we're all mad here.

Music

/ / favorite album designs / /

30. listopadu 2015 v 20:05 | Liz
Čauky mňauky.
Jelikož jsem nedávno (nedávno jakožto před asi půl rokem?) dělala článek s mými oblíbenými knížními obálkami, říkala jsem si, že udělat něco podobného s hudebními alby by byla sranda. Takže hádejte co, rozhodla jsem se vám prezentovat mé oblíbené obálky alb. Nemůžu zaručit, že mě nějakým zůsobem neovlivnila sama hudba na albech, rozhodně jsem se spíše rozhlížela po interpretech, které mám opravdu nejraději a podle toho také výběr vypadá. Také jsem samozřejmě vybírala jen mezi alby, z kterých jsem alespoň něco slyšela.


Catfish and the Bottlemen - The Balcony&The Balcony singles
Myslím, že pointa takového obalu alba je nejen přilákat posluchače na estetické prvky, ale také ukázat o čem album je a jaká je na něm hudba. A to je přesně něco, co se Catfish and the Bottlemen povedlo, protože mě samozřejmě přilákali na svou hudbu a zároveň si myslím, že obrázky svým uměleckým způsobem hudbu popsují. V jednoduchosti je krása.


Fall Out Boy - Folie à Deux&Save Rock and Roll
Pokud mě dobře znáte, tak s velkou pravděpodobností víte, že moje láska k Fall Out Boy je nekonečná a vybrat si oblíbené album podle obsahu by bylo samozřejmě nemožné. Alespoň vzhledově jsem vybrala dva (úžasná) alba. První je Folie à Deux, což v překladu znamená něco jako šílenství rozdělené mezi dva (díky internete!) a myslím, že to krásně vystihuje hudbu, stejně tak se k názvu hodí obálka a sama o sobě je moc krásná a hádám, že se mi líbí kvůli tomu, že má nějaký skrytý význam. Dále Save Rock and Roll má jasně nějaké poslání - zachránit rock and roll. Obecně se mi z neznámého důvodu líbí když jsou na obálce děti, protože si myslím, že děti jsou tak nějak záchrana všeho. Má to myšlenku, vypadá to hard rock a hodí se k hudbě.


Panic! At The Disco - A Fever You Can't Sweat Out, Pretty. Odd., Vices&virtues
Cokoliv P!ATD udělají je umění. Musím uznat, že v tomto přípaě mě tak an 106% ovlivňuje jejich hudba, ale přiznejme si, že ty obaly jsou tak krásný a tak krásně vystihují nějaké období (třeba pls, pretty. odd. plně křičí: "wazzup, jsme hella high, králíčci a květinky, fuck you everyone"). Za tohle budu mít P!ATD vždy hrozně moc ráda, rozhodně jsou vždy sví a i když to někdy přeženou s detailama, obrázky jsou nehorázně zajímavé.


The Kooks - Inside In/Inside Out, My Chemical Romance - The Black Parade
Upřímně, nemám moc co dodat. The Kooks jen dělají, že jsou deep i když nejsou, typické. My Chemical Romance se očividně snaží zmizet do The Black Parade, což by dnes vyznělo pěkněji, kdyby MCR ještě existovali (ne, rozhodně nebrečím).


Transatlanticism - Death Cab for Cutie, Lungs - Florence + the Machine
Malá poznámka pro začátek - za tu dobu, co poslouchám DCFC jsem se dnes naučila psát 'transatlanticism' a zjistila, že to znamená mít vztah s někým, kdo je od vás vzdálený až za Atlantickým oceánem (díky internete!). Žádná z těchto informací však neovlivnila můj názor na vzhled alba - vlastně moc nevím, proč přesně se mi líbí, jednoduše na mě působí nějak 'sympaticky'. Miluju ale fotky jako tu, kterou má na obalu svého alba Florence + the Machine. Pokud jste někdy syšeli aspoň nějakou písničku od ní, tak chápete, že taková její hudba přesně je.


The Pretty Reckless - Light Me Up
A nejlepší na konec! Jak jsem již řekla, z nějakého neznámého důvodu ráda vidím na albech děti, jelikož se mi asi líbí, že v dětských rukou vypadá vše nevinně. A i když je Taylor Momsen (zpěvačka kapely) hodně sexy a vyjímala by se dobře všude, tohle je prostě můj oblíbený design alba a musela bych najít nějaký opravdu hodně dobrý, aby ho porazil.Stay weird, Liz.

/ / summer playlist 2015 / /

5. září 2015 v 21:42 | Liz
Nevím, jestli jsem opravdu jediný člověk na světě, co tohle nikdy nedělal, ale v létě si nikdy neoblíbím jednu specifickou písničku a nikdy jsem si ani nedělala žádný letní playlist. Nicméně, tento rok jsem si právě udělala celý seznam naprosto nahodilých písniček a v létě ho poslouchala častěji, než by bylo zdrávo. Tyhle prázdniny jsem se snažila zkoušet něco nového a přivítala jsem jakoukoli novinku nebo hudební styl, který se mi úplně nelíbí. Jelikož je v playlistu víc než 50 písniček, rozhodla jsem se sem vložit jen pár a celý si ho můžete poslechnout na 8tracks -> zde <-. Většina písniček není nejnovějších, ale spíš něco, co jsem vždy znala a chtěla se na to uchytit nebo naopak něco, co jsem někde vyhrabala. Doufám, že se bude líbit! /samozřejmě jsem neviděla polovinu z použitých klipů, takže jsem se musela na všechny podívat, čímž se vydání článku zdrželo tak o hodinu/

Awekening - Yellowcard

Hideaway - Kiesza

Mr. Brightside - The Killers

Hooked On a Feeling - Blue Swede

Ain't No Mounitain High Enough - Marvin Gaye and Tammi Terell

Growl - EXO

Don!t Stop Believin' - Glee

Creep - Radiohead

/ / 5 bands with life changing lyrics / /

29. května 2015 v 23:56 | Liz
Hi there.
Dnes už trochu později vám přináším článek o jednom z mých nejbolíbenějších témat - hudbě. Tentokrát to bude pět hudebních kapel, které mají opravdu nezapomenutelný text, jenž ke mně jakýmsi způsobem promluvil. Nehodnotila jsem to podle hudby obecně, opravdu jsem se zaměřila jen na text. Také musím zmínit, že si myslím, že všechny kapely, které poslouchám, mají skvělou hudbu i text, ale stává se, že se opakují, zpívají o nezajímavých věcech a sice si u toho zpívám, ale někdy to ke mně tak nepromlouvá. Uvedené kapely nebudou v nějakém pořadí.

Fall Out Boy
Když tak narazíte na Fall Out Boy, nejdřív si text vůbec neuvědomujete, protože výslovnost Patricka Stumpa je opravdu ta nejhorší na světě. Pak vám tedy zbývá jen se na slova podívat, pokud je tedy chcete znát. A pak jediné, na co můžete myslet je to, že jsou to naprostí géniové a vím, že jsem říkala, že nebudu zapojovat hudbu, ale jejich text + melodie? Pokud si je teď nepustíte, najdu si vás a nějak vás k tomu dokopu. Jako poznámku nakonec musím zmínit, že mě však pořád nenaučili how to make boys next door out of assholes.


Oasis
Co by to bylo bez mých oblíbených oldies? Jak již jsem psala v jedné ze svých slohových prací, nemám v plánu umřít, dokud nerozluštím všechny skryté smysly jejich písniček. A přísahám vám, i kdyby se vám nelíbil jejich styl hudby, ty slova to všechno vynahradí, protože jsou pravdivá a chytlavá. Opravdu uvažuji o tom, že si jednou vytetuji text jejich písničky, protože proč ne? The real perfection has to be imperfect. I know that that sounds foolish, but it's true.


30 Seconds To Mars
Já vím, řekla jsem, že nechci nikoho stavět na první a poslední místo, ale abych byla upřímná, 30STM si to první zaslouží. Vůbec nevím, jak to udělali, ale kdyby chtěli, mohli by si vymyslet jakési náboženství a nejspíše by je následovalo minliony lidí. Jejich písničky jsou jednoduše revoluce. 30STM znamená být živý, navždycky mladý a uvolněný. Jared Leto je můj Ježíš a jen doufám v nové album. Pokud si neposlechnete od nich alespoň něco, budete toho hrozně moc litovat, to vám slibuju. 30 Seconds To Mars znamená snít. I wrap my hands around your neck so tight with love..love.My Chemical Romance
Již druhá kapela s úžasným textem, ale bohužel rozpadlá (Oasis už taky neexistují), ach. Takže si pojďme dát three cheers for this skvělou kapelu s textem na úrovni. Věřím tomu, že My Chemical Romance by mohli zachránit svět. A někteří z nás se v jejich textech vidí a chápou tohle..needless beating. Přeji si, aby zrovna My Chemical Romance nikdy neskončili a já si mohla prozpěvovat všechno tohle nanananananana ještě radostněji. I tak jim ale hrozně moc děkuji za všechny jejich skladky, alba, protože to je někdy to jediné, co potřebuji. So darker your clothes or strike a violent pose.Death Cab For Cutie
Znovu, říkala jsem, že jsem se snažila posuzovat jen a jen podle textu, ale pokud ne kvůli textu, poslechněte si je kvůli hudbě, jelikož je prostě život. Narazila jsem na ně díky knížní trilogii Mara Dyer (kterou moc doporučuji) a teď se jich nemůžu zabažit. Jsou to trochu balady a úplně se sem mezi ty ostatní kapely nehodí, ale nějak mi promlouvají do duše (ano, opravdu ji mám, to jste ale nečekali!) a uklidňují mě, což je..fajn. Myslím, že je to ten typ hudby, který by se mohl líbit každému, ale zároveň nikomu. Takže si to nezapomeňte pustit, stojí to za to. Zamilujete si je a pokud se ve slovech úplně neuvidíte, vždycky to bude projektovat alespoň nějakou vaši část. When you feel embarrassed, then I'll be your pride. When you need directions, then I'll be your guide.

Stay weird, Liz.

/ / the strays, bad blood + photograph & hallelujah / /

18. května 2015 v 15:27 | Liz
Hi there.
Tento článek jsem chtěla napsat už včera, ale vždy přidávám najednou minimálně tři takové 'novinky' (a zrovna teď jsem si vzpomněla, že jsem nepřidávala novou písničku P!ATD) a klip Taylor vyšel včera kolem druhé hodiny ranní a mně se úplně nechtělo vstávat z postele, zapínat počítač a psát článek ve dvě ráno. Proto tu je tedy až dnes a jak už jste mohli pochopit, je to opět takové zasvěcování do hudebního světa, kde moji interpreti neustále vydávají nové písničky, alba nebo videoklipy a já se o ně musím s váma podělit, protože nemám žádný kamarády, které bych mohla nutit do toho, aby si to poslechli, haha..ha.


Jako první to je The Strays od Sleeping With Sirens, která je na jejich novém albu Madness (které jsem si konečně stáhla!). Někdy mi u SWS vadí, že mají opravdu krásný, ale krátký písničky. Myslím, že by mohli touto písničkou říct ještě mnohem víc věcí, jen to trochu nestíhají. Ke mně rozhodně jakýmsi způsobem promlouvá a je jedna z mých oblíbených z alba. Taky se mi moc líbí klip, i když je trochu ohraný.


Tahle písnička je jedna z mých oblíbených z Edova alba X. Cítím se u ní klidně a tak nějak peaceful. Nemyslím u ní na to, o čem zpívá, je to takový typ písničky, u které si říkáte, že byste měli přestat přemýšlet, proč něco skončilo a prostě být šťastní, protože se to stalo. Klip se podle mě moc povedl, trochu ohrané, ale má to hlubší smysl a alespoň můžeme doufat, že se nám sny můžou splnit. Zároveň se ale bojím, že písničku budou za chvilku hrát na každém rádiu a najednou bude populární jako každá jiná Edova písnička a pro mě ztratí ten..klid.


Taylor už své fanoušky na toto video připravovala asi dva týdny a sdílela obrázky s ostatníma hvězdama tohoto klipu. Uznávám, byl to super nápad, ale bylo jich tam až moc. Předpokládám, že Tay chtěla ukázat tohle 'girl power', což je skělý nápad a já to rozhodně podporuji, ale těch lidí tam bylo prostě moc. Mimo to, píseň je teď s částmi s rapem s nějakým raperem, kterého neznám a ani upřímně nechci poznat. Je to ještě větší pop než předtím a já nevím, jestli se mi to líbí. Taylor je skoro jediný pop, který poslouchám a někdy je to na mě trochu málo a tenhle featuring tomu moc nepomohl. Miluju Taylor, její texty a hudbu, ale tímhle klipem jsem jí nějak nezačala mít ráda víc.


No a nakonec tedy písnička, na kterou jsem si zrovna vzpomněla (jak jsem mohla zapomenout?). Panic! At the Disco by mě nezklamali i kdyby zpívali nějaký nejvěší blbosti světa, protože miluju Brandonův hlas a jejich texty, hudbu. Moc se těším na další písničky a doufám, že v nejbližší době i album!


Stay weird, Liz.

/ / bloodstream+fly&uma thurman / /

18. dubna 2015 v 15:20 | Liz
Hezké sobotní odpoledne všem.
Poslední dobou mnozí z mých oblíbených interpretů vydávají nová alba, písníčky a videoklipy a protože jsem z toho hrozně nadšená, chci se o tyto informace podělit i s vámi. Pro tentokrát to budou hlavně videoklipy, ale k tomu mám pro vás informaci o koncertě Nickelback, který bude tady v Česku 17. října! Já už jsem na Nickelback byla asi 2 roky zpátky v Mnichově (Německo), ale s mamkou chceme jet i teď, protože je to samozdřejmě Nickelback a jejich nový album (No Fixed Address) je úžasné. A taky už je mi malý jejich tričko, takže potřebuju nový.

Jako první tu mám videoklip k písničce Bloodstream od Eda Sheerana, která je na albu X. Vyšel asi už 2 týdny zpátky, ale i tak si tu zaslouží být, protože je to rozhodně hrozné krásná písnička a klip se k ní krásně hodí. Myslím, že pro Eda je typické, že v klipu je nějaká hlavní postava a on se tam sám moc často neukazuje. Trochu vás to postrkne k tomu, abyste se zamysleli nad popularitou, stresem nebo alkoholem.

Další klip je k písničce Fly od Avril Lavigne, která vyšla spolu s videem ještě tento týden. Poslední dobou se hodně řešilo, že Avril je nemocná - měla boreliózu, takže se musela dlouho léčit a byla proto méně aktivní. I tak ale věnovala tuhle písničku Special Olympics, tedy olympiádě pro postižené lidi. Myslím, že je to skvělý nápad a jsem hrozně ráda, že má Avril svůj fond a snaží se věnovat pěníze na charitu etc. Písnička není úplně její styl, ale i tak se mi moc zalíbila a je povzbuzující.

Jako poslední tu máme klip k písničce Uma Thurman od Fall Out Boy, což je už čtvrty z alba American Beauty/American Psycho, které vydali poměrně nedávno. Pokud ale někdo očekával, že nějaké FOB video bude dávat smysl, tak očekával opravdu hodně špatně. Irresistible byla blbost, ale tohle je prostě debilita level Fall Out Boy. Joe je boss, Pete je Pete, Hurley jako vždy cvičí a Patrick je nejroztomilejší člověk na světě a zase nemá ruku, asi naštve. Mimochodem, taky jste si všimli Brandona z Panic! At the Disco? Protože já ano! V kostce, je to jeden z nejlepších klipů, co jsem kdy viděla a tohle je jedna z mých oblíbených písniček z alba.Stay weird, Liz.

/ / irresistible + kids in the dark&she keeps me up / /

10. března 2015 v 20:51 | Liz
Hey there.
Dva články za sebou - docela mazec, že? Každopádně, je to opět s tématikou hudby, jelikož se teď všichni moji oblíbení interpreti rozhodli vydávat nové alba, písničky a videoklipy. Tentokrát je to zaměřené právě na videa a jen rockových kapel. A aby toho nebylo úplně málo, chtěla bych vás upozornit, že už 19. března, tedy ani ne za dva týdny je premiéra druhého dílu Divergence, tedy Rezistence. Tuhle sérii (nepočítám Čtyřku) jsem četla pěkně dávno a abych byla upřímná, první film byl úděsný a jak jsem viděla trailer, ani druhý asi nebude úplný zázrak, stejně na něj ale přirozeně půjdu, protože potřebuju něco kritizovat.

Fall Out Boy aka největší idioti na světě s nejvtipnějším klipem vůbec. Thug life, really? Nebo wee. Miluju tuhle písničku (mimochodem, z nového alba American Beauty/American Psycho, o kterém jsem se už zmiňovala) a klip mě nehorázně dostal. Hodně jsem se zasmála a pohled na tuhle čtveřici mě hned rozveselil. Ještěže jsou pořád tak sexy, že?

Dalšími jsou Nickelback a jejich klip na písničku též z nového alba, tedy No Fixed Adress. Mají ve zvyku ve videích sami hrát a předstírat, že jsou frajeři (funguje to) a mít party o 106. Klip je povedený, moc se mi líbil nápad s přechodem do disca i když má být písnička rocková.

Tohle je jednoduše nádhera. Písnička vyšla včera a dnes videoklip. All Time Low jsou fucking sexy, jejich písničky jsou čím dál tím lepší a je to naprosto úžasný. Pokaždé mě dostává text a taky Jackovi a Alexovi vlasy (zpěv + kytara s černýma vlasama). Písnička je z vycházejícího alba Future Hearts, mělo by vyjít 7. dubna.Stay weird, LizLíbající

/ / stlye + go go go & gywyl / /

13. února 2015 v 21:01 | Liz
Hello sweethearts.
Tenhle článek si schovávám celý týden na dnešek a ano, konečně můžu psát! Vlastně to není tak moc psaní, ale jen představování novinek z mého hudebního světa. Za poslední čas vychází hrozně nových věcí od mých oblíbených interpretů a proto je těchto článků teď víc a víc, takže to prosím omluvte. Každopádně, nedávno vyšel videoklip ke třem písničkám a to Style od Taylor Swift, Go Go Go od Sleeping With Sirens a Give You What You Like od Avril Lavigne.

Jako první je to videoklip Sleeping With Sirens k jedné z prvních písniček z jejich nového alba, které budpu 'zanedlouho' vydávat, s názvem Madness. Kapela mě jako vždy nezklamala svou originalitou a humorem, s kterým dělají své klipy. Taky musíte uznat, že na to, že nejsou nejmaldší vypadají skvěle a třeba zpěvák (černý delší vlasy), který má už ne úplně nejmenší dceru a manželku vypadá podle mého názoru hodně sexy. Nejvíce se ale nemůžu dočkat alba!
Abych byla upřímná, moc jsem nepochopila, o co se v klipu jedná. Písnička je hrozně krásná a rozhodně má skvělý smysl, nádherný text. Jenže jsem opravdu videu nerozumněla, možná jen kouskům, takže pokud je někdo ochotný mi vysvětlit celou pointu, tak prosím. Jinak se mi ale líbí scény, kde Avril zpívá, protože mi připadá, že je čím dál tím víc krásnější, no ne?
Dobře, ale can we talk about Harryho náhrdelník a Taylor Swift aka opravdu dokonalá osoba a ještě jednou Taylor Swift červená pusa a tenhle sakra videoklip? /pokud vám ta věta nedává smysl, tak to fakt není moje chyba/ Miluju tenhle klip. Fakt nehorázně moc se mi líbí a sakra, Taylor se překonala. Je to jedna z mých nejoblíbenějších písniček z alba a tenhle klip mi ji ještě zoblíbil (to asi není slovo).

---------
Jen chci upozornit, že mám příští týden jarný prázdniny a asi nebudu vůbec psát, protože zítra odjíždíme na celý týden lyžovat a nemyslím, že budu mít nějak moc extra čas. Možná nějaký článek bude, ale spíš ne. Takže se všichni mějte hezky a hlavně nepřestávejte dýchat :)Stay weird, LizLíbající

/ / cause we could be immortals / /

11. února 2015 v 19:43 | Liz

Všechen zápal a inspirace je pryč. Vážně, nic nedokážu napsat. Jsem unavená a mám prázdnou hlavu a proto vám dnes představím jednu opravdu skvělou písničku, soundtrack k filmu Velká šestka a to Immortals od Fall Out Boy. Texty FOB jsou úžasné, ale tenhle už naprosto ztrácí smysl a mně dochází, proč je tak miluju. Možná je jejich poviností slepovat moje rozbitý kousky. Prosím, kochejte se a přestaňte přemýšlet o věcech, na které není odpověď nebo se zblázníte. Hlavně nepřestávejte dýchat.


Stay weird, LizLíbající

/ / i will save the songs that we can't stop singing. #8 / /

4. února 2015 v 19:51 | Liz
Hello there.
Dnes jsem se rozhodla napsat zase jednou hudební článek, protože jsem takový psala posledně v říjnu a jak bych vás mohla připravit o můj úžasný hudební vkus, že? Takže se dnes uchyluju k jednoduchému článku plnému hudby, jenž se vám doufám bude líbit. Písničky popořadě si můžete poslechnout -> zde

1. Arctic Monkeys - Snap Out Of It

2. Fall Out Boy - American Beauty/American Psycho

3. The Neighbourhood - Female Robbery

4. Taylor Swift - Style

5. Sleeping With Sirens - Fire

6. Ed Sheeran - One

7. Fall Out Boy - Immortals

8. One Direction - 18

9. One Republic - I Lived

10. My Chemical Romance - Welcome To the Black ParadeStay weird, LizLíbající

/ / something's gotta give + future hearts&ab/ap / /

18. ledna 2015 v 19:57 | Liz
Hello cuties.
/snažím se vás oslovit hezky, tak to prosím trochu vemte k srdci, díky/
Dnes pro vás mám článek k hudbě, tedy k novinkách od interpretů, které nejraději poslouchám. Tentokrát se jedná o skupinu All Time Low a skupinu Fall Out Boy.

Ano, je to tak. All Time Low konečně vydali novou písičku a s ní i úžasný videoklip! Písnička Something's Gotta Give byla poprvé zveřejněna v úterý na rádiu BBC 1, následně vyšel i tento skutečně vtipný klip, kde je Alex..hranolkový zombie. Prosím, přidejte se ke mně a potvrďte, že tahle čtveřice jsou naprostí idiotové. Písnička však nebyla poslední novinka - All Time Low vydávají nové album s názvem Future Hearts a to už v dubnu tohoto roku! Hrozně se těším a docela doufám, že se opět s turné zastaví v ČR, protože bych rozhodně další jejich koncert neodmítla..

Tyhle novinky už nejsou úplně novinky, ale je to něco. Fall Out Boy vydávají nové album s názvem American Beauty/American Psycho a to 20. ledna, tedy za dva dny! Vyšel už i na písničku American Beauty/American Psycho klip, který teď můžete zhlédnout. Fall Out Boy zveřejnili všechny písničky z alba na youtube, takže si je vlastně můžete už teď poslechnout na jejich kanálu - FallOutBoyVEVO. Moje zatím oblíbená je jak AB/AP, tak Centuries (která už má též klip), Kids Aren't Alright, Immortals, ale hlavně Uma Thurman, té se nemůžu nabažit a přestat na ni tančit.

Stay weird, LizLíbající

/ / christmas playlist / /

10. prosince 2014 v 20:10 | Liz
Hello there.
Protože všichni šílí kvůli kupování dárků a obecně Vánoc a jsou naladěni na takovou tu vánoční náladu, rozhodla jsem se, že bych taky mohla napsat pár článků, abych na to naladila i ostaní lidi. Já upřímně moc naladěná nejsem, mám krizi s dárky a makám ve škole. Jediné věci, které mě opravdu trochu naladily byl stromeček ve škole, světýlka v pokoji a kalhoty se sobíky, jinak jsem si skoro ani nevšimla, že je najednou -3 stupňů a za dva týdny jsou Vánoce, ups. No a protože nejlepší způsob, jak se naladit na tuto náladu (jak jsem dnes zjistila na angličtině) je pustit si vánoční písničky či filmy, tak vám dnes přináším hodně hodně moc vánoční playlist s mými oblíbenými vánočními písničkami. Plánuju i filmy, ale vidím to tak po víkendu, abych jich mohla ještě pár zkouknout. Takže si hudbu užijte a celý playlist si přehrajete pokud uděláte -> click

All Time Low - Merry Christmas, Kiss My Ass
Train - Shake up Christmas
Wham! - Last Christmas
Mariah Carey - All I Want For Christmas is You
Simple Plan - My Christmas List

Frank Sinatra - Let it Snow
Bing Crosby - White Christmas

Jingle Bell Rock
Rudolph, the Red Nosed Raindeer

Santa Claus is Coming to Town - Justin Bieber
Flo Rida feat. Trey Songz - Jingle Bells
Glee - Baby, It's Cold Outside
Stay weird, LizLíbající

/ / steal my girl&blank space + kick me / /

12. listopadu 2014 v 20:17 | Liz
Hello there.
Dnes tu pro vás mám pár aktualit ohledně videoklipů z hudební scény. Poslední dobou se stává natáčení videoklipů velmi populární, ale bohužel často klip nedává k písničce moc smysl. U některých interpretů nám to ale nevadí, protože nám stačí to, jací dokonalí tam jsou, tedy aspoň mně. V posledním asi týdnu vyšly pro mě poměrně důležité videoklipy, jelikož se jedná o mé oblíbené interprety a to Taylor Swift, One Direction a Sleeping With Sirens.
/you know i love the players and you love the game/
Taylor zrovna vydala její páté album, které (právě poslouchám) je úžasné. Musím uznat, hodně přešla do popu a je tam hodně takového toho electra, ale nikdy neztratila svůj nádherný text a vyjádření. Proto jako všechna její další alba, tohle zbožňuju. Samozdřejmě na nic nečekala a hned se pustila do natáčení videoklipu, který se mi hrozně líbí. Taylor opravdu všem ukázala, že se směje médiím, ale hlavně sama sobě. Blank Space je jedna z mých oblíbených písní z alba a jsem nadšená z jejího rozhodnutí natočit klip. Hlavně jsem si ale všimla kolik šatů a účesů za ty tři minuty vystřídala a kolik asi mohly stát. O to si ale Tay starosti nedělá, jelikož ehm, ehm - Taylor Swift?!
/alright/
One Direction. Všichni říkají, že 1D k rocku prostě nejde, ale 3 roky fangirlingování okolo týto kapely vám jednoduše zůstane ať se děje, co se děje. Tady zrovna - skoro jako vždy u 1D, videoklip nedává moc smysl k písničce, ale prosím, komu to vadí? Harry vypadá jako Jagger, Niall je typický Niall v bílém tričku, Liam vypadá jako profesionální bussinesman, Loui je ze všeho zmatený a Zayn má svůj gansta styl. Co jiného si přát? Ano, přesně tak. Konečně jejich nové album Four! Už ani ne týden a vychází, těšme se, Directioners!

/guitars, drums, tampamtampaam/
Jednou jsem slyšela, že dobrý interpret musí mít videoklip z koncertu a že je to důležitý krok v kariéře. Takže, tady máme SWS snažící se být cool. To ale nic nemění na tom, že se asi spolčili s Tay a oba vydali v jeden den nečekaný klip, tedy Kick Me mě překvapilo, ale jsem velký fanoušek SWS, hlavně po létě a hned se mi to i s klipem zalíbilo. Hlavně to ve mně vyvolalo chtíč jet na jejich koncert, škoda jen, že oni neplánují jet nikam do mého okolí, takže se budu muset spokojit jen s tímto.Stay weird, LizLíbající

/ / if i ever let you down, i'm sorry / /

5. listopadu 2014 v 19:16 | Liz

Hey guyz.
Pokud teď čekáte, že příjde něco jako smyspluplný článek, který vám změní život, tak je vaše myšlenka špatná a opravdu vám chci říct, že je mi to líto, ale nenacházím tu lítost. Dneska mám totiž i dost času, ale necítím se na psaní něčeho, protože jsem vyčerpaná a mám pocit, který neumím popsat, takže jen pocit. Připadá mi, že všechno poseru, obzvlášť ve škole, i když se tomu věnuju víc jak jednu hodinu. Směju se, když jsem s kamarády a když jsem sama, dostanu pocit. Tohle je písnička a obecně skupina, která mě vždycky povzbudí nebo rozbrečí, vyberte si. Doufám, že si poslech užijete, rozhodně si to poslechnout totiž musíte. Nejlépe se vůbec zaměřte na skupinu, jelikož je jedna z nejlepších, které znám.Stay weird, LizLíbající

/ / I will save the songs that we can't stop singing. #7 / /

24. října 2014 v 21:36 | Liz
Hey.
Předtím než začnu něco psát, tak se vám chci omluvit, že jsem včera nepsala žádný článek, čtvrtek je pro mě opravdu nejzaměstnanější den, protože se vracím domů až po sedmé a v pátek mám ještě klavír, takže vždycky doháním to, co jsem nestihla v průběhu týdne a dělám úkoly a když chci ještě stihnout sprchu a lehnout si v deset, tak se mi tam blog bohužel nevejde. A za 2. jsem se rozhodla, že budu dělat nadpisy článků ve stylu The 1975, protože se mi to líbí. Pokud si myslíte, že jsem teď trochu více posedlá s The 1975 po jejich koncertě, tak je to možné, ale slibuju, že mě to přejde. No a teď už pojďme na jeden z mých oblíbených typů článků, kterým já říkám 'dobrá hudba'. Doufám, že se vám můj výběr bude líbit a pro poslech písniček za sebou v playlistu stačí udělat -> click.

1. Nickelback - What Are You Waiting For?

2. Fall Out Boy - Centuries

3. The 1975 - Robbers

4. Panic!at the Disco - Vegas Lights

5. Avril Lavigne - Complicated

6. The Pretty Reckless - Heaven Knows

7. All Time Low - Lost In Stereo

8. Oasis - Be Here Now

9. Taylor Swift - Sad Beautiful Tragic

10. Arctic Monkeys - 505Stay weird, LizLíbající

/ / T H E 1 9 7 5 / /

22. října 2014 v 19:01 | Liz
Hiii.
Jak možná víte, včera jsem byla v Praze v klubu Meetfactory na koncertě The 1975!!!! Vím, že to není poměrně populární kapela, ale je to jedna z nejlepších indie (indie-rock) kapel, kterých znám. Začnu s tím, že koncert byl naprosto úžasný. Musím uznat, že The 1975 opravdu nemají takovou hudbu, na kterou by se dalo skákat, ale takové lehké pohyby se určitě k ní dají tančit. I tak to ale bylo naprosto skvělácký a úžasňácký a omgomgomg. A fucking Matty a prostě ahh. Byla jsem tam se sestrou, její kamarádkou a tátou a teprve asi v půlce koncertu jsem se začala někdy i ohlížet na tátu, který buď nepřítomně koukal na scénu nebo hleděl do telefonu. Upřímně, vůbec ho z toho neviním, protože je neznal a taky mi došlo, že Mattyho (zpěváka) považoval za hodně špatný vzor pro jeho děti a vůbec pro všechny. Mně se ale Mattyho chování zamlouvalo a ne ve způsobu, že bych chtěla dělat to samé (dobře, možná trochu), ale že on nám vlastně ukazoval, že to můžeme dělat taky nebo jak uvolněně se na pódiu cítí. Jak jsem zjistila, táta říkal mamce po koncertě, že se tam hrozně předváděl a vůbec, ale jak už jsem řekla, já to naprosto zbožňuju. Ze všeho nejdřív totiž přiběhl s flaškou vína a při koncertě pil. Koncert byl nekuřácký, ale ani to ho nezastavilo od toho, aby si zapálil a kouřil u písničky (jen abychom si to ujasnili, nakouřím a piju jen s rodinou, alright?:D). Úplně nejluxusnější bylo ale jeho tancování. Na většině koncertech, na kterých jsem byla, prostě jen zpěváci poskakovali a chodili, like whatever a i když Matty dělal v kostce vlastně to samé má naprosto úžasný způsob tance, který vás nutí chtít tančit s ním. Nesmím ani zapomenout na jeho 'pistolky' (nevím jak vám to přesně popsat, museli byste to vidět), které udělal naším směrem rukama a jediný na co jsem myslela bylo: 'Omg, Matty is fucking flirting with mehh!!' -> 'he's not flirting with you..' -> 'Shut up, he's fucking flirting with me!!'. Následně nám taky zamával.
Pokud jde o hudbu, tedy o písničky, které hráli jsem taky naprosto spokojená, jelikož ne jen proto, že hráli hlavně moje nejoblíbenější písničky jako Sex, Chocolate, Girls, The City, Settle Down..whatever, všechny jsou moje oblíbené, ale hráli taky nějaké písničky, které nejsou na albu a já je sice znala, ale se slovy jsem trochu plavala, i tak ale hráli výtečně a zní to ještě lépe, než na albumu. Z čeho jsem ale zklamaná je, že nemám tričko, což je mojí tradicí - tedy kupovat si interpretovo tričko na jeho/jejím/jejich koncertě. A další věc, která mě zklamala je ta, že jsem si zase ani trochu nevyřvala hlasivky, I mean - na každém koncertě řvu a když říkám řvu, tak myslím opravdu hodně nahlas řvu a zpívám, ale ještě ani jednou jsem to nedořvala aspoň do krátkého chrapotu a po koncertě jsem ještě zvládla výšky od Ariany Grande v autě, takže asi tak. Další věc, kterou taky musím zmínit je jejich fucking English accent. Na školách se běžně učí anglická angličtina, ale třeba já mluvím americkou angličtinou a anglický akcent mi příjde jako jedna z nejroztomilejších věcí ever. A god, Matty má jeden z těch nejlepšáčtějších hlasů vůbec. Je sice pravda, že jsem mu rozuměla vždy asi každé třetí slovo, ale jen to poslouchat je něco úžasného (kolikrát už jsem použila slovo 'úžasný'?). Musím uznat, že jsem se trochu bála Mattyho povahy, ale i když s námi moc nemluvil, stačilo mi to k tomu, abych byla přesvědčena, že musí být skvělý člověk se kterým bych si jednou moc ráda popovídala (pokud bych teda aspoň něco z jeho angličtiny pochytala). Nakonec musím ještě jednou zopakovat, že naprosto nelituju toho, že jsem jela a bylo to megakrutopříšněhustý a ÚŽASNÝ! Pokud chcete mrknout na moje krátký video na Instagramu ze začátku, stačí udělat -> click.Stay weird, LizLíbající
 
 

Reklama


Rubriky


Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající