dobří.
Samota je hořký, mizerný společnník. Někdy Vás prostě nenechá být.

3. Ale rozhodně už nepotřebuju, aby mě někdo ochraňoval. Nepotřebuju, aby si o mě kdokoliv dělal starosti, přemýšlel o mně anebo riskoval, že se do mě zamiluje.

4. Zřejmě mám zemřít.

5. Naděje.
Je to jako kapka medu, jako pole tulipánů, které na jaře rozkvete. Jako ranní déšť, jako pošeptaný slib, jako bezmračná obloha, jako dokonalá tečka na konci věty. A je to i jediná věc na světě, která mě drží nad vodou.

6. /vynechávám popis a děj/
"Tak co podle tebe uděláme? Jednoduše zazvoníme u dveří? Co myslíš? Nebude to příliš? Nestačí zaklepat?" - Kenji

7. Jestli se pohnu, nejspíš zemřu. Jestli se nepohnu, nejspíš zěmřu.

8. Ale někdy přemýšlím - někdy si lámu hlavu - kdybych byla zrůda - už bych to cítila, ne? Byla bych rozzlobená a krutá a pomstychtivá. Znala bych slepý vztek a touhu po krvi a potřebuju zadostiučinění. Namísto toho cítím ve svém nitru propast tak hlubokou, tak temnou, že nedohlédnu na její dno; nevím, co se v ní skrývá. Nevím, kdo jsem a co by se mi mohlo stát. Nevím, co dokážu příště.

9. Došla mi písmena. Chybí mi slova. Někdo mě okradl o celou moji slovní zásobu. Klacky a kameny by mi mohly zpřelámat kosti, ale tahle slova, tahle slova mě zničí.

10. /opět přeskakuju děj mezi přímou řečí/
"To nikdy nepochopím. Jsi jen vystrašená. Bojíš se neznámého. Máš strach, abys lidi nezklamala. Potlačuješ svůj vlastní potenciál, jen kvůli tomu, co si myslíš, že od tebe ostatní očekávají. Pořád zachováváš pravidla, která ti vnutili. Přál bych si, abys s tím přestala." - Aeron Warner

11. "..Lásko v téhle hře jsou jen dvě možnosti," prudce oddechuje. "Zabij. Nebo budeš zabit." - Aeron Warner

12. Začínám považovat naději za nebezpečnou a hrůzostrašnou věc.

13. "Pravda," procedí, "mi bolestně připomíná, proč dávám přednost životu ve lži." - Aeron Warner

14. /moje oblíbené/
Chceme-li zemřít, nemusíme vůbec nic dělat.
I kdybychom se celý život schovávali ve skříni pod schodištěm, smrt si nás vždycky najde. Objeví se v neviditelném plášti, a když to budeme nejméně očekávat, mávne kosou a vymaže veškeré stopy naší existence na této Zemi. Všechno to udělá úplně zadarmo. Nebude žádat žádnou odměnu. Pokloní se u hrobu, příjme uznání za dobře vykonanou práci a zmizí. Život je trochu složitější. Chceme-li žít, musíme dělat aspoň jednu věc.
Dýchat.
Ať už chceme nebo nechceme, musíme každý den, každou hodinu, každou minutu a každý okamžik dýchat. Přestože máme v plánu zadusit veškeré svoje sny a naděje, pořád dýcháme. Ačkoliv chřadneme anebo prodáme svojí důstojnost muži na rohu, dýcháme. Dýcháme, když se mýlíme, dýcháme, když máme pravdu, dýcháme i když sklouzneme ze skalní římsy a předčasně směřujeme do hrobu. Nemůžeme přestat.
A tak dýchám.

No, tak to byli moje oblíbené momenty a citáty z knihy. Můj oblíbený bude asi ten poslední a pak ten 2. Kniha byla úžasná a moc se mi líbila, ale asi nebudu psát recenzi, protože bych pak musela napsat i první knihu, tak bych počkala až výjde 3. kniha trilogie v češtině a pak možná napíšu něco jako recenzi. Každopádně, 'uvidíme' se zítra.Stay weird, LizLíbající

Before I Fall | recenze

4. června 2014 v 19:21 | Liz
Helooo:3 How are you?
Okay, takhle vedle obrázku jsem nikdy nezkoušela psát a je to dost divný, takže to beztak budu po dodělání ještě tak 58x upravovat, ale nevadí. Dnes jsem si pro Vás i když neplánovaně připravila recenzi na knihu 'Before I Fall' aneb 'Chvíle před koncem' od spisovatelky Lauren Oliver, které též napsala sérii knih 'Delirium', ke kterým jsem se ještě nedostala, ale sestra říkala, že je to též dost dobrý. Teď ale pojďme k recezi
a předtím, než budu psát sama bych sem chtěla přidat trailer na knihu natočený nakladatelstvím, který si můžete zkouknout -> ZDE. Viděla jsem ho teprve když jsem knihu dočetla a podle mě se k ní naprosto hodí! Takže jestli se rozhodnete si knihu přečíst, tak tento trailer ji vystihujeme nejlépe (možná až na to, že podle
knihy by tam měli být všichni zazobanější a trochu mi to i nesedělo, ale pointa s kterou to udělali je skvělá).

Jako první bych chtěla zmínit, že Sam, tedy hlavní hrdinka knihy je na začátku dost špatná holka. Populární a i když to jí podle mě z jejich tří nejlepších kamarádek myslí asi nejvíc, tak je prostě poměrně zlá, ony všechny. Je to ale jen můj názor. No, Sam je obyčejná holka, která chodí na střední a má tři nejlepší kamarádky - Lindsay, Ally a Elody, z toho Lindsay je opravdu nejlepší. Všechny čtyři jsou asi nejpopulárnější nebo jedny z nejpopulárnějších holek na škole. Pátek 12. února je pro ni naprosto normální den. Je to den, kdy 'Kupidové' rozdávají růže, které si studenti posílají, jednoduše soutěž o popularitu. Na konci dne holky vyrazí na mejdan ke klukovy jménem Kent, který je zamilovaný do Sam, ale je to nešika a jak chápu, tak nemá kamarády. Na jeho mejdan však přijde hrozně lidí včetně holek a Samininýho přítele Roba, s kterým mají mít tento večer své poprvé. Pár věcí se ale zvrtne a holky spolu v autě odjíždějí. S autem taky nabourají do jakýsi věci (dozvíte se na konci). Sam se další den probudí a zjistí, že je opet ráno 12. února a děje se všechno znovu. A tak se to stane 8x (myslím) a pokaždé se Sam snaží přijít na to, jak se z tohoto časového něčeho dostat ven. Nakonec se pokaždé rozejde s Robem (ne pokaždé, ale v posledních pokusích) a zamiluje se do Kenta. (jen chci zmínit, že si normálně pamatuje ty předešlé dny a do Kenta se na příklad zamilovává postupně) Taky se snaží zabránit sebevraždě Juliet, dívky kterou Lindsay nesnáší, což znamená, že ji nesnáší všechny holky, bezdůvodně, ehmehm. Poslední den tedy pochopí, že nedokáže Juliet zastavit a proto skočí pod auto sama a tak si neublíží ani holky, které byli v autě, když ona, no, vlastně poprvé umřela. Je to dost komplikované a začátek není tak zajímavý, ale kniha se mi i tak hodně líbila
a určitě doporučji kouknout se na ten trailer a pak knihu přečíst.Stay weird, LizLíbající

Before I Die | recenze

28. dubna 2014 v 21:02 | Liz
Helooo:D:)
How are you, cuties?
So, dneska pro Vás mám slíbenou recenzi na knihu 'Before I Die' aneb 'Ještě než umřu'. Recenzi už jsem dělala na film, který je natočený podle ní, tedy 'Now Is Good'. So, let's go:) /asi to bude s tou recenzi podobné/

V kostce, kniha je vlastně o dívce Tesse, která má rakovinu (ne, nejsem doktor, abych pochopila aspoň polovinu pojmů v knize, ale prostě má rakovinu;D) a v podstatě vzdáva terapie. Abych Vám to řekla stručně, umírá. Její rodiče jsou rozvedení a má mladšího bratra a nejlepší kamarádku, která jí začne pomáhat se splněním jejího Ještě než umřu' seznamu věcí. V celé knize se začne všechno komplikovat, Tesse ubíhá čas, v splňování přání jí brání její táta, který si s ní chce užívat co nejvíc času před tím, než.. Nejvíc se do toho ale zahrne Adam, soused od vedle do kterýho se Tessa zamiluje (bullshit, bullshit, bulsshit - love is one big bullshit guys, don't believe it). Nejdřív se toho závazku Adam bojí (protože, no uznejme si, kdo by chtěl spát s holkou, která umírá?), ale pak 'opravdová láska' zvítězí (nemůžu uvěřit, že jsem to vážně napsala, běžte mě upálit, v lásku nevěřím).

JESTLI NECHCEŠ VĚDĚT KONEC, NEČTI.
Abych Vám to teda prozradila - její nejlepší kamarádka otěhotní a dítě si nechá, Tessa se bohužel nedožuje narození dítěte. Podle mě se Tessini rodiče po její smrti dají vážně dohromady, je to možný. Tessa umře předtím, než stihne dokončit svůj seznam. Ano, Tessa na konci vážně umře, doporučuji číst s kapesníky, probrečela jsem
posledních 50 stránek (vlastně ne jen ty, ale tyhle nejvíc).

Knížka má hrozně dobrý nápad a nehorázně se mi líbila. Tessa byla zajímavá postava, protože byla jaksi odvážná v tom smyslu, že vzdala léčbu, která by jí mohla prodloužit život, ale když jste ji doopravdy poznali, zjistili jste, že je dost líná a krapet to vypadalo, jako kdyby prostě na smrt nezaujatě čekala. Pak se mi ale moc líbili její bratr a nejlepší kamarádka. Oba byli takoví..výjimeční, ambiciózní a sebejistí. Nemluvě o Adamovi, ten mi totiž zlomil srdce.

See ya' tommorow:)

"Okamžiky. Hromadí se až po tenhle."Stay weird, Liz Líbající

Alice's Adventures in Wonderland | recenze

17. března 2014 v 15:29 | Liz
Hey guyzz:)
How are U?:)))
Dnes jsem si pro Vás připravila recenzi na knížku, kterou jsem včera dočetla a to 'Alenka v kraji divů a za zrcadlem' (Alice's Adventures in Wonderland&Through the Looking-Glass). Jsou to vlastně 2 knihy spojené do jednoho vydání. No, tak pojďme na to:)

Knížku napsal spisovatel, matematik a učitel Charles Lutwidge Dodgson pod pseudonimem Lewis Carroll, který poskládal a přehodil z původního jména. O tomto spisovateli bych se mohla moc rozpovídat, protože po dvou částech knihy následoval krátký zápis 'Dětský svět Lewise Carrolla', ve kterém vlastně krátce popisují život spisovatele a jeho spolupráci s dětmi a hravou mysl. Kniha byla vydána již v roce 1865, což znamená, že už za 11 let oslaví výročí 150-ti let. (pokud jsem nepočítala špatně) Při čtení Vás taky provází nádherné ilustrace.


Alenka je 7mi a půl roční děvče. Za teplého odpoledne usne na klíně její starší sestry a zdá se jí prapodivný sen. Uvidí pospíchajícího bílýho králíka a spadne za ním do nory. Tam se však nevejde do dveří a pije kde co, aby se zmenšila či zvětšila. Kvůli tomu taky nabrečí moře slz. Alenka prožívá mnohé dobroduřství a nemožnosti v kraji divů, že někdy ani neví,
kdo sama je. Potká různé prapodivné tvory jako králíka Březňáka, Černou královnu nebo švece. Alenka si v některých částech připadá jako ťululum a zmatená. Z jejího snění ji probudí až její milovaná kočka Micka.


Alenka si hraje se svými koťaty. Když najednou začne být velmi zvědavá, co se skrývá za zrcadlem v předsíni, vše je tam přece obráceně. Její putování začně vstupem do zrcadla a zkoumáním šachů. Alenka se pak projde zahradou, odkud však vždy přichází zpět ke dveřím domu. Vtom tam uvidí Černou královnu, která jí prozradí, že je pěšák a kam musí jít, aby se stala i Alenka královnou, což Alenka s tvrohlavostí uposlechne. Opět prožívá velké a nemožné dobroduřství, tentokrát za zrcadlem. Na své cestě potká třeba Velichara, Tydlidáka a Tydlitka nebo bílého Jezdce. Nakonec dojde na určené políčko a stane se z ní královna. Největší smůla je, že se pak probudí. Samozdřejmě ale s velkou otázkou. Komu se to zdálo? Zdálo se to králi jak říkali Tydlíták a Tydlitek? Součástí snu někoho jiného být nechtěla.


Postava Alenky na mě udělala velký dojem. Působí na mě velmi tvrdohlavě, ale zároveň velmi chytře a v některých částech i odvážně. Když jsem knihu začínala číst, nevěděla jsem co čekat. Má to být kniha pro děti i dospělé, ale já se stejně obávala toho, že to nebude přesně to, co bych já potřebovala. Kniha ale předčila všechna má očekávání a ukázala se úžasnou. Doopravdy nejvíc mě mzelo to, že se Alenka probudila. Knihu vřele doporučuji čtenářům jakéhokoliv věku, je to velkolepé!

Proč je havran jako psací stůl?

Stay weird, Liz Líbající

Books read&to-read

2. února 2014 v 14:31 | Liz

READ
 • The Mortal Instruments: City Of Bones - Cassandra Clare
 • The Mortal Instruments: City Of Ashes - Cassandra Clare
 • The Mortal Instruments: City Of Glass - Cassandra Clare
 • The Mortal Instruments: City Of Fallen Angels - Cassandra Clare
 • The Mortal Instruments: City Of Lost Souls - Cassandra Clare
 • The Mortal Instruments: City Of Heavenly Fire - Cassandra Clare
 • Drahokamy: Rudá jako Rubín - Kerstin Gier
 • Drahokamy: Modrá jako Safir - Kerstin Gier
 • Drahokamy: Zelená jako Smaragd -Kerstin Gier
 • První stříbrná kniha snů - Kerstin Gier
 • Mara Dyer: The Umbecoming Of Mara Dyer - Michelle Hodkin (recenze)
 • Mara Dyer: The Evolution Of Mara Dyer - Michelle Hodkin
 • Percy Jackson: The Lightning Thief - Rick Riordan
 • Percy Jackson: The Sea Of Monsters - Rick Riordan
 • Percy Jackson: The Titan's Curse - Rick Riordan
 • Percy Jackson: The Battle of the Labyrinth - Rick Riordan
 • Percy Jackson: The Last Olympian - Rick Riordan
 • The Heroes Of Olympus: The Lost Hero - Rick Riordan
 • The Heroes Of Olympus: The Son Of Neptune - Rick Riordan
 • The Heroes Of Olympus: The Mark Of Athena - Rick Riordan
 • The Heroes Of Olympus: The House Of Hades - Rick Riordan
 • The Heroes of Olympus: The Blood of Olympus - Rick Riordan
 • Divergent: Divergent - Veronica Roth
 • Divergent: Insurgent - Veronica Roth
 • Divergent: Allegiant - Veronica Roth
 • Four: A Divergent Story Collection - Veronica Roth
 • Matched: Matched - Ally Condie
 • Matched: Crossed - Ally Condie
 • Matched: Reached - Ally Condie
 • Legend: Legend - Marie Lu
 • Legend: Prodigy - Marie Lu
 • Legend: Champion - Marie Lu
 • The Selection: The Selection - Kiera Cass
 • The Selection: The Elite - Kiera Cass
 • Unearthly: Unearthly - Cynthia Hand
 • Unearthly: Hallowed - Cynthia Hand
 • Unearthly: Boundless - Cynthia Hand
 • The Princess Diaries: The Princess Diaries - Meg Cabot
 • The Princess Diaries: Princess In The Spotlight - Meg Cabot
 • The Princess Diaries: Princess In Love - Meg Cabot
 • The Princess Diaries Princess In Waiting - Meg Cabot
 • The Princess Diaries: Princess In Pink - Meg Cabot
 • The Princess Diaries: Party Princess - Meg Cabot
 • The Princess Diaries: Princess On The Brink - Meg Cabot
 • The Princess Diaries: Princess Mia - Meg Cabot
 • The Princess Diaries: Forever Princess - Meg Cabot
 • Airhead: Airhead - Meg Cabot
 • Airhead: Being Nikki - Meg Cabot
 • Airhead: Runaway - Meg Cabot
 • Monster High: Monster High - Lisi Harrison
 • Monster High: The Ghoul Next Door - Lisi Harrison
 • Monster High: Where There's a Wolf, There's a Way - Lisi Harrison
 • Monster High: Back and Deader Than Ever - Lisi Harrison
 • Hush, Hush: Hush, Hush - Becca Fitzpatrick
 • Hush, Hush: Crescendo - Becca Fitzpatrick
 • Hush, Hush: Silence - Becca Fitzpatrick
 • Hush, Hush: Finale - Becca Fitzpatrick
 • Vampire Academy: Vampire Academy - Richelle Mead
 • Vampire Acamedy: Frostbite - Richelle Mead
 • Vampire Academy: Shadow Kiss - Richelle Mead
 • Vampire Academy: Blood Promise - Richelle Mead
 • Vampire Academy: Spirit Bound - Richelle Mead
 • Vampire Academy: Last Sacrifice - Richelle Mead
 • Vampire Academy: The Meeting - Richelle Mead
 • Vampire Academy: Homecoming - Richelle Mead
 • The Winnie Years: Eleven - Lauren Myracle
 • The Winnie Years: Twelve - Lauren Myracle
 • The Winnie Years: Thirteen - Lauren Myracle
 • Shatter Me: Shatter Me - Tahereh Mafi
 • Shatter Me: Unravel Me - Tahereh Mafi
 • Across The Universe: Across The Universe - Beth Revis
 • Across the Universe: A Million Suns - Beth Revis
 • Across the Universe: Shades of Earth - Beth Revis
 • The Hunger Games: The Hunger Games - Suzanne Collins
 • The Hunger Games: Catching Fire - Suzanne Collins
 • The Hunger Games: Mockingjay - Suzanne Collinns
 • Harry Potter: Harry Potter and the Sorcerer's Stone - J. K. Rowling
 • Harry Potter: Harry Potter and the Chamber of Secrets - J. K. Rowling
 • Harry Potter: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban - J. K. Rowling
 • Harry Potter: Harry Potter and the Goblet of Fire - J. K. Rowling
 • If I Stay: If I Stay - Gayle Forman
 • If I Stay: Where She Went - Gayle Forman
 • To All the Boys I've Loved Before: To All the Boys I've Loved Before - Jenny Han
 • To All the Boys I've Loved Before: P.S.: I Still Love You - Jenny Han
 • Sweep: Book of Shadows - Cate Tiernan
 • Sweep: The Coven - Cate Tiernan
 • Sweep: Blood With - Cate Tiernan
 • Pretty Little Liars: Pretty Little Liars - Sara Shepard
 • Bad Girls Don't Die - Katie Alender
 • Niebla: The Prince of Mist - Carlos Ruiz Zafón
 • Summer: The Summer I Turned Pretty - Jenny Han
 • Hopeless: Hopeless - Colleen Hoover
 • Delirium: Delirium - Lauren Oliver
 • Delirium: Pandemonium - Lauren Oliver
 • Delirium: Requiem - Lauren Oliver
 • Anna and the French Kiss - Stephanie Perkins
 • Lola and the Boy Next Door - Stephanie Perkins
 • Tales Of Terror: Tales of Terror from the Tunnel's Mounth - Chris Preasley
 • Tales Of Terror: Uncle Montague's Tales Of Terror - Chris Preastley
 • My Super Sweet Sixteenth Century: My Super Sweet Sixteenth Century - Rachel Harris
 • The Little Prince - Antoine de Saint-Exupéry
 • Marina - Carlos Ruiz Zafón
 • Amy and Roger's Epic Detour - Morgan Matson
 • The Giver - Lois Lowry
 • She Is Not Invisible - Marcus Sedgwick
 • The Last Song - Nicholas Sparks
 • The Notebook - Nicholas Sparks
 • Dear John - Nicholas Sparks
 • Every Day - David Levithan
 • This Is What I Did - Ann Dee Ellis
 • Thirteen Reasons Why - Jay Asher (recenze)
 • Alice's Advantures to Wonderland & Through the Looking-Glass - Lewis Carroll (recenze)
 • Before I Die - Jenny Downham (recenze)
 • Before I Fall - Lauren Oliver (recenze)
 • The Fault In Our Stars - John Green (recenze)
 • A Christmas Carol - Charles Dickens
 • Ten Things We Did (and Probably Shoudn't Have) - Sarah Mlynowski
 • Labyrint světa a ráj srdce - Jan Amos Komenský
 • The Apple tart of Hope - Sarah Moore Fitzgerald
 • Paper Towns - John Green
 • Looking For Alaska - John Green
 • Anna - Justus Pfaue
 • South of the Border, West of the Sun - Haruki Murakami
 • This Song Will Save Your Life - Leila Sales
 • Paper Towns - John Green
 • Aesop's Fables - Aesop
 • The Diary of a Young Girl - Anne Frank
 • Slammed - Colleen Hoover
 • From the Earth to the Moon - Jules Verne
 • The Perks Of Being A Wallflower - Stephen Chbosky
 • Ratburger - David Walliams
 • Love, Rosie -Cecelia Ahern
 • Charlie and the Chocolate Factory - Ronald Dahl
 • Prague Tales - Jan Neruda
 • A Zoo in My Luggage - Gerald Durrell
 • Second Chance Summer - Morgan Matson
 • Záhada hlavolamu - Jaroslav Foglar
 • Na co se rýmuje láska? - Sabine Both
 • Pekelná třída - Vojtěch Steklač
 • Pekelná třída řádí - Vojtěch Steklač
 • Pekelná třída a ďábelský víkend - Vojtěch Steklač
 • Boříkovy lapálie - Vojtěch Steklač
 • Boříkovy nové lapálie - Vojtěch Steklač
 • Poklad hraběte Domanína - Vojtěch Steklač
 • Zapeklité domácí násilí - Vojtěch Steklač
 • Winnie the Pooh - A. A. Milne
 • How To Train Your Dragon - Cressida Cowell
 • Pretty Girl-13 - Liz Coley
 • Kytice - Karel Jaromín Erben
 • Peter Pan - J. M. Barrie
 • The Statistical Probability of Love at First Sight - Jennifer E. Smith
 • Would You Rather? - Chris Higgins
 • It's Kind Of a Funny Story - Ned Vizzini
 • Since You've Been Gone - Morgan Matson
 • We Were Liars - E. Lockhart
 • Eleanor & Park - Rainbow Rowell

 • Mara Dyer: The Retribution Of Mara Dyer - Michelle Hodkin
 • Shatter Me: Ingite Me - Tahereh Mafi

 • Hopeless: Losing Hope - Collen Hoover
 • Hopeless: Finding Cinderella - Collen Hoover


 • From Bad To Cursed - Katie Alender
 • As Dead As It Gets - Katie Alender
 • The Selection: The One - Kiera Cass

 • Caster Chronicles: Beautiful Creatures - Kami Garcia, Margaret Stohl
 • Caster Chronicles: Beautiful Darkness - Kami Garcia, Margaret Stohl
 • Caster Chronicles: Beautiful Chaos - Kami Garca, Margaret Stohl
 • Caster Chronicles: Beautiful Redemeption - Kami Garcia, Margaret Stohl

 • Dangerous Creatures: Dangerous Creatures - Kami Garcia, Margaret Stohl

 • Pretty Little Liars: Flawless - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Perfect - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Unbelievable - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Wicked - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Killer - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Heartless - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Wanted - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Twisted - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Ruthless - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Stunning - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Burned - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Crushed - Sara Sheprd
 • Pretty Little Liars: Deadly - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Toxic - Sara Shepard
 • Pretty Little Liars: Vicious - Sara Shepard

 • Harry Potter: Harry Potter and the Odrer of the Phoenix - J. K. Rowling
 • Harry Potter: Harry Potter and the Half-Blood Prince - J. K. Rowling
 • Harry Potter: Harry Potter and the Deathly Hallows - J. K. Rowling

 • Ender's Game - Orson Scott Card

 • Fallen: Fallen - Lauren Kate
 • Fallen: Torment - Lauren Kate
 • Fallen: Passion - Lauren Kate
 • Fallen: Rapture - Lauren Kate

 • Tales of Terror from the Black Ship - Chris Preasley

 • Blood of Eden: The Immortal Rules - Julia Kagawa
 • Blood of Eden: The Eternity Cure - Julia Kagawa
 • Blood of Eden: The Forever Song - Julias Kagawa
 • Hexed: Hexed - Michelle Krys
 • Hex Hall: Hex Hall - Rachel Hawkins
 • Hex Hall: Demonglass - Rachel Hawkins
 • Hex Hall: Spell Bound - Rachel Hawkins
 • A Game of Thrones - George R. R. Martin
 • Gemma Doyle: A Great and Terrible Beauty - Libba Bray
 • Gemma Doyle: Rebel Angels - Libba Bray
 • Gemma Doyle: The Sweet Far Things - Libba Bray

 • Bloodlines: Bloodlines - Richelle Mead
 • Bloodlines: The Golden Lily - Richelle Mead
 • Bloodlines: The Indigo Spell - Richelle Mead
 • Bloodlines: The Fiery Heart - Richelle Mead
 • Bloodlines: Silver Shadows - Richelle Mead
 • The Lying Game: Never Have I Ever - Sara Shepard
 • The Lying Game: Two Truths and a Lie - Sara Shepard
 • Thy Lying Game: Hide and Seek - Sara Shepard
 • Burn for Burn: Burn for Burn - Jenny Han
 • Burn for Burn: Fire with Fire - Jenny Han
 • Burn for Burn: Ashes to Ashes - Jenny Han
 • Summer - It's Not Summer Without You - Jenny Han
 • Summer: We'll Always Have Summer - Jenny Han
 • Kiki Strike: Inside the Shadow City - Kirsten Miller
 • Kane Chronicles: The Red Pyramid - Rick Riordan

 • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children - Ransom Riggs
 • Hollow City - Ransom Rigg
 • The Maze Runner - James Dashner
 • The Inheritance Cycle: Eragon - Christopher Paolini
 • The Inheritance Cycle: Eldest - Christopher Peolini
 • The Inheritance Cycle: Brisingr - Christopher Peolini
 • The Inheritance Cycle: Inheritance - Christopher Peolini
 • Penryn & the End of Days: Angelfall - Susan Ee
 • Penryn & the End of Days: World After - Susan Ee
 • Penryn & the End of Days: Untitled - Susan Ee
 • Now And Forever - Susane Colasanti
 • Fangirl - Rainbow Rowell
 • Will Grayson, Will Grayson - John Green, David Levithan
 • The Spectacular Now - Tim Tharp
 • Cloud Atlas - David Mitchell
 • Being Benedict Cumberbatch - Joanna Benecke
 • P.S. I Love You - Cecelia Ahern
 • Never Let Me Go - Kazuo Ishiguro
 • Love Letters to the Dead - Ava Dellaira
 • The Wish List - Barbara Ann Kipfer
 • Past Perfect - Leila Sales
 • These Broken Stars - Amie Kaufman
 • Suicide Notes - Michael Thomas Ford
 • Get Well Soon - Julia Halpern
 • Please Ignore Vera Dietz - A.S. King
 • Happyface - Stephen Emond
 • The Truth About Forever - Sarah Dessen
 • A Walk to Remember - Nicholas Sparks
 • The Lucky One - Nicholas Sparks
 • I Am Her... - Sarah Ann Walker
 • This Lullaby - Sarah Dessen
 • Neverwhere - Neil Gaiman
 • Be More Chill - Ned Vizzini
 • Teen Argst? Naaah... - Ned Vizzini
 • It - Alexa Chun
 • Fake ID - Lamar Gile
 • The Book Thief - Markus Zusak
 • The Beginning of After - Jennifer Castle
 • Anatomy of a Misfit - Andrea Portes
 • The Everafter - Amy Huntley
 • The Last Time We Say Goodbye - Cynthia Hand
 • Faking Normal - Courtney C. Stevens
 • The Book of Broken Hearts - Sarah Ockler
 • I Was Here - Gayle Forman
 • How To Build a Girl - Caitlin Moran
 • Rooms - Lauren Oliver
 • The Bone Clocks - David Mitchell
 • Go Ask Alice - Beatrice Sparks
 • The Hobbit - J. R. R. Tolkien
 • What I Thought Was True - Huntley Fitzpatrick
 • My Life Next Door - Huntley Fitzpatrick
 • This Is What Happy Looks Like - Jennifer E. Smith
 • The Distance Between Us - Kasie West
 • Nick & Norah's Infinite Playlist - Rachel Cohn
 • Everything Leads to You - Nina LaCour
 • The Geography of You and Me - Jennifer E. Smith
 • On the Fence - Kasie West
 • 17 First Kisses - Rachel Allen
 • To Kill a Mockingbird - Harper Lee
 • Free to Fall - Lauren Miller
 • No Place to Fall - Jaye Robin Brown
 • Anna Karenina - Leo Tolstoy
 • Druhá stříbrná kniha snů - Kerstin Gier
 • I Am Number Four - Pittacus Lore
 • A Message of Hope from the Angels - Lorne Byrne
 • The Forest of Hands and Teeth - Carrie Ryan
 • The Best of Me - Nicholas Sparks
 • My děti ze stanice ZOO - Christine F.
 • The Raven Boys - Maggie Stiefvater
 • The Wonderful Wizard os Oz - L. Frank Baum
 • The List - Siobhan Vivian
 • Beastly - Alex Finn
 • The Alchemyst - Michael Scott
 • Bridget Jone's Diary - Helen Fieldin
 • Let It Snow - John Green, aureen Johnson, Lauren Myracle
 • The Hundred-Year-Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeard - Jonas Jonasson
 • All These Lives - Sarah Wylie
 • The Whole Stupid Way We Are - N. Griffin
 • 5 to 1 - Holly Bodger
 • The Infinite Moment of Us - Lauren Myracle
 • Orange is the New Black - Piper Kerman
 • The Lion, the Witch, and the Wardrobe - C. S. Lewis
 • Die For Me - Amy Plum
 • Breakfast at Tiffany's - Truman Capote
 • Boy Meets Boy - David Levithen
 • Reboot - Amy Tintera
 • Asylum - Madelaine Roux
 • The Lover's Dictionary - David Levithan
 • The Girl Who Saved the King of Sweden - Jonas Jonasson
 • Fight Club - Chuck Palahnuluk
 • Pygmalion - George Bernard Shaw
 • 14,000 Things To Be Happy About - Barbara Ann Kipfer
 • The Catcher in the Rye - J. D. Salinger
 • Carrie - Stephen King
 • It - Stephen King
 • Arthut and the Minimoys - Luc Besson
 • I'll Give You the Sun - Jandy Nelson
 • The Body Electric - Beth Revis
 • Maybe Someday - Colleen Hoover
 • The Death and Life of Charlie St. Cloud - Ben Sherwood
 • Wallbanger - Alice Clayton
 • All the Light We Cannot See - Anthony Doerr
 • Ugly Love - Colleen Hoover
 • Wonder - R. J. Palacio

CURRENTLY-READING
 • Wreck This Journal - Keri Smith
 • Niebla: The Midnight Palace - Carlos Ruiz Zafón
 • Just One Day: Just One Year - Gayle Forman


---------------------------------------------------------
červené - nevydáno, nepřeloženo do češtiny.
růžové - chystám recenzi.
oranžové - čtu v angličtině.
(recenze) + (my favs) - klik pro recenzi nebo best moments&quotes.
Do komentářů mi můžete psát knihy, na který byste chtěli recenzi, či knihy, které
se vám líbily a doporučovai byste mi je.
 
 

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající