we're all mad here.

My thoughts.

You better think next time.

20. října 2014 v 20:56 | Liz
Hey.
Věřte mi, že jsem dneska opravdu chtěla napsat smysluplný článek, který by někoho bavil a dal by se číst, ale dnešek (ne vlastně dnešek, ale část dneška) mě naprosto dodělala a ano, musím se s vámi podělit o svůj názor, jak už jsem se o něj podělila asi s 20ti lidmi, když jsem asi čtyřikrát kvůli tomu 'trochu' vybuchla. Dnes jsme měli přednášku, která se nazývala 'Chráníš své tělo nebo ho zneužíváš?'. V kostce to bylo první hodinu o alkoholu (docela vtipné beru-li v úvahu, že já ve svém věku běžně s rodiči piju u větších slavností jako narozeniny, jednou za dovolenou, Nový rok nebo Vánoce víno nebo šampaňský, což jsem samozdřejmě nezmínila) a trochu i o drogách. Druhá hodina měla být o jídle, ale vlastně byla jen o anorexii a asi 10 minut se mluvilo o tom, že průměrná žena/holka si 4x (pokud si správně pamatuju) za den řekne, že je nespokojena se svou postavou nebo, že je ošklivá a že by kluci měli být na holky hodnější, skládat jim více komplimentů a dívat se na vnitřek, ne vnějšek.
Předtím, než začne můj výbuch názoru, jen chci upozornit, že je to samozdřejmě pravda. Kluci se k nám holkám ve třídě (a určitě to nejsme jen my) chovají hrozně, nadávají nám do tak zvaných 'chlupatců obecných', štětek, ošklivek a tlustoprdů, či těch, co mají 'letišťové poprsí'. Ale upřímně, jak dlouho si myslíte, že to na kluky, či na holky, kterým říkal, aby si o sobě mysleli něco víc zapůsobí? Protože co si myslím já je, že opravdu na ty nejhodnější kluky ve třídě tak 5 minut. Na průměrný 2 minuty a na kluky, kteří se chovají ke všem fakt hnusně naprosto vůbec. Co si myslím je (pokud vám to teď zní pořád jako milý a klidný hlas, tak už to je rozčílený hlas), že pán, který nám přednášku přednášel má myšlenku takovou, že pokud si udělá pohyblivou prezentaci s videem a obrázky a dokonce barevným písmem a pěkně nám ji odpovídá vepředu u tabule, tak se najednou všichni kluci změní a začnou nám skládat komplimenty a všechny holky si nebudou říkat, že jsou tlusté, mají velké boky, velký nos, hnusný vlasy, široký ramena nebo malá prsa. Takže je naprostá blbost brát nám tyhle dvě hodiny, aby nám takto promlouval do duše, kde se stejně nic nezmění. Tři hodiny po přednášce mi jeden kluk začal nadávat do toho, že jsem tlustá. Pojďme tedy zatleskat přednášce, která nám promluvila do duše.
Další věc na tom bylo jeho řečtění o anorektičkách. Samozdřejmě, měl v nějakých bodech pravdu, jako proč jsou všechny modelky anorektičky a jak se to může někomu líbit a jak jim můžeme pomoc. Věc, která mě ale naprosto dodělala bylo to, že on prohlásil, že anorektičky mají vždy na prvním místě krásu a vzhled, tudíž pro to udělají cokoliv. Nikdy jsem nebyla anorektička a ani nemám v plánu být, ale lidi, prosím. Anorexie je duševní nemoc a ano, sice někdy vzniká od toho, že si holky připadají tlusté nebo ošklivé, ale ve většině případů je to právě nátlak okolí a potřeba být pro ostatní dost dobrá. Můžete se se mnou hádat jak dlouho budete chtít, ale já vím o čem mluvím a uznávám, že v přednášce byla vždy nějaká pravda, ale některý věci mě tam opravdu naštvaly a nevím, jestli to je hlavně tím, že je mi pán, který nám vždy přednášky přednáší nesympatický. Ráda bych tento článek tedy ukončila tím, že pokud doufáte v to, že jeden film, přednáška či třídní hodina vám pomůže k tomu, abyste měli lepší vztahy ve třídě, tak to tak určitě není. Ano, taky bych chtěla mít lepší vztahy ve třídě a nechci, aby mi kluci nadávali, ale vím, že já jsem jim naprosto jedno a oni toho nenechají.
*připomínám, že zítra nepřibyde článek, protože jedu na koncert The 1975 a ve středu se těšte na mé zážitky z něj:)Stay weird, LizLíbající

All the single ladies, now put your hands up.

27. července 2014 v 21:46 | Liz

Beyoncé - Single Ladies

hey guyz.
/all the single ladie, all the single ladies oh oh oh/
Vítám vás u dnešního článku, ve kterém jste už možná pochopili, o co jde i když známe mé nesmyslné názvy článku, takže vám to jednoduše prozradím - tento článek je o výhodách toho, být single, aneb nezadaná, s čímž má hodně lidí teď jak vidím problém (hah, já taky), ale chci vám ukázat že to přeci jenom nějaké ty své výhody. Enjoy.

1. Můžete pokukovat po ostatních klucích
Dobře, je pravda, že i když máte kluka, tak samozdřejmě můžete pokukovat a posuzovat ostatní kluky, ale je značný rozdíl mezi pokukování po klucích když jednoho máte a když jste nezadaní. Já tuhle věc na tom, že jsem single miluju, protože to není tak, že bych nesměla s kamarádkama řešit, který kluk byl na fotbale nejhezčí a měl nejlepší zadek.

2. Nemusíte cítit žárlivost k ostatním holkám v jeho okolí
Tahle věc je jedna podle mě z nejdůležitějsích věcí ve vztahu a to žárlivost. Někteří lidi ji berou jako hodně špatnou věc, ale upřímně řečeno si myslím, že by v žádněm vztahu neměla chybět, jelikož když holka závidí pozornost svého kluka ostatním holkám, tak to neznamená že ho chce jen pro sebe, ale že se spíše bojí, aby jí ho nikdo nepřebral. Když jste single, tak se nemuíte bát, že by vám někdo někoho přebral, protože nikoho nemáte (to znělo hnusně). A i kdyby šlo o někoho, kdo se vám líbí, tak technicky žárlit můžete, ale nikdo vám nemůže přebrat někoho, kdo není váš.

3. Nemusíte být vždy namalovaná a vypadat skvělě
Předtím, než začnu s tímto bodem, tak musím uznat, že neplatí u všech vztahů, ale u takové většiny ano. Dnešní vztahy jsou hodně založený na atraktivitě vašeho partnera, což není úplně nejlepší, ale myslím, že si každý přizná, že nesoudí jen podle povhy, ale i podle vzhledu. Myslím, že dnes mají hlavně takový problém kluci - totiž že když jsou zvyklý, že vidí holky namalované a v jejich oblíbených outfitech, tak si na to zvyknou a nepřipadají jim tak krásné, když namalované nejsou. Už jsem to určitě někde psala, že tohle léto se opravdu snažím moc nepoužívat make-up a vypadat naturálně. Vím, že mým kamarádkám je to jedno a podle toho vážně neposuzují, ale upřímně řečeno, kdybych dala klukovi na výběr mezi namalovanou mnou a nenamalovanou mnou, určitě si vybere namalovanou. Na tom být single miluju, že se prostě nemusím vždy snažit vypadat nejlíp, protože když na nikoho nechci zapůsobit, tak je mi docela jedno co si o mém vzhledu budou myslet lidi, které neznám.

4. Nemusíte posouvat kamarády na druhé místo
Opakuji, že tohle též nemusí platit u každého vztahu, ale podle mého posouzení to tak často je. Holky to mají s kamarádkama povětšinou hodně.. nevím, jak bych to měla správně vyjádřit. Vážné, důvěrné a z vlastní zkušenosti vím, že každá holka se prostě musí aspoň někomu svěřit. Když ale konečně jedna z dvou třeba dobrých kamarádek má kluka, tak se kamarádství posouvá trochu dál, protože přece jenom - sakra konečně mám kluka. Když ho nemáte, tak můžete všechen čas, který byste strávili s ním, strávit s kamarády, což je v hodně případech o dost lepší.

5. Nejste vystaveni hejtům a lidi po vás nevyžadují 'sweet couple photos'
Opět opakuju - neplatí u všech. Povětšinou však po tom, co lidi zjistí, že s někým chodíte, tak se často stává, že vám buď na sociálních sítích jako ask.fm, facebook atd. začnou někdy psát, že byste se měli rozejít a zprávy takového typu. Nebo ti, co vám to až moc přejou po vás nebudou chtít žádné fotky, kde byste byli oba a museli byste je někam dávat. Proto taky vůbec nepodporuju to, že si lidi dávají na facebooku někoho do vztahu, když spolu chodí 5 dní. Každopádně, určitě se tomuhle vyhnete a můžete mít celý Instagram zaspamovaný se selfies s kamarády.

Teď se opravdu musím omluvit, protože mám vždy hrozně velký problém, když píšu články do rubriky 'My thoughts' - vždy mám nějaký názor, hodně o článku přemýšlím, ale pak to nedokážu vysvětlit, napsat, takže tohle je všechno, co ze mě pro dnešek vypadlo. Doufám, že se článek líbil a all the single ladies to aspoň nějak pomohlo.
Stay weird, LizLíbající

Selfie, selfie, selfie, selfie...shut up.

11. července 2014 v 22:30 | Liz
/debilní kvalita, ale ta fotka je prostě -> awwh/
Hey everyone.
Dnešní článek by měl být o - jak už jste si mohli přečíst v názvu - 'selfie'. Všichni asi víme, co to znamená, ale jestli je někdo tak dobrý (já vím, že často mluvím sarasticky, ale tohle tak nemá znít, fakt vás obdivuju), že to neví, tak v podstatě, selfie je fotka, kterou fotíte sebe, sebe a kamarádem, více kamarády a fotíte ji sami, povětšinou s mobilem a přední kamerou a většina lidí pak tyto fotky zveřejňuje nejčastěji na Instagramu nebo Facebooku. Upřímně řečeno, pochybuju, že o tom někdo z vás absolutně neslyšel nebo to aspoň neviděl.
Anyway, dnešní článek by právě měl být o tomto 'trendu', který si všichni bůh ví proč zamilovali. Seriously, why? Na rovinu, tahle celá 'selfie thing' tu byla vždycky, ne snad? Když se podíváme na profilový fotky našich kamarádů (ehm, zvlášť kamarádek) na fb, aspoň u poloviny z nich uvidíme 'selfie' jako profilovku nebo aspoň nějakou 'selfie' na jejich zdech. Ale lžeme sami sobě, jestli říkáme, že to přišlo až po trendu, protože to tu bylo vždycky jen jsme se toho nevšímali - byli to normální fotky. A jak to taky u trendu chodí, lidi to přestává bavit. Podle mého názoru, taková populární věc má asi tak 3 stádia: 1. všichni o tom mluví, je to cool 2. všichni si z toho dělají srandu a 3. příchod
nové zajímavé věci, která uchvátí celou zem. Dobře, přiznávám, že sama mám v telefonu kolem stovky jen mých fotek, jak si dělám selfie a možná i tisíc selfies s kamarády (hah, mám dohromady v mobilu asi 4500 obráků, so..), ale někteří lidé to vážně už někdy přehání - za den přidají 10 selfies na Instagram, 3 na Facebook a pošlou 76 snapů svým nejlepším kamarádkám s 'ugly selfies'. Mně to upřímně nedává smysl. Ano, když jste s někým venku a chcete si udělat vzpomínky, které si můžete nechat a uděláte si fotku - je to super, konečně mám fotku s kamarádkou, jsem ráda, že si ji budu pamatovat - fajn, nic mi nevadí. Ale fotit se pokaždý, když jste s někým venku nebo v každý hodině (teď se navážím do jedný, eh kukačky, kterou nemám ráda, takže se omlouvám, jestli jsem vám nějak ublížila, myslíte si, že to myslím špatně, upřímně řečeno, je mi to fuk) je tak trochu nesmyslný, ne? Kolik sakra potřebuješ dát na Facebook fotek, abys dokázala, že jste s ní prostě 'nejnejejnejnej kámošky' nebo že se mocinky spolu milujete?
Pointa tohoto článku není vlastně jen o selfie, ale obecně o focení se. Lidi, nemrhejte čas, který trávíte se svými kamarády na focení fotek jen abyste měli dát co na Insta. Neříkám, že je to vždycky špatný, ale jen to mějte na mysli až si budete příště chtít udělat 'selfie' na každým kroku.


Stay weird, LizLíbající

'Pretty' is not makeup.

7. července 2014 v 22:11 | Liz

Katy Perry - The One That Got Away

Hey everyone.
Připadalo mi, že jsem tu měla poslední dobou opravdu velké množství článků o sobě, což mi připadá fakt selfish a hlavně nezajímavé. Chci říct, já vím, že to nikoho nezajímám a ano, ostatní články možná nikoho nezajímají o nic víc, ale některé určitě ano a mým cílem je to, aby lidi bavilo číst, co já píšu a psát o sobě? Nic zábavného. Takže se budu snažit zase psát recenze a smysluplný články. Dnes tu pro vás tedy mám článek na téma, o kterém by se podle mě mělo mluvit víc, a to, že make-up není krása.
Dnešní holky, zvlášť v pubertě, ale i před ní se začínají malovat, některé víc, některé třeba jen trochu. Dívají se na videa youtuberek a snaží se být jako ony. Předtím, než budu pokračovat dál chci jen říct, že ano, souhlasím s tím, že to dělám taky, ale opravdu nemám potřebu snažit se být jako někdo jiný. Dále ale, připadá mi to špatný. Víte ale co přesně k tomu holky vede? Nejsou sebevědomé a hlavním důvodem toho jsou povětšinou kluci, další holky a hvězdy, které mají na sobě tuny make-upu. Tohle je opravdu pro všechny holky, které to čtou - jste krásné. Každý je krásný svým vlastním způsobem a my si nevybíráme jak se narodíme, jestli budeme mít takový oči nebo tenhle nos. Někteří si můžou myslet, že to není fér, ale přiznejme si, je vůbec něco někdy fér? Podle mě ne. Jak moc ale pomáhá, když vezmete make-up + korektor a strávíte 5 minut u zrcadla soustředěním se na co nejlepší zakrytí akné, které má většina holek v pubertě? Upřímně řečeno jen ukazujete všem, jak jste nervózní se sami sebou.
Dobře, neříkám, že malování je špatný, ale někdy opravdu, zamyslete se, je to snad tak dobrý? Za tyhle prázdniny jsem já sama použila řasenku jednou. A i to mi připadá teď hodně. Dřív jsem se každý den do školy malovala minimálně řasenkou a rychle korektorem, ale teď radši chodím fakt co nejvíc naturálně. Musím přiznat, že si ráda namaluju linky a ráda vidím svou pleť bez pupínků a černých teček, ale raději ji vidím normálně taková jaká je a snažím se to přiznat sama sobě.
Holky, no a co, že hvězdy vypadají líp? Sedí taky pár hodin u profesionálů, kteří jim na ksicht a vlasy napatlají tolik sraček, že pak u odlíčovaní tráví milimálně hodinu. No a co, že vám kluci neříkají, že jste krásné? Stejně jste. A každý má něco, co se mu na něm nelíbí, ale bez toho by to nebyla taková sranda ne? Kdybychom byli dokonalí. Tímto se vás snažím přesvědčit, že používáním make-upu dosáhnete jenom toho, že se budete stydět za svůj vlastní vzhled a ostatní vás bez něj nepoznají. Ano, pořád odcházím od tématu, ale tohle je moje pointa. Prosím, zamyslete se nad tím, neříkám samozdřejmě, že byste měli všechny svá malovátka vyhodit a přestat se malovat úplně, protože to neudělám ani já, ale nepřehánějte to. Buďte si více jistí sami sebou a hlavně si ohledně svého vzhledu věřte.Stay weird, LizLíbající
 
 

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající