we're all mad here.

Tips & cool stuff.

Cooking macarones^^

31. března 2014 v 20:17 | Liz

Hey guyzz:)))
How are youu?:)
Dneska jsem měla vážně šťastný den, mám dobrou náladu. Vím, že většina lidí (v nějakých věcech i já) nesnáší pondělí, ale já ho vlastně nemám ráda jen proto, že musím brzy vstávat po víkendu, jinak je v pohodě. Hlavně kvůli tomu, že máme docela pohodový hodiny ve škole (2 matiky no..) a pak mám skoro vždycky čas, takže můžu chodit ven a trávit čas s kamarády. Každopádně ale, dnes pro vás mám článek o tom, jak jsme s mojí kamarádkou vařily nebo možná spíš pekly pěnové macarónky. Tahle hrozně dobrá věc je vlastně pořád takovou novinkou, ale já jsem jí ochutnala poprvé už minulé léto (jako ne tohle, ale 2012) a hned jsem si to oblíbila. Je to vážně hrozná mňamka a kdo ještě nezkoušel, tak šup, šup. My s kamarádkou jsme je dělali už asi 2 týdny zpátky, ale byla jsem líná napsat článek. Každopádně si ale myslím, že se nám docela i povedly, byli hrozně sladký a chutí se možná krapet lišily, ale i tak byly výborný. Tady je recept, podle kterého jsme se vedly:

Potřeby:
3 vaječné bílky, 1 špetka soli, 210g práškového cukru, 200g namletých mandlí (můžou být i jiný oříšky), 1 špetka skořice (polévková lžíce citronové šťávy - není nutné, my jsme se obešly bez ní). Taky potřeby na krém, který se dává doprostřed, my místo něj použili nutelu: 75g másla, 3 polévkové lžíce mandlové hmoty, 100g práškového cukru.

Postup:
1. Vyšleháme 3 bílky se špetkou soli do tuhé pěny.
2. Prosejeme práškový cukr a opatrně nasypeme do vyšlehaného sněhu.
3. Přidáme mandle (či jiné oříšky) a skořici.
4. Směs nakládáme na pečící papír pokrývající plech buď v zdobícím sáčku nebo s normální velkou lžící.
!pozor, směs se poměrně rychle roztéká, a je lepší si dobře vytvarovat tvary a udělat je krapet menší, než na obrázcích vypadají!
5. Pečeme na horní i spodní ohřev na 15 min. na 150°C.
(krém - máslo, mandlovou hmotu a práškový cukr vyšleháme do krému)
6. Krém či nutelu (můžete experimentovat a vymyslet nějakou vlastní náplň) vždy opatrně 'namažeme' mezi dvě macaronky.
!pozor, nedávajte zase krému/nuteli moc!
- opět můžete zaexperimentovat a zkusit je nabarvit např. na růžovou s pomocí malinové šťávy či nějakých potravinářských barviv.
- na vrch taky můžeš přidat různé ozdoby jako maliny, borůvky apod., my jsme je navrchu polily čokoládou a daly tam šlehačku, což taky chutnalo výborně!

No a jak naše macaronky dopadli?

Všechny, co jsme udělali z postupu:)

Úplně konečný výsledek i s čokoládou a šlehačkou (mňamka^^).

Tak teda doufám, že se vám článek a postup líbil a určitěto musíte vyzkoušet, je to hrozná sranda a následně mňamka. Dejte vědět v komentářích, jestli recept vyzkoušíte, popřípadě jak se vám macarónky povedly.Stay weird, Liz Líbající
 
 

Reklama

Zrození blogu - 26.8.2012 ve 19:41. Blog založila Lizouš Líbající